Line of Duty (2012) (seriál)

Výborná britská kriminální série.Velice se podobá seriálům jako je Luther, Good Cop apod. Není příliš originální, ale má spád, je skvělě obsazený a herecky perfektně zvládnutý. Kvituji zejména krátký rozsah (5 hodinových dílů), který je akorát a bohatě stačí. Možná malinko slabší než Luther, ale pořád dávám 5*.

Život Briana (1979)

Tady není co řešit, jeden z top filmů světové kinematografie, minimálně v žánru komedie. Vřele všem doporučuji každoroční projekci v žižkovském kině AERO 24.12., chodím opakovaně a vánoce bez Briana už pro mě nejsou vánoce. Krásný důkaz, že anarchistická, pohanská a přímá kritika církevního bludařství může být neuvěřitelně chytrá a vtipná zároveň. Britský humor považuju za nejinteligentnější a také nejlepší na světě.

United (2011) (TV film)

Glory, glory Man United! Upřímně film asi spíš za 4*, ale jsou to přece UNITED!

Newsroom (2012) (seriál)

Docela zajímavý seriál, který zdaleka nenaplnil svůj potenciál. Ve srovnání s The Hour od BBC dostává jednoznačně na prdel. Příjemný zážitek kazí přehrávání většiny herců, zcela zbytečné kulometné dialogy (snad se tak režisér snažil vytvořit atmosféru napětí?) a ten patos! Konec každého dílu doprovázen rádobyromantickou hudbou a nějakou tou sladkou tečkou, proč sakra?! Proč se všichni chovají a tváří jakoby na jejich práci závisel osud celého světa, když největším úspěchem jejich branže je, když odvisílají zprávu o minutu dřív než 50 dalších konkurentů? No škoda, protože ten seriál měl mnohem navíc, ale bohužel na vás v jednom kuse zvrací patos a americký patriotismus.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Horší 3*. Variace na Dr. House - méně vtipná, neoriginální a navíc se vyčerpá v průběhu asi 3 dílů. Neurazí, nenadchne, rozhodně si nedovedu představit, že bych sledoval tento seriál díl po dílu celou sérii, neřku-li víc sérií.

Ve službách legie (1998)

Zatím nejhorší zpracování konfliktu na Balkáně, které jsem měl možnost vidět. Šílená nuda, nuda, šeď, šeď. Film jsem ani nedokoukal, protože je tak čistokrevně americky prvoplánový a předvídatelný až hanba. Mám zvláštní slabost pro Balkán a pro BiH zvláště, takže skoro všem filmů z této oblasti, nebo o této oblasti už tak nějak automaticky nějakou tu hvězdu přidám, ale tady to nešlo. Bohužel.

Bez záznamu (2012)

Nečekané a příjemné překvapení. S těmi 5* jsem se možná trochu moc rozšoupnul, ale proč ne? Příběh zajímavý, děj utíká a divák se nenudí a hlavní postavy jsou výborně obsazené a zahrané. Už asi vím, ta 5* je prostě bonus za to, že udělali Britové.

Bastardi 2 (2011)

Mě na rozdíl od mnoha ostatních nepřijde příběh a scénář zas tak tragický, existuje celá řada mnohem a mnohem horších. Rozhodně to není žádný rasistický, anticikánský film, to jsou samozřejmě nesmysly a blbosti. Co mi však na filmu opravdu hodně vadí, tak to jsou herecké výkony téměř bez výjimky. Tomáš Magnusek na němž film stojí, tak to je naprostý antiherec ale i celá řada slavnějších hereckých jmen působí jak banda ochotníků.

Hosteska (1976)

Das Filmfest, Praha 2012 Tak z tohoto filmu jsem si vzal ponaučení, že opravdu se nevyplácí chodit na staré dederácké filmy. Myslím, že popis východoněmecká romance mluví za vše...

Bojovnice (2011)

(Das Filmfest, Praha 2012) Filmy o náccích a nacismu mají většinou obdobný příběh a kupí jedno klišé za druhým. Ani Bojovnici se nepodařilo výrazně překročit práh tohoto žánru. V podstatě jde o evropskou/německou verzi Kultu hákového kříže, jen v hlavní roli se ocitá mladá holka. Klasické schéma - špatné rodinné zázemí, dědeček starej nácek, jako náctiletá zapadne do prostředí neonacismu, postupem času z té demence vystřízliví a snaží se z prostředí vymanit...Nic nového pod sluncem, ale přesto má Bojovnice něco do sebe. Možná je to jen tou evropskou kulisou a zejména to bude výbornou Alinou Levshin v hlavní roli, které film vděčí za to, že přeci jen stojí za vidění. Přesto vše, co jsem zde výše napsal musím říct, že jsem z Bojovnice neodcházel zklamaný. Je to však přeci jen spíš film televizní, nebo by se měl promítat dětem ve škole, než filmový hit.