• Krátkometrážní

Sudá a lichá (1978)

Když se řeklo Spencer a Hill, okamžitě se mi vybavilo Sudá a lichá. Perfektní rvačky, které jsou typické pro filmy těchto dvou pánů. Navíc jsem tu konečně viděl Buda bez vousů, než mu je Terence dokreslil a tu fotku jsem nemohl sehnat snad nikde na celém internetu. Nejvíc jsem se asi nasmál u Buda v dětské postýlce, s bryndáčkem "KISS ME" a reakcí vrahů "Něco se mi na tom dítěti nezdá".

Superpolicajti z Miami (1985)

Tady se ukazuje, že jen přítomnost Buda a Terence nestačí. Navíc jak se Budovi na klín posadila ta slečna, uvědomil jsem si, že si ho s nějakou ženou vůbec představit nedokážu. Na klukoviny a předvádění se před nějakou slečnou byl vždycky Terence, takže když prostě vidím zestárlého a obtloustlého Buda s ženou na klíně, která chce aby ji pořádně stiskl....

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Až na "reklamu na prací prášek" a stanice metra v jeskyni je to geniální Asterix. "Je to velice praktické při čtení, že?" na chlápka kterému svítily oči,nebo "Donesl pár předkrmů a pak se vypařil." na kuchaře,který Obelixovi na stůl naservíroval snad celou ZOO. K tomu nádherná ukázka jak funguje byrokracie, že by mě až nikdy nenapadlo, jak to vyřeší. Jestli budu mít jednou děti, určitě jim budu pouštět kresleného Asterixe.

96 hodin (2008)

Po zhlédnutí tohoto filmu mi přišlo, že je to první akční film který jsem kdy viděl. Naprosto dokonalé akční scény mě ohromily tak, že jsem se na některé musel podívat víckrát. Příběh není nic extra, ale je také zajímavý. Liam Neeson pustí dcerku do Francie a potom musí zničit celou Paříž, aby ji zase našel. Dost mě překvapilo jak bez přemýšlení postřelil ženu svého francouzského kamaráda, když chce dostat informace co potřebuje. Od teď kdykoliv uvidím Neesona, vybaví se mi akční drsňák který do telefonu oznamuje: "I will find you,and I will kill you."

Soumrak mrtvých (2004)

Anglická zombie komedie,po určité stránce i lepší než Zombieland. Bude to nejspíš tím,že nemám rád rychlá zombie. Tady chodí pěkně pomalu. Navíc si tato komedie dokáže dělat legraci za jakékoliv situace a pořád je to vtipné. U některých,většinou amerických,parodií nebo komedií,jsou některé absurdní vtipy tak hloupé,že radši vypnu televizi a koukám se do zdi. Tady ale tvůrci ví kde je hranice. Přidejte si k tomu skvělou dvojici Pegg a Frost,kteří mě rozesmáli i v Jednotce příliš rychlého nasazení, a mám tu svoji nejoblíbenější zombie komedii.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

V sále nás bylo 8 lidí. Film konečně začal a já doufal, že je Willis zase ve formě, že mu odpustím celý rok 2011, a že mě překvapí skvělým sci-fi jako za starých časů. Realita? Z tohoto filmu jsem zmatený. Na jedné straně poměrně zajímavý příběh a akce, ale na straně druhé cestování časem, na to jsem háklivý. Jednoduše: vrátíte se zpátky časem a kvůli sobě z budoucnosti vaše minulé já umře, to znamená, že nemůžete přijít z budoucnosti protože jste mrtvý, takže jste vlastně živý..... Klasické složitosti při cestování časem zpět. Takže konec filmu, kdy se mladší Joe zastřelí: no, nejsem odborník, vím že je to sci-fi, ale prostě by musel vzniknout nějaký paradox nebo ne? Pokud by ale takovéto cestování bylo možné, tak nejvíce bych se bál scény: chlápek leze po plotu a najednou nos pryč. Nohy mizí. Prsty mizí. To je děsivá představa.

Mercury (1998)

Docela mě překvapilo když jsem se dozvěděl, že byl Bruce při tomto filmu nominován na Zlatou malinu za nejhoršího herce. Myslím že v tomto filmu hraje celkem dobře, například oproti jeho novějším filmům, kde se tváří nepřetržitě jako Steven Seagal. Celý film na mě zapůsobil příjemně. Není to sice jeden z Wilisových trháků a na konci nečeká zvrat, který by nás přesvědčil, že celý film jsme ani netušili o co jde, ale bylo tu i napětí a pár dobrých akčních scén. Za to bych Willisovi Malinu nedal ani omylem.

Psanec Josey Wales (1976)

Bál jsem se,že na mě hromady westernů Clitna Eastvooda zaútočí a budu stejně jako u Johna Wayna otráven, že jich je moc, ale můj oblíbený herec mne nezklamal. Clint skloubil své drsňáctví spolu s pár skvělými hláškami, jen mě trochu zamrzelo, že "...nebo tě nakopnu do zadku tak,že ho budeš nosit místo klobouku." řekl někdo jiný. Odplivnutí Hmongské tetky v Gran Torinu muselo být jistě točeno se vzpomínkou na tento film, protože Clint si tu odplivává na všechno co jde kolem. Film zároveň ukazuje, že ani Amerika nemá historii bez poskvrnky. Například scéna kdy nechali psance přísahat věrnost Americe a téměř v tu samou chvíli je postříleli.

Mladej a já (2005)

Tom Arnold+ True Lies = skvělý a vtipný chlapík, který se skvěle hodí vedle Arnieho a často vás donutí se smát, že si musíte film na chvíli pozastavit. Proto se ptám: Co je kruci toto? Tom Arnold doufal, že když bude hrát v něčem, v čem je třeba jen zmíněn film True Lies, udělá to z něj zase frajera? Zesměšnil se a dokázal, že na vyšší metu bez Arnieho nedosáhne. Kdyby se natáčely True Lies 2, pak bych tam Toma Arnolda coby Arnoldova parťáka uvítal. Jinak ale: Tome, drž se od čehokoliv co se týká Pravdivých lží dál a nedělej ze sebe blbce!

Pravdivé lži (1994)

Nekonečná porce zábavy od začátku až do konce. V tomto filmu je pro mě legendární snad každá scéna. Ať už je to "Give me that goddamn page!" , "Here. Cool off." nebo Arnieho pohled, když mu Helen lže u večeře. Všechny tyto scény mám už tak vryté do paměti, že bych tento film mohl sledovat anglicky a rozuměl bych každé slovo. Rád se na něj čas od času podívám, ale hloupý pokus o Bůhvíco, jménem "Mladej a já" mi ukázal, že nic se nemá přehánět.