• Krátkometrážní

Psycho (1998)

Několik lekaček a Anne Heche.To je asi to nejlepší co vám může tenhle lehce podprůměrný thriller nabídnout. Kvalit originálu to rozhodně nedosahuje.

Batman a Robin (1997)

Film je to špatný od začátku do konce.Pokud ho ale budete brát jako hvězdně obsazenou parodii možná ho i dokoukáte...

Andělská tvář (2001)

Troška tentokrát sází na kostýmy a výpravu.A na filmu je to bohužel vidět.Nic jiného totiž tato stokrát omletá ,červená knihovna´ nenabízí.

Letec (2004)

I když Leoparda Capria moc nemusím, za tenhle film by Oscara zasluhoval.Ostatní herci jsou také skvělí :Blanchett,Beckinsale,Alda,Reilly...a další.Ale celkově mi přišlo, že ve filmu je spousta nezapomenutelných scén, které ale ke konci nedrží úplně po hromadě.Scorsese je legenda,tenhle film jí jednou snad bude také.Čisté 4*

8 žen (2002)

Krásná a zábavná detektivka, která tu už dlouho nebyla. Každá postava a tím pádem i její představitelka tu má své místo a dohromady tvoří kompaktní celek. Ozon rozhodně patří mezi nejtalentovanější francouzké tvůrce poslední doby.

Polibek draka (2001)

Další ze scénaristických pokusů Luca Besona nepřináší nic nového. Stokrát ohrané téma alespoň nepostradá choreografické vychytávky a dobré obsazení. Jet Li dobře kope, Bridget Fonda má pěkné dlouhé nohy a Tchéky Karyo se pro roli záporáka snad narodil. Přesto to tomuhle filmu bude na zaprášené poličce ve videopůjčovně nebo v Tv víc než slušet.

Hory mají oči (2006)

Režisér Aja opět dokazuje, že o něm v budoucnu asi hodně uslyšíme. Jeho manipulace s divákem je skutečně obdivuhodná. Od začátku buduje tísnivou atmosféru strachu a nechává diváka v napětí, co bude dál. Při o nom nechvalně proslulém útoku na karavan jsem se chvíli rozmýšlel zda kinosál radši neopustím. Přiznám se, že u žádného (a bylo jich dost) hororu jsem se tolik nebál. Aja měl i šťastnou ruku při výběru herců. Obzvlášť výkony Emilie de Ravin a Aarona Stanforda jsou velmi dobré. Při cestě z kina si člověk uvědomí, jak neoriginální, klišovité a zároveň chytré, to ale vlastně bylo. 70%

Účastníci zájezdu (2006)

Klasicky česká dovolená, která mě v ničem nezklamala ani nepřekvapila.Herecké výkony všech zúčastněných skvělé.Hlavně díky nim stojí za to se na film podívat.

Umučení Krista (2004)

Strašně těžce hodnotitelný film. Pro katolíky a křesťany skvělá věc, jak upevnit svou víru. Pro diváka-bezvěrce, samoúčelný sadistický horor...Gibson skvěle pracuje s hudbou i kamerou odkazující na Caravaggiovy obrazy. Zbytek filmu se mu ale mírně rozpadá pod rukama. Snímku prakticky chybí nějaký příběh. A tak někdo, kdo Kristův příběh nezná je jednoduše v háji, protože režisér se s nějakým vysvětlováním vůbec nezdržuje a jednotlivé motivace hrdinů nám také zůstávají skryty. O nějaké herecké výkony v pravém slova smyslu zde taky nenarazíte. Caviezel se na titulní roli sice tipově hodí, ale scénář mu předepisuje pouze postávat a útrpně sledovat dění kolem něho, popřípadě se nechat mrzačit. Ostatní herci nemají prostoru o nic víc a jediným jejich úkolem je přizpůsobovat svůj výraz v neustále zpomalených záběrech, jak si zrovna Gibson žádá. A když už konečně došlo na to slavné mučení a křižování, bylo mi to vlastně docela jedno. Těžko totiž soucítit s postavami, ke kterým jste si prakticky nevytvořili žádný vztah. Umučení Krista je film, který má spoustu chyb a ve výsledku nabízí pouze to, co slibuje samotný název snímku...

Ospalá díra (1999)

Krásně stylizovaný horor, plný usekaných hlav, černého humoru, groteskního Deppa, démonické Mirandy Richardson a řádně ujetých Burtonovských nápadů. Filmu sice ke konci trochu dochází dech, i tak se ale jedná o jeden z nejpovedenějších hororů devadesátých let.