Rivers of Babylon (1998)

FIlm má kopu neduhov deväťdesiatych rokov, a je ich dokonalým odrazom nielen po obsahovej, ale i formálnej stránke. Ak ste nečítali predlohu, prajem veľa šťastia s jeho pochopením. Namiesto jej osekania totiž autori pristúpili k takmer vyčerpávajúcemu prepisu motívov, ktoré sú však pre dva hlavné archy (Urban a Rácz) často zbytočné. Casting je až na skvelého Hryca často mimo a i zo scenáru je cítiť, že Pišťanek si od filmu veľa nesľuboval. Škoda. Výbornej knihe by pristala nová adaptácia v podobe minisérie. Počuješ, HBO?

Tvář vody (2017)

Neusledovateľná zbierka klišé, z ktorej strašne smrdí snaha o Oscara. Škoda plytvať zaujímavou formou na takú kopu zlátanín, jednorozmerné postavy a otravný, sto krát videný príbeh. Pokiaľ ide o mňa, žiadna "old school štylizácia" či "moderná rozprávkovosť" nezábavný, nechutný a zle napísaný shit neospravedlnia.

It Felt Like a Kiss (2009)

Dlhý, zlý sen, ktorý k nám presiakol priamo z nevedomia 20. storočia.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Jediné, čo je na The Disaster Artist skutočne vtipné, sú veci priamo vystrihnuté z The Room. Sám osebe ten film nedokáže prísť s ničím skutočne zaujímavým, počnúc vzťahom medzi hlavnými hrdinami a jeho vývojom, končiac dialógmi. Franco je neschopný vytasiť sa s niečím, čo by prekvapilo ľudí znalých celého príbehu. Jeho réžia je rutinná a nudná a voľba brata do role Grega Sestera pôsobí hlavne rušivo. Škoda.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Film coenovskejší než Coenovky. Výborne napísaný a zahraný kus, ktorý je premenlivejší a nepredvídateľnejší než kurz Bitcoinu.

Liga spravedlnosti (2017)

Nekoná sa absolútne žiadne prekvapenie. Tisíckrát videný koncept "hrdinovia sa musia naučiť spolupracovať a poraziť hrozbu z iného sveta" v prevedení Snyderovho digitálneho bahna trpí hlavne tým, že DC celý svoj vesmír skladá pospiatky. Zatiaľ čo Marvel venuje kopu času tomu, aby poriadne predstavil jednotlivých hrdinov v samostatných filmoch, než ich dá dohromady v týmovkách, DC sa s tým neserie. Začína týmovkami a tak tie filmy potom i vyzerajú. Justice League predstavuje v podstate všetkých svojich hrdinov od začiatku, je to otravné, zdĺhavé a nudné. Necháva to zároveň málo priestoru na samotný dej, ktorý je hlúpy a nenápaditý. To všetko sprevádzajú prekvapivo zlé triky, nefungujúce pokusy o hlášky a kopa prázdnych dialógov o povahe ľudskosti a podobných sračkách. Bohužiaľ, je to skoro nepozerateľné. Dokonca i ja, človek, ktorý nikdy nezaspal počas sledovania filmu, som mal ku koncu veľký, veľký problém neupadnúť do kómy. Veľmi zlé.

Jsem brána (2017)

Vizuálne fakt podarené, v planetáriu to musí byť zážitok. Ale celkový dojem strhávajú lacné ľakačky a minimálna snaha uľahčiť divákom neznalým predlohy pochopenie deja. Zaujímavý experiment. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

Blade Runner: Black Out 2022 (2017)

Prosím, viac dobrých príbehov zo sveta Blade Runnera. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

Apokalypsa tady a teď (2017)

Hej, je to prdel. Ale ťažko sa to hodnotí ako samostatne stojaci kraťas, keď je to evidentne len fragment celovečeráku. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

Robot & Scarecrow (2017)

Krásne natočené klišé, zaujímavé hlavnými postavami a spracovaním. Pripomína však skôr technologické demo než seriózny pokus o naráciu. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]