Castle na zabití (2009) (seriál)

Není to žádná bomba, ale v konkurenci všech těch dementních kriminálek Miami, Las Vegas etc. je to velký nadprůměr. Tuctová kriminálka, která těží ze sympatické ústřední dvojice.

Partička (2011) (pořad)

Humor pánů Suchánka a Genzera mi nesedí. Na můj vkus je to příliš vulgární a trapné a vhodné spíš na vesnickou zábavu. No asi tak na úrovni našeho pana prezidenta, asi proto je ten pořad tak populární.

Dohráno (2001) (pořad)

Jsem zarytý fotbalový fanoušek a pořad sleduji pravidelně, ostatně, co jiného mi zbývá vzhledem k tomu, že konkurence neexistuje. Bohužel v porovnání s kvalitou podobných pořadů v zahraničí je to stále diletantské a amatérské. Ne každý, kdo má rád fotbal, mu také rozumí! Ne každý bývalý ligový fotbalista je exepertem! Rád bych se někdy dočkal toho, že naši "odborníci" nám sděli něco doopravdy odborného k tématu, zatím nám servírují pouze podobné soudy typu: "Když nevystřelíte na bránu, nemůžete dát gól". P.s. Všimli jste si někdy při sledování sporotvního utkání v naší televizi, že každý mladý sportovec je zároveň rovněž "talentovaný" a na druhou stranu každý stařec a veterán se stává "zkušeným". Zajímalo by mě, kde přesně leží ta hranice a od kdy se z talentovaného hráče stává hráč zkušený....Možná, že tedy český jazyk slova mladý a starý vůbec nepotřebuje, naši sportovní novináři objevili nová synonyma...

Pomsta mrtvého muže (2013)

Říkal jsem, co to asi může bejt za film, když z něj Verbalovi téměř spadla čelist...No je to velmi nenáročná akční podívaná s klasickým motivem pomsty, která stojí na Farrelovi a Rapace. Ústřední dvojice to zvládla výborně, čímž z banálního, průměrného filmu o ničem, dokázala udělat docela přijemně stravitelnou a zábavnou akční podívanou. Ani by mě nenapadlo, že to trvalo skoro 2 hodiny. Určitě silný nadprůměr.

Americká krása (1999)

Řekl bych, že se jedná o nadmíru přeceňovaný, lehce nadprůměrný film, jenž se od mnoha ostatních liší pouze mediální bublinou, která z něj udělala jakýsi fenomén doby. Stojí za vidění? Ano. Kouknu se na něj někdy znovu? Ne.

Formula 51 (2001)

Když se v jednom filmu sejde Emily Mortimer, Robert Carlyle a Samuel Jackson, tak já nemohu jinak než 5*. Je to bláznivý, spousta pasáží by se asi dala natočit lépe, ale prostě dohromady mě to bavilo od první do poslední minuty a celé ústřední trio patří k mým nejoblíbenejším, takže nemohu jinak než plný počet bodů.

Insomnie (2002)

Golfista: kvalitní ano, originální ne. Velmi slušná detektivka, ale já ty remaky moc nežeru. Když si namátkou vzpomenu na několik slavných kopíí z americké produkce (Skrytá Identita, Muži, kteří nenávidí ženy etc.), tak ani jedna nedosáhla kvalit originálu. A Insomnie není výjimkou.

Černá labuť (2010)

Nudný, plytký, jedno klišé za druhým a navíc Natalie Portman... Až po shlédnutí Válečného koně jsem se odhodlal dát alespoň 1*, protože se ukázalo, že se dá natočit ještě strašnější film.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Seriál s velkým potenciálem, který však tvůrci a aktéři nedokázali ani z poloviny zúročit. Rozjezd byl docela pomalý, pak následovalo několik dílů, které mě začaly přesvědčovat, že by z toho nakonec něco mohlo být, aby se zhruba od poloviny seriál stal nekonečným, utahaným cajdákem s rádoby intelektuální a psychologickou nadstavbou (ani jedno tam ale není). Kromě zpackaného scénáře mi nejvíc vadí James Purefoy, jenž má být duchovním lídrem a jakýmsi guru kultu, který kolem sebe vytvořil. Ten pán však postrádá charisma a je naprosto nepochopitelné, jak takovýhle panák mohl zfanatizovat několik desítek lidí. Kult osobnosti by měl být vystaven kolem Osobnosti! Seriál, jenž se tváří, že má v sobě mnohé, ale vlastně nemá téměř nic. Škoda, mohlo z toho něco být, takto zůstává Following jen jedním z mnoha průměrných krimi seriálů. Snad se začnou dělat pořádné krimi seriály brzy i jindy než ve Skandinávii a Británii. Naprosto se ztotožňuji s názorem uživatele Radek99