Kokain (2001)

Imho ještě nikdo nezahrál zklamání tak dobře jako Depp na konci Kokainu. Jeden z mála filmů, co mě skoro rozplakal.

Atlas mraků (2012)

6 příběhů rozdílných žánrů, z nichž ani jeden není ani průměrná vyprávěnka a dohromady si sice nepřekáží, ale film postrádá silnější vyústění, natož myšlenku, která by zasloužila 165 minut stopáže. Bavilo mě to zhruba tak, že jsem v půlce filmu usnul. Možná bych se na film radši podíval jako na 6 půlhodinových dílů jedné řady seriálu, které prostupují společné linky, které vyvrcholí v závěru posledního dílu - asi jako v Doctor Who.

Čas umírat (2007)

Rozvleklá černobílá nuda. Zápletka je odhadnutelná a vcelku žádná. Kdo má rád pocitové filmy s dlouhými statickými záběry na nic a naopak nepotřebuje konzumovat akci, může si přidat až 3 hvězdičky, protože formálně je film vyhlazený a patrně splňuje to, co si od něj tvůrci slibovali. Pro mě ale ztráta času a to přesto, že mám jinak polské filmy rád.

Mulholland Drive (2001)

Úžasné na Mulhollandu není to, že je tak zamotaný, psychózní a přitom nabízející množství nápověd a stop, že o tom člověk dokáže prodiskutovat celou noc (zažil jsem 3x). Úžasné je to, že se na ten film dá přesto koukat a to dokonce tak, že každá samostatná scéna potěší. Divák je okouzlen od začátku do konce, aniž by tušil, co se děje. Žádná artová nechutnost, co irituje diváka (tím trochu narážím na starší Lost Highway, které má jinak dost podobný vzorec).

Legit (2013) (seriál)

Seriál s vůbec nejlepším scénářem. Stand-up komik Jim Jefferies sám o sobě. V každém díle vezmou kontroverzní téma a jdou až přesně na hranu, ale ne za ní.

Podivné vyšetřování (1970)

Naprosto originální. Nic takového jsem ještě neviděl a to mám italské filmy docela v oblibě. Od Morriconeho mám rád trochu jiné skladby, tady mě výrazný podklad na začátku až otravoval.

Ostře sledované vlaky (1966)

Skvěle vystavěné. Celou dobu film zábavně a koukatelně rozebírá sexuální frustrace, aniž by se postavy nějak zabývaly válkou. Nezabývají, protože postoj je tak samozřejmý, že o tom nemá cenu ani mluvit. Scéna, kdy Hrma vyndavá z šuplíku balíček...

Barbaři (2014)

Film s neherci působí až tak autenticky, že Vám přijde, že jste to zažil u Vás na vsi. Několikrát. Nulová dramatická zápletka, prostě takový srbský Vesnický přebor. Jsou tam dva dobré vtipy a jinak je to lehké a snadno stravitelné.

J. Edgar (2011)

Trošku mi přijde, že se Eastwood jakožto kovaný pravičák pokusil prodat postavu Edgara Hoovera tak, aby k ní lidi našli sympatie. Pokud ano, tak je to epic fail, nenáviděl jsem tu postavu od začátku do konce. Hoover je asi tak sympatický jako Saul, který by se nikdy nestal Pavlem. Na druhou stranu mě ten film přesvědčil, že zlo není vždycky jen kolektivní psychóza. Někdy je to prostě pomatení zcela individuální, pramenící zřejmě z nedostatku odvahy k sebereflexi. Nebezpečná věc, nebezpečnej hajzl.

Čtyři jezdci (2012)

Pokud se v problematice endogenních peněz a propagandy trochu orientujete, tak Vám tenhle dokument nic nového nepřinese.