Hořící keř (2013) (TV film)

V dnešní době prostě jen stačí vzít si velké téma - Palach, Lidice, heydrichiáda, Mnichov - a natočit k němu film jakéhokoliv žánru. Úspěch na festivalech následně zaručen. Hořící keř sice patří k tomu lepšímu, drží ho hlavně skvělá režie, ale v kontextu celé české (československé) kinematografie je to prostě málo! Vidím tady hodnocení 87%, čili by se měl tento film kvalitativně pohybovat někde na úrovni Údolí včel, Kladiva na čarodějnice, Smrti krásných srnců atd. Těmto filmům přesto nesahá ani po paty. Poslední dobou se filmy hodně nadhodnocují, sám to dělám, protože už jsem zvyklý, že v éře Babovřesek se nic lepšího točit nebude, ale přesto ten kvalitativní rozdíl mezi vysoce hodnocenými filmy je třeba mít na paměti.

Naše krev je Sparta (2014) (TV film)

Povedený dokument o Spartě. Nic se výrazně nezamlčuje, neupravuje, některé osoby jsou dokonce hodnoceny mírně negativně (Mach, Charouz), což je hodně překvapivé a odvážné.

Interstellar (2014)

Konečně už vím, jak funguje siderické informační kyvadlo! Akorát by mě zajímalo, kdo ho tomu Cibulkovi pořád rozhýbává...

V oku tornáda (2014)

Film překonal veškerá moje očekávání. Nejedná se o fantasmagorii, jak může plakát napovídat, ale o syrově natočenou destrukci přírodním živlem. Dolby Atmos ve mě zanechalo tak dobrý dojem, že jsem měl pár hodin po projekci strach i při malém zafoukání větru, zda-li se neblíží tornádo.

Jump street 21 (2012)

Bože, americký pubertální humore, jak já tě nenávidím! Tohle lze přesně zařadit do oné škatulky, i když dvě hvězdičky se v tom hnoji ještě někde dají vyhrabat, ale bohužel už jsem zapomněl kvůli čemu. Je neskutečné, jak z nás tvůrci dělají úplné blbce a americké publikum u toho tleská. To opravdu může někdo skočit na to, že by takovou dvojici tragédů a budižkničemů, z jichž jeden ani neumí nabít pistoli a vystřelit, vzali k policii a ještě je následně přeřadili do speciální útvaru? Samotné jejich počínání ve škole už odmítám hodnotit, protože jsem všechno zapomněl, takže to řeknu stručně. Je to trapné, nudné, nevtipné a perverzní. Pak si ještě vzpomínám, že tam na konci někomu upadl č*rák a on si ho vzal a odešel. To je podstata humoru v této "komedii".

Robocroc (2013) (TV film) odpad!

Právě jsem omylem přepnul na Novu. Už se to nestane...

Pompeje (2014)

Velké zklamání a to jsem měl Andersona za kvalitního režiséra. 50 minut se ve filmu nic neděje, gladiátorská pasáž s totálně necharismatickými herci a nulovým dějem mě nudila. Pak jsem se začal těšit na výbuch sopky, ale tak špatné a očividně digitálně efekty tu scénu naprosto pohřbily.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad) odpad!

Tenhle projev patří mezi to horší, co současný prezident vyprodukoval. Je plný falše, egoismu a pohrdání svými oponenty. Řídí se heslem, že když mě nikdo za znásilnění demokratických tradic nepochválí, udělám to sám. Naštěstí Zeman po roce změnil své PR poradce, takže začal působit alespoň jako prezident, i když jeho volba do funkce prezidenta republiky byla podle mě krásnou ukázkou české malosti, strachu a závistivosti.

Cliffhanger (1993)

Sylvester Stallone a Renny Harlin slibovali lepší zábavu. Celkově se mi film zdá hodně nadhodnocený. A takhle strašně nevýrazného záporáka by si měli nechat tvůrci patentovat.