Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Málo humoru, žádné hlášky, naprosto zbytečná příběhová linka s Brucem Willisem. Silná stylizace má sice něco do sebe, ale zase tomu vyznění ubírá koule. Film je zároveň surový, zároveň digitálně vyleštěný tak, že se to tluče. Docela dobrá zábava, ale žádný zázrak.

Kouzelníci (2013)

Je to originální a dost zábavné. Kvůli několika trapným scénám jsem se smiřoval s tím, že dám jen 3 hvězdy, ale závěrečný fór mě obměkčil. + Olivia Wilde, na kterou se prostě dobře kouká.

Jack a obři (2013)

Těžko něco vytknout, v rámci žánru to funguje výborně, rychle to odsýpá, dobře jsem se pobavil. V podstatě se mi líbila každá scéna. Na to, že jde o pohádku, ve mě bojová pasáž s dobýváním hradu zanechala srovnatelné pocity jako obdobné momenty v Pánovi Prstenů nebo Královstvím nebeském.

Johnny English se vrací (2011)

Imho podstatně slabší než první díl. První díl mě bavil v tom, že English byl sice nešika, ale jinak měl dobré pozorovací schopnosti a byl v zásadě kvalitní agent. Reborn už je slátanina, scénář je cliché, English nesvéprávný imbecil. Pár vtipných nápadů (jako tlačítka na vozíku) a ještě pořád docela solidní zábava postačí k tomu, aby byl film tak na hraně toho, že má význam věnovat mu tu hodinu a půl času.

Stín havrana (1988)

Ve všech směrech lepší než první díl. Pořád ale průměrný osmdesátkový film. Přidaná hodnota hlavně ve vykreslení středověkého Islandu.

Když letí havran (1984)

Minimalistický film, který příjemně vrcholí na konci. Jednoduché schéma, dost slabé bojové scény, místy trochu směšná hudba, ale v důsledku poměrně koukatelné. Jenom jsem se nemohl přinutit fandit hlavnímu hrdinovi, padouch oproti němu působil jako přehlídka ctností.

Letec (2004)

Viděl jsem to dvakrát a ani jednou mě to nebavilo. Skoro bych řekl, že Letec je nejslabší film s DiCapriem. Úmorně dlouhá stopáž, vícero témat, která nejsou moc obratně poskládaná dohromady, naleštěné velkolepé cosi se spoustou známých tváří, ale bez duše.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Skvělá kamera, příjemné tempo i stopáž, symaptičtí herci, fungující emoce. Nadprůměrná zábava, nic víc, nic míň.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nejlepší bulharský film dosud! Podobný námět jako Smrtonosná past 4, ale nejmíň o úroveň lepší. Hodně jsem se nasmál, kino několikrát tleskalo, skvělá a vtipná akce, hlášky místama připomínaly i Posledního skauta. Rozhodně jsem nedoufal, že to bude tak dobré.

Nejvyšší nabídka (2013)

Od prvních minut jsem si říkal, že film skončí zhruba tak, jak skončí, a naopak příjemným překvapením by bylo, kdyby na konci žádné 'překvapení' nebylo. To by se ale režisér musel vysmát schématu, které tak důkladně budoval. Nadprůměrný film a kdybych předtím neviděl podobných záležitostí několik (a zejména Matchstick Men), tak dám jistě o hvězdu víc.