• Krátkometrážní

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

To je učiněná poezie... Miluju Horníčkův humor a stejně tak Sovákovo bravurní herectví. A dát právě tyhle dva dohromady jakožto ústřední dvojici, to byl geniální tah režiséra Roháče. A věřím, že pak už ani nebylo třeba moc režírovat, ti dva museli improvizacemi přímo sršet... No řekněte, nechtěli byste prožít důchod přesně tak jako pánové Bouvard a Pécuchet?

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

"Ty začneš lidi unavovat, rudochu"... No to je fakt. Mne to unavilo dost... Trochu přehýřené, na můj vkus. A tak se mi nejvíc líbila ta nejnormálnější z hlavních postav - Liz Selmy Blair. I když skopčák byl taky celkem gut :-)

Diamanty jsou věčné (1971)

Titulky slabší, hudební motto nic moc, padouch nic moc, nápaditost oproti dřívějším dílům taky slabší řekl bych, Bond girl mne taky nenadchla. Ovšem Connery pořád dobrej, to je prostě opravdickej Bond, to se nedá svítit.

Match Point - Hra osudu (2005)

Romantický? Zdálo se mi, že v Match Pointu nebylo romantiky ani co by se za nehet vešlo... A hlavně - postrádal jsem ingredience, kvůli kterým především mám Woodyho Allena rád: vtip a atmosféru.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Film jen a jen o svobodě... Plné absolutorium Miloši Formanovi (nepřekvapí, že právě on) za to, že člověka přinutí o ní dost palčivě přemýšlet... Co vlastně svoboda v naší mediální době je, co znamená, kde začíná a kde končí. Končí vůbec? Asi přece jen jak kde a u koho... A kdy svoboda jednoho znesvobodňuje druhého? Proč každého jinak? Je to v pořádku?... Forman má na to evidentně trochu jiný názor než já, ale to nevadí, důležitý je ten impuls k přemýšlení. A ten je fakt silný.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Mno, jako zvuková kulisa k noční práci je to děsivý... Ale pokud se naopak zvuk vypne, tak se na to celkem občas mrknout dá, jen ten děj by tedy mohl mít větší spád :-))

Prázdniny pana Beana (2007)

Byl jsem na tom v kině s dcerami a byly nadšené, tak to asi moje hodnocení lehce ovlivňuje :-) Ale fakt je, že jsme odcházeli z kina v dobré náladě, to se taky přece počítá.

Rytmus v patách (2009) (TV film)

Krásná muzika (s Tonyou Graves jako třešničkou na závěr), kouzelná Geraldinka Mariky Šoposké, jíž to s Vojtou Dykem opravdu slušelo... Zlatá mládež působí věrohodně, estébácký svině jakbysmet... Výborně udělaný a působivý film.

Smrt si vybírá (1972)

Akční scény připomínají pověstné černochy v tunelu... Jen sem tam se nějaký světlejší flek vynoří ze tmy. Ale pokud to je zrovna Jana Šulcová, tak to nemá chybu.