Cashback (2006)

Nádherně natočené a excelentně napasované na původní krátký film. Pro mě obrovské překvapení tohohle roku, na které se nedá v žádném případě zapomenout. Magická hudba Guy Farleye, dokonalá práce kamery, úžasná režie a scénář Sean Ellise (jeho talent se nesmí ztratit, doufám že se s ním ještě v budoucnu v nějakých zajímavých projektech setkáme) v kombinaci s neokoukanými tvářemi mladých herců představují víc než film a formu umění. 95%

Cashback (2004)

Cashback (2004) je krátky film, který byl mimojiné v roce 2006 nominován na Oscara. Díky svým úspěchům se zároveň stal základem pro natočení celovečerní verze. Tu jsem právě shlédl... Ve filmu je část, ktérá z něho i přes celkovou dokonalost natolik vyčnívá, a ze které jsem zůstal naprosto uchvácen. O to přijemnější bylo následné zjištění, že právě tato část až na několik drobností představuje původní verzi o které je řeč právě zde. Absolutně nemám slov, naposledy jsem byl takto unesen z Americké krásy. Bravo! 100%

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nečekejte o níc víc ani míň než klasické Simpsonovi, které známe z TV v delší stopáži. O humor zde není nouze, některé vtípky jsou klasika, jiné s několika absurdními scénkami se mezi klasiku zapíšou :D Falešné titulky na konci pozorného diváka taky pobaví... Jedinou výtkou by mohlo být ohrazení k příběhu, ale vzhledem k povaze seriálu a odvysilanému počtu epizod dojem nekazí... 90%

Faunův labyrint (2006)

Po druhém shlédnutí musím ve svém hodnocení přidat, napoprvé mi nějak nesedl mix obou forem (fantazie a krutá realita konce druhé světové války) které se v příběhu prolínají. Napodruhé však do sebe vše již zapadalo tak jak má. Velmi temná fantaskní pohádka s brilantním hudebním doprovedem, zdařilými kostými a výpravou, určena všem, jen ne dětem. 85%

Ghost of Mae Nak (2005)

Pro příznivce hororu příliš nedoporučuji, film zasazuje starou thajskou legendu do ulic moderního Bangkoku. Protože je začátek poměrně zdlouhavý a šel by zkrátit na půlku, s Mae Nak se tak setkáváme později. V podobném tempu se nese i zbytek filmu, který už alespoň přibližuje a pracuje s tématem ze kterého čerpá. Ve filmu nalezneme hrstku zajímavých nápadů, neokoukané prostředí Bangkoku, ale bohužel i vykradené triky a především pak minimum atmosféry, což je u tohoto žánru hlavní kámen úrazu. 50%