Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Nebudu hodnotit, protože jsem to asi po dvaceti minutách vypnul. Tomuhle filmu chybí úplně všechno, co historický film nemá postrádat. Revolučnost, masové scény, dobová atmosféra, to všechno tady chybí. Místo toho nastupuje nuda, komorní scény, příšerně vedený komparz. Korunu tomu všemu nasazuje neposlouchatelný dabing, kde sice dabují přední čeští herci, ale kvalita je opravdu strašná. Moc by mě zajímalo, kdo ho vytvářel. Ať se páni tvůrci podívají třeba na filmy Revoluční rok 1848, Evropa tančila valčík či (a to už je to pověstné kvalitativní minimum) Hitler: vzestup zla. I v tomto televizním filmu je kvalitnější komparz, davové scény a podobné detaily, byť je historicky hodně zkratkovitý, než v tomhle veledíle.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ne, ne a ne! Kdyby se radši režisér vrhnul na Hellboye 3, udělal by lépe. Tři hvězdičky dávám proto, že jsem si dal krédo, že filmy, které mají za úkol bavit, což tento film splňuje, odpouštím různé nedostatky. Nicméně tady už pachuť začala přesahovat zábavu. Film obsahuje jeden logický kopanec za druhým, klišé střídá klišé. Mám rád kaiju filmy, proto jsem na to také koukal, ale i z tohoto pohledu obrovské zklamání. Monstra jsou nevýrazná, není nám řečeno jak jsou velká, nevidíme úplně jak vypadají. Jsou úplně bez charisma To prostě nejsou kaiju. Totéž platí o Jaegerech. Pokud chcete vidět skutečný kaiju blockbuster, pusťte si Godzilla: Final Wars a na tento film zapomeňte.

Muž z oceli (2013)

Ta scéna se smrtí Supermanova nevlastního otce, to byl trapas nad trapas, ale jinak skvělý reboot.

Vesmírná améba (1970)

Celý film na mě působí unaveně, jako by už tahle látka neměla co nabídnout. Oliheň pobavila :) , ale ty zbylá dvě monstra a jejich souboje už mě nezaujali. Honda opět překvapil a tentokrát vytáhl z rukávu mimozemšťany v podobě mikročástic. :D A zachránci Země delfíni a netopýři. Kam ten chlap na to chodí?

Kaitei gunkan (1963)

Honda nám za svou kariéru ve svých filmech představil tři různá etnika. 1. Mimozemšťani - ti byli vždycky zlí, chtěli ovládnout zemi atd. Prostě úhlavní nepřátelé. 2. Domorodci - to byli dobráci, které často ohrožovalo nějaké monstrum a snažili se s lidmi většinou spolupracovat. Jaký to rozdíl například oproti King Kongovi. Třetí etnikum, které podobnně jako předchozí dvě můžeme v různých variacích vidět v několika dalších filmech jsou řekněme podzemní národy. Prostě národy, které jsou staletí ukryty na Zemi (pod vodou, ve skalách, pod povrchem atd.) a nyní se objevují na porvrchu. V míře škodlivosti je lze zařadit po bok emzáků, i když ty jsou řekl bych ještě ničivější. Tento film hodně opisuje z Čapkovi Války s mloky. Podvodní lidé vystupují na povrch, unášejí lidi, potápějí lodě atd. Všemu má zabránit jedna ponorka, která je skryta na ostrově u bývalých námořníků z 2. světové války. Samozřejmě tomu nemůže chybět monstrum, které je naprosto nevýrazné a celkem i zbytečné.

Godzilla vs. Biollante (1989)

Ani druhý díl této série mě moc nezaujal. Doposud se nevyřešil problém s tím, že nová série se prostě bere moc vážně a přes to se těžko dostávám. Navíc to přináší rodinná dramata a dlouhé kecání o ničem. Od 17. dílu Godzillí očekávám souboje. Jak už zmínil Lima, záporák je sice vizuálně zajímavý, ale v souboji strašně trapný a jeho působení v tomto filmu je opravdu krátké, skoro si ani nezaslouží být v názvu.

Daikaidžú Varan (1958)

Jósei gorasu (1962)

Honda = japonský Emmerich. Film má několik hluchých míst, ale zároveň i silných momentů a zatopení Tokia je povedené.

Varan the Unbelievable (1962) odpad!

Pasáž na ostrově představuje nejlepší část filmu. Je krásně atmosferická, dokonale se využívá černobílá barva. Při přechodu na pevninu už film trochu skřípe. Scény jsou okoukané, občas se opakují a destrukci města doprovazí záběry ze staré Godzilly, což myslím není nejšťastnější. Vizuál Varana není špatný, ale strašně mě zklamalo, že někdy vydával řev Godzilly. Nakonec bych chtěl pochválit úžasnou hudbu. Akira Ifukube tentokrát odvedl skvělou práci. Jednu hvězdičku tedy strhávám za nevýrazné lidské postavy a drobné nedostatky, o kterých jsem psal. PS: Komentář se vztahuje k originální japonské verzi. Americkou předělávku hodnotím odpadem, i když jsem jí neviděl, neboť každý takto upravený film odmítám akceptovat.