Ve stínu (2012)

Krásný film o statečných lidech v děsivé době. Ivan Trojan je skvělý, ostatně jako vždycky. Pro mě osobně jeden z vůbec nejlepších "seriozních" filmů, které u nás byli po roce 1989 natočený, konečně se přestanem na období komunismu dívat jen optikou Černých baronů, Pelíšků a podobných filmů.

The Ledge (2011)

Zajímavé, jenom ten Charlie Hunnam...docela sympaťák, ale on má prostě všeho všudy asi 2 výrazy, které střídá a to se bohužel netýká jen tohoto filmu, stejné to je v Sons of Anarchy, Hooligans... Zápletka dobrá, jenom jsem čekal trochu víc intelektuální rozhovor mezi fanatickým černoprdelníkem a racionálním ateistou, místo toho vrcholem černoprdelníkovi argumentace bylo, že věří v boha, aby mohl umírajícímu dítětí říct, že přijde do nebe??? Proboha, tak přeci jenom tady se dala vystavit docela zajímavá konverzačka?! Škoda..Ale dohromady to je film, který stopro stojí za vidění, jenom prostě škoda, že z toho nebylo vyždímáno trochu víc, protože tohle byl potenciál na filmovou bombu a místo toho zůstal jenom lehce nadprůměrný, sympatický film.

Argo (2012)

Obrovské zklamání, scénář naprosto nudný, vše je předvídatelné do té míry, že víte vždy dopředu, co se v následujících min. 5 minutách odehraje. Každá scénka a každá zápletka je okopírovaná, nic nového, nic originálního. Napětí je vytvářeno tím způsobem, že hlavní hrdina je asi 4x varován, že se pouští do sebevražedné mise, abychom asi pochopili, že je to opravdový americký hrdina...

Dva nula (2012)

Tak pro mě je tento pokus ideálním příkladem toho, jak by neměl vypadat (dokumentární) film. Upřímně se přiznávám, že jsem viděl maximálně polovinu a dál už nemohl pokračovat. Jsem velkým fotbalovým fanouškem, takže za tu fotbalovou kulisu a za originální nápad dávám 2*, ale je to skoro až moc. Je to šíleně, ale opravdu šíleně pomalé, několikaminutové statické záběry na nic! Strojené rozhovory... Nápad originální a zajímavý, ale provedení hrozné.

Lední medvědi očima skrytých kamer (2010) (TV film)

Mědvědi jsou opravdu překrásní, a proto jsem se nechal unést a dal 4*. Jinak se mi chvílema zdálo, že je to spíš dokument o skrytých a maskovaných kamerách než o medvědech...

Jak Nero zachránil Řím (2009)

Toto je případ, jak by dokumentární film vypadat neměl. Nemá to s dokumentem a historií příliš společného, připomíná to spíš barevnou obrázkovou knížku pro malé děti.

Ctihodný občan (2009)

Zajímavej námět, ale není to ono, tohle mohla být bomba, ale bylo to spíš mírné zklamání. Zejména u obou hlavních postav mi chybí větší propracování, celé to bohužel zůstává na povrchu, působí to na mě nedodělaným dojmem. Neurazí, nenadchne.

Sinister (2012)

Možná trochu moc přísné hodnocení, protože film jsem sledoval se zájmem, byl dobře natočený i zahraný, ale s tak banálním, miliónkrát ohraným příběhem bez špetky něčeho nového či překvapivého to prostě víc než na 3* nelze vytáhnout.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je zpět a je ve formě. Perfektní výkony zejména Waltze, Jacksona a DiCapria, kteří diváky baví každou vteřinu, kdy jsou na scéně. Zajímavý je i soundtrack. Poslední hvězdičku nedávám: a) Film byl až moc roztahaný a dlouhý, b) myslím si, že by filmu slušelo ještě víc vtipných dialogů/monologů, v tomhle směru jsem byl maličko (opravdu pouze velmi maličko) zklamán.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pro fanoušky Tolkiena asi splněný sen plný překrásný záběrů. Pro ostatní velkolepá reklama na Nový Zéland. Pro diváky, kteří jsou Tolkienem naprosto nedotčeni, tak je to tak trochu bláznivá, občas nepříliš logická, výpravná pohádka. Já jsem byl spíše zklamán, protože děj filmu se dá shrnout následovně: Jeden Hobit se rozhodne (kdo ví proč) pomoci Trpaslíkům, kteří se chtějí vrátit domů (do hory, kterou jim sebral před mnoha lety drak). Průvodcem celé výpravy je čaroděj, tedy jakási vyšší moc, která do děje v zásadě vstupuje tehdy, když Trpaslíci s Hobitem dostávají od někoho na prdel, padají ze skal a prostě kdykoliv nastane něco s čím si ostatní neumějí poradit. Takže výprava jde, něco se stane, zasáhne čaroděj a tenhle vzorec se opakuje zhruba 3x-4x a pak je konec. Takže vizuální orgie ano, ale jinak nic.