Horší než smrt (2007)

Poměrně slabý začátek, to co se však začne dít ve druhé půlce opět naplno člověka připoutá k obrazovce a začne bavit :) LSD je "nejlepší" doplněk na fádní pohřby. =) 60%

Jeskyně (2005)

Jeskyni lze přirovnat k Pádu do tmy, ačkoliv hodnocením a recenzemi mu nešlape ani na paty. Příběh je podobný, oba mají něco do sebe, ale v principu jde ve výsledku o podobný systém vyvražďování. Kde Jeskyně ztrácí chvilkama na atmosféře dorovnává hrou se světlem, vodou a zvukovým mixem. Ve výsledku jen o něco horší, pro mě však velmi přijemné překvapení. 75%

Skóruj! (2007)

Před Semi-Pro, které vypadá jako cokoliv jen ne sranda jsem nemohl odolat pingpongovému Skóruj a nelituju. Když si odmyslím jednoduchý příběh, tak jsem se vcelku královsky bavil. Srandy kopec, nádherné kostýmy (obzvlášť Christopherovi :), kulisy a parádní hudební doprovod. Super. Well, doh!? What part of sudden review didn't you understand? 75%

Pokání (2007)

Pokání jsem si popravdě představoval úplně jinak. To že mi za celý film nepřirostla žádna postava k srdci je dáno faktem, že žádná k tomu nemá dostatečný prostor, proto tu opravdu nevychválím žádný z výkonů hlavních představitelů. Příběh je vyprávěn asociálně, střih je špatný a časové skoky jsou velmi nezdařené. Co naplat že Pokání nabízí místy poutavé obrazy a výpravu, když je nedokáže naplno využít a osobně mi většina z nich přišla jako takové násilné vnucování a snaha dostat se divákovi pod kůži za každou cenu a s tím se edokážu ztotožnit. Hudební podkres je zde velmi špatně zvolen, to co jsem slyšel už v traileru se tu opakuje v xy variacích po celé délce stopáže a svůj účel nedokáže plnit. Pokud řeknu že tohle je nejdelší reklama na tabákové výrobky co jsem viděl, tak si myslím že nebudu daleko od pravdy. Ano kouří tu téměř všichni, všude a pořád, proč? Co napravuje nevalný dojem celého snímku je vcelku solidních posledních 20minut, což je ale setsakra málo na to zařadit tenhle film mezi filmovou klasiku či mezi nejlepší filmy tohoto roku. EDIT: Tak na druhý pokus vše již funguje lépe, asi je to především tím, že člověk ví co od filmu čekat a na co se zaměřit, škoda té roztěkanosti.. ale jednu hvězdu přihazuji :) 80%

Hatchet (2006)

Nehorázná ubohost. Kdo vymyslel panebože takhle dementní příběh a kde sebrali tu partu debílků s nulovými hereckými schopnostmi, se kterými si v bažině na honěnou hraje nesmrtelný a neúprosný drtič kostí Victor. Nechutnosti kdysi fungovaly Peteru Jacksonovi v jeho Braindeadu, jenže to byla záležitost s neuvěřitelným nadhledem a atmosférou. V případě Hatchetu se bohužel jakýkoliv pocit pobavení, znechucení nebo sebemenšího náznaku vystrašení nekoná. Zdařilý hudební nadkres tu působí bohužel až komicky protože přehrává asi o 500% události na plátně. 20%

Piráti (2005)

Porno, které se ve stínu úspěchu filmových Pirátů snaží nalákat pornochtivé diváky lačnící v této branži po příběhu a efektech ( :D ) ale minimálně pro mě neúspěšně. Existují daleko lepší varianty, není jich mnoho ale to pro mě není důvod nadhodnocovat tam kde by to nebylo zasloužené. Digitální efekty slabé, příběh nudný, a "herecké" výkony podprůměrné. Samozřejmě je naprostá vetšina porno produkce ještě pod úrovní Pirátů, ale moje hodnocení je tu z umělecko/filmového hlediska, kde mají piráti co dohánět. Pokud bych měl hodnotit z druhé strany a nadsázkou asi jednu nebo dvě * přidám. 45%