Kopie štěstí (2014)

Nosná myšlenka, zajímavá parádní kamera, ale všechno ostatní podprůměr. Hlavně to tempo...

Kniha přežití (2010)

Upřímně, myslel jsem si, že toho padoucha hraje Karel Roden :) Slušné post-apo, náboženské téma mně nevadí, překvapení překvapilo, ale nenadchlo, tempo dostatečné, ne tak dobré jako Cesta, ale pro mě určitě nadprůměr.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Vkusné, vymazlené a největší nářez od dob Django Unchained. Zápletka banální až pitomá i v rámci žánru, ale to jde odpustit. Morálně rozpačité, ale hlídá si to míru, což Kick-Ass imho vůbec.

RRRrrrr !!! (2004)

Velmi originální, osvěžující a poměrně vtipné. Dokoukal jsem to dvakrát a pokaždé jsem se cítil trochu jako šéf na návštěvě v Carrefouru.

Speed Racer (2008)

Po všech směrech velmi originální a pro děti asi úžasný úlet. Pro mě mírně zdlouhavé a nezáživné. Během sledování jsem si několikrát musel dát pauzu naplněnou hraním Rollcage :)

Jupiter vychází (2015)

Nenapadlo by mě, že v roce 2015 někdo vezme scénář z Flashe Gordona a natočí podle něj áčkový film. Je to poměrně líbivé a okouzlující, ale na rozdíl od Flashe zde režiséři nevědí, kdy utnout scénu, aby nebyla únavná. Potěší závěrečné titulky a Tančící dům v úvodu. Ubral bych stopáž akčních scén (kromě té, kde Mila Kunis leze po žebříku, ta je cool) a přidal více prostoru pro architekturu a překvapivě respektovaný, fungující, feudálně kapitalistický, byrokratický právní stát (scéna vykrádající Stopařova průvodce po galaxii a 12 úkolů pro Asterixe nemá chybu).

Prokletý ostrov (2010)

Mám tyhle filmy rád. Sice člověku polovina pointy dojde v prvních pěti minutách a druhá někdy v půlce filmu, ale přesto je to konečné prozření hodně pěkně podané. Možná, že nezvyklá otevřenost ve vyprávění je právě to, co v tomhle filmu tak dobře funguje. Má to to pěkné z žánrových atmosférovek i Světa podle Prota. Ostrov sám "hraje" na jedničku a ostatním hercům taky nelze příliš vytknout.

Inland Empire (2006)

Zastávám názor, že film by neměl iritovat diváka. Kde Mulholland drive potěší každou scénou, tam Inland Empire natahuje a nudí. Přitom ten koncept není špatný a v jiné formě (sestřihat rusky působící záběry na mlčící hlavy, použít normální kameru a především přidat humor) bych se na to rád podíval znova.

Princezna ledu (2005)

Očekávatelné, šablonovité, sterilní a výchovné. Ničímnevybočuje z řady stovek podobných amerických filmů.

Zlatý kompas (2007)

Mám rád filmy s překvapivým koncem. A když už ne, tak mám rád filmy alespoň s nějakým koncem. Tohle bylo opravdu zvláštní. Slabá režie, mizerné dialogy. Nebýt toho nekonce, tak by to ale bylo na 3*, protože jinak je to sympatická podívaná, Londýn má krásnou architekturu a postavy by člověka i zajímaly, kdyby ovšem dostaly nějaký prostor.