Žena v černém (2012)

Anglicky nostalgické, nostalgicky anglické. Černá paní naháněla hrůzu, Radcliffovi to v tom pěkném obleku s řetízkem od hodinek slušelo a závěr byl tak dojemný. A dokonce i trošičku jinak, než jsem čekala.

The Divide (2011)

"Objavili tajné dvere za verejným hajzlom, boli staré, hrdzavé a šli otvoriť pajsrom. Štyroch grázlov partia, nevediac o čo ide, ocitli sa nečakane v atómovom kryte....."

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Už nidky nejdu v hospodě na záchod! Vynikající zábava na mé oblíbené téma. Rozhodně spraví chuť pokaženou časocestovatelskými slátaninami a jinak všelijak nepovedenými filmařskými počiny.

Uvězněni v čase (2007)

Hm. Film o tom, že zahrávat si s časem je prostě průser. Víc nic.

Mulholland Drive (2001)

Fascinace. Naprostá fascinace. Dokonalá iluze a hlavně dokonalá atmosféra. Film jak vystřižený z mých šílených snů. To prostě miluju, probudit se a nevědět, kdo jsem, čí jsem a kde jsem. A pak zjistit, že se mi to zase jen zdá. Ale to už jsem psala u Lost Highway. Trapně se opakuju.

Zápisky o skandálu (2006)

A takhle to chodí. Kromě toho, že obě dámy hrály výborně, hrály něco, co docela dobře znám. Ženská dovede být mrcha, stejně jako ta kočka. Zdařilé drama doprovázené geniální hudbou.

Příčesky (2007)

Občas mívám pocit, že mi vlasy přerostly a že jsou už nezvladatelné. Je to opravdu jen pocit :)

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Co je pravda, a co ne? Tak tohle dílko je monstrózní. Vážně divný cirkus. Některé scény mě šokovaly. Ale ne tím, že by měly šokovat. Na to už jsem si u Sona zvykla. Ale tím, jak moc mi připomněly moje nechutné pubertální fantazie. Těch podobností tam bylo tolik, až se mi z toho udělalo nevolno. Já ovšem nikdy zneužívaná nebyla. Jen jsem asi byla trochu cvok. Nebo si něco nepamatuju? Více v mém deníčku.

Love Story (1970)

Krásná dojemná romance. S úžasnými dialogy. Tam nezazněl jediný falešný tón, nic nechybělo, nic nepřebývalo.

Japonský příběh lásky a nenávisti (2008)

Takovou míru strachu a bezvýchodnosti by kamera, která by se tímto způsobem vnutila do evropské domácnosti, těžko odhalila. Člověk přežívá jen proto, aby přežil. Svou práci nenávidí a vydělá si jen na to, aby se příštího dne zase probudil a šel do práce. Kolečko, které se chvíli točí, a když se porouchá, snadno ho nahradíte jiným. Depresivní.