• Thriller

Goldfinger (1964)

Celkem slušná bondovka a na to že je tak stará se pořád drží. Connery zahrál bonda ze všech nejlíp, ale má i mnohem lepší filmy.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indy je teda machr. Líp než Harrison Ford by to určitě nikdo nezvlád. Poprvé jsem to viděl asi před 3 roky v televizy a i tam to byla bomba. Krásné je tam vše, hudba, herci ve vedlejších rolích, atmosféra, hadi... Dvojka už tak dobrá není, ale trojka je srovnatelná, hlavně díky skvělému Conerymu. Po Ryanovy a Čelistech druhý nejlepší Spielbergův film.

Dr. Dolittle (1998)

Kravina a nic než kravina. Murphy jde film od filmu pořád víc do podprůměru. Kéž by se vrátil ke starým dobrým komediím. Konec se mi ale líbil a je tam i můj oblíbený herec Oliver Platt a tak dám dvě hvězdy.

Honba za diamantem (1984)

Zemeckis je jeden z nejlepších režisérů na světě. Krásný film. Dobrodružné je to dost a vtipné taky. Skvělí herci, zvláště Danny DeVito. První a rozhodně nejpovedenéjší film s trojcí Douglas, Turner, DeVito. Krokodýlovy bot na konci jsou krásné!

Junior (1994)

Dost divná kravina. Arnold by měl hrát svoje stroje a drtící mašiny, protože na komiky on nemá. Jako komedie je to celý moc špatný. Zasmál jsem se asi 2krát. Dvojčata jsou mnohem lepší. Zachraňují to herci ve vedlejších rolích.

Taxi 3 (2003)

Ohromně mě zarazilo jak je to málo zábavné, po úspěšné a vtipné dvojce velké zklamání. Rychlých scén v autě tu není dostatek, místo toho je tu plouživá lyžovací blbost z kopce dolů. Naceri už taky nehraje tak jak dřív. Koupili tam i Stalloneho, aby nalákali víc lidí. On je jednoznačně hvězdou večera. Jest-li to takhle půjde dál, na čtyřku se určitě dívat nebudu.

Top Gun (1986)

Docela dobrý. Cruise hraje skvěle, to se nedá říct o Kilmerovi. Top Gun má až moc nudných scén na to abych mu dal plné hodnocení. Poměrně podstatná role pro Meg Ryan. Žhavé výstřely jsou tak na stejné úrovni.

Pearl Harbor (2001)

Pearl Harbor je skvěle natočený, má užasné tryky, dobrá letadla a dobré herce (někteří ale hrají jak ponocní). Když pominu ten hrozný začátek, kdy jsem si musel něco přes hodinu počkat na akci a konec který je hrozně tupý je to za 5. Nálet je skvěle natočen, ale není tak hrubý a tvrdý jako Zachraňte vojína Ryana. Proto se válka zdá spíše jako nějaký krásný ohňostroj. Alespoň tam hrál Tom Sizemore, i když malou roli. Viděl jsem film o filmu a možná že byl zajímavější.

Pláž (2000)

Nevím proč, ale celkem se mi to líbilo. Občas tam byla pěkná napínavá atmosféra.Nebýt tam L. DiCapria dal bych 4 hvězdy. Tehle film má určitě na víc. Docela dobrý bylo jak DiCaprio běhal ve videohře. Naprosto jsem ale nepochopil, kde se na tý uzavřený pláži berou žraloci. P.S. První půlka je za 5 !!!!!!!!!!

Záměna (1983)

Absolutně nechápu proč Murphy nemůže takhle zahrát i dnes. Vtipná komedie, nikoho neuráží.