Super 8 (2011)

Toto sa Ambramsovi podarilo. Super 8 nie je len filmom o cudzincoch z vesmíru, ale skôr kontrastom detskej naivity s dospeláckym strachom z neznáma. Treba vyzdvihnúť nielen jazyk diela, v ktorom si nájdu to svoje mladí i starí diváci, ale aj skvelý kasting na detské postavy. Je tu bezpochyby vidieť E.T.čkársky vplyv, ale čo na tom? Super 8 pohľadí na duši bez ohľadu na to, či ste E.T. fan či nie. Bravo.

2001: Vesmírná prda (2000)

Nie je to žiadna veľká sláva, ale v porovnaní s elitnou britskou komédiou menom Klub sráčov, je to stále menšia sra*ka. Nielsen bez Zuckera už bol ako chirurg bez vysokej školy. Snažiť sa môže ako veľmi chce, ale výsledok bude aj tak neuspokojivý.

Rok jedna (2009)

Scenár toho veľa neponúka, ale Cera a Black boli ideálne zvolenou dvojicou, ktorá sa vzájomne dobre dopĺňa a robí z tohto parodovaného biblického "eposu" znesiteľnú hračku na jedno použitie.

Nevyhrožuj (1996) odpad!

Afro-americké "nigga" komédie mám vo svojej podstate rád, ale toto bola zmeska nesúvisiacich scén, ktoré nemali ani možnosť vyznieť trápne, zábavne či akokoľvek inak, keďže vlastne o ničom neboli. Wayansovi v ´96 ešte neboli pochopení. Kto vie, či do dnes sú.

Sloužit Sáře (2002)

Pre mňa osobne jedna z najlepších komédii, aké som kedy videl. Skvelý Perry, živelná Hurley a skvelý Cedric the Entertainer vo vedľajšej úlohe, skvelé gagy, hlášky, skrátka všetko. Bavil som sa od začiatku do konca.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Tento film je čo sa námetu natoľko veľká blbosť, že keby v ňom nehral Jim Carrey, tak by to bola blbosť par excellence. Carrey dokáže zdvihnúť rating úplne podpriemerného filmu do výšin, ktorého si na zhliadnutie znesiteľné. Ale iba raz.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Nepochopiteľne nadhodnotený akčný snímok, ktorého komediálna časť sa stratila niekde v salve guliek. Ničím netradičný scenár, občasne zábavne gestikulujúci Murphy nie sú dôvodom na takto premrštené hodnotenie a oslovovanie ako "kult".

Tupíři (2010)

Scary Movie je dávno passé, nastupujú na scénu nové paródie, ktoré len omieľajú známe prvky z ostatných paródii. Po čase však aj oni zovšednia a to je aj prípad Vampires Suck. Niektoré gagy a hlášky sú skvelé, iné vyložene trápne. Je to lepšie než Spanish Movie, ale ku Scary Movie či Bláznivej strele to má veľmi ďaleko.

První neděle (2008)

Prvá polovica filmu nadpriemerná, v druhej sa to celé skĺza ku zbytočným moralistickým ponaučeniam, chýba humor, a preto len veľmi priemerné 3*. Nebyť tej dlhej stopáže mohlo to byť oveľa lepšie.

10 položek a méně (2006)

Film postavený takmer úplne na ústrednej a nesmierne príťažlivej dvojici Freeman-Vega, ktorí to počas filmu celé spoľahlivo utiahnu a vďaka dokumentárnej dĺžke, film ani na chvíľu nenudí. Skvelé konverzačné prestrelky a jednoduchá pointa filmu robia z tohto malého snímočku snímok s veľkým S, ktorého posolstvo je oveľa silnejšie než pri iných rádoby poučných drámach. Takto nejako si predstavujem takú malú filmovú "snobáreň" vytvorenú z lásky k filmu.