Absolvent (1967)

Film: 40% | Hudba: 65% | Moje hodnocení mě pravděpodobně zařadí mezi zavrženíhodné diváky, ale je mi to opravdu šumák, protože si u tohoto snímku nedokážu zdravým rozumem ospravedlnit lepší hodnocení. Klasika-neklasika, tři podařené písničky, a výborný Dustin Hoffman a Anne Bancroft tuhle nepodařenou hru nezachrání. Není mi jasné co na tomhle všichni vídí tak skvělého a zábavného. Mě se odkryl pouze hodně špatně zpracovaný scénář, absolutně nelogické chování postav a několik uměle natažených scén, které mi do Absolventa nepasovaly. Nedokážu si představit že je původní kniha vykreslena stejně absurdně, to snad prostě ani nejde. Jestli jsem si myslel, že se hlavní postava chová zmateně - dobrá, to se dá ještě pochopit. Ale pokud to nekončí u ní, je prostě konec, tečka, finito. Jedna unáhlenost stíhá další, roztěkanost a protipólovost je patrná každým okamžikem. Velká škoda, od tohoto filmu jsem nečekal nic víc než přijemnou záležitost na téma život, nepřinesla však nic víc než pravý opak.

Silent Hill (2006)

Film: 75% | Hudba: Jeff Danna , Akira Yamaoka 80% | Takhle si představuju zpracovaní herního námětu, žádný Uwe Boll odpad, zpracování je téměř dokonalé, místy má člověk pocit že sleduje záběry ze hry, ale vše je doplněno živými herci, počítačové efekty nezklamou, originální hudba se sice do filmové verze příliš nehodí ale krásně doplňuje atmosféru, po čase si zvyknete. Co mě naprosto šokovalo byla atmosféra temných částí, dlouho nepamatuji film u kterého bych si říkal co to ku*** je, otevřenost některých záběrů neznala mezí a atmosféra je místy naprosto adrenalinová a zároveň i desivá. Chvílemi jsem měl pocit že chci být na jiném filmu, že nechci být účástníkem tohoto "teroru", a to mám horory rád. Nicméně v případě tohoto snímku nejde o vylekání diváka ale navození atmosféry, která setsakra funguje. Dlouho jsem se zamýšlel u kterého filmu jsem měl v minulých letech podobný pocit a nic jsem neobjevil, napadly mě pouze snímky starší 10let. Naprosto nechápu jak někdo může na tenhle film jít s 11-ti letými dětmi které seděli vedle nás. Na druhou stranu je pravda, že ani já sem neměl nejmenší tušení jak film bude vypadat a to jsem některé díly Silent Hill hrál. :)