Vesmírná bitva (1959)

Konečně už vím, odkud Michael Bay ve svém Armageddonu opisoval. Vypusťte si z tohoto filmu mimozemšťany a máte Armageddon 1. Země je v nebezpečí a tak lidstvo vypraví na měsíc dva raketoplány. Přistanou na měsíci a použijí stejné přepravní vozidla jako v pozdější remaku. Jednu chvíli dokonce použijí trisky. To když je vozovka nesjízdná - opět přesně stejná scéna jako v v Bayově filmu. Pak už se do toho vloží mimozemšťané a film jde svou cestou. Na tomhle filmu se mi líbí prakticky vše. Honda nám opět ukázal, že ničit Tokio lze i bez Godzilly. Opět namíchal sympatický guláš, do kterého vložil ty nejroztomilejší klišé spojené s emzáky. Máme tu ovládání mysli, lazery, bitvu vesmírných stíhaček, mothership atd. K dokonalosti už chybělo jen nějaké monstrum (a možná Hondova specialita - domorodci, i když nevím, co by tady dělali :D).

Kaidžútó no kessen: Godzilla no musuko (1967)

Fukudo, pochop prosím, že já chci vidět Godzillu, jak boří města a rozšlapává tančíky a ne bloudění kdesi v přírodě. Tam ať působí King Kong, ale Godzilla prostě patří do města! Nepřátelé nebyli špatní, celkem hezké loutky, ale tradiční protivníci to nebyli. Ale hlavně je Fukuda zodpovědný za narození nejprotinějšího tvora v Godzillím universu.

Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki (1969)

Zatímco Fukuda Godzillu znásilnil opakovanými záběry, hloupostí a infantilitou, tohle je vyloženě kudla do zad od jejího tvůrce. Těžko říct, zda mě více vytočil tenhle díl, nebo Godzilla vs. Megalon, ale celkově se dá říct, že ten Fukudův, protože tenhle film je takový omyl, že ho skoro jako Godzillu ani nepočítám. Spíš jako jakýsi spin-off pro děti. Těžko lze vůbec něco hodnotit. Děj kolem chlapce mě vzhledem k tomu, že se koukám na Godzillu vůbec nezajímal, je tu pár záběrů z minulých dílů, které jsou použity rozhodně lépe, než jak to dělal Fukuda, ale co je nejhorší, byly kostýmy. Kostým Gabary je neskutečně špatný a levný, že je to i na Godzillí film dost silná káva. A ty otvory na krku pro oči? Co to mělo být?! Vždyť tohle byl oblek z Power Rangers a nikoliv z japonského "velkofilmu"! Naprostým fiaskem je potom působení Minilly. K tomu už bylo řečeno celkem dost. Piští, mluví, mění velikost atd. Víc k tomu nelze dodat.

SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

Odpad dávám už jenom za vystupování Ewy Farné, ale jistě by si našlo víc důvodů.

Kozí příběh se sýrem (2012) odpad!

Toto je první film, u kterého mi byl komentář na pokyn příznivců pana Tománka, smazán. Normálně bych hodnotil odpadem, ale nechci se opět dostat do problémů se zdejšími cenzory. EDIT: Tak už jsem touhle sračkou ztratil 85 minut svého drahocenného času, takže pane Tománku, je čas jít na kobereček! Jak už jsem kdysi říkal, Tománkova filmografie je vlastně jakási psychologická sonda. Hned v prvním filmu Svět nám Honzík prozradí, co při tvoření svých filmů šlukuje, aby nám v do této doby posledním filmu začal rozplétat svou složitou sexuální orientaci. I tento film je příspěvkem do Tománkovi mozaiky. Tentokrát nám představí svou politickou orientaci. No, nebudu to dlouho protahovat "Kupředu levá!". To jen taková poznámka pro začátek. Bohužel se ve filmu uplatňuje hned několik přísloví. To první zní "Nikdy nevstoupíš do stejné řeky dvakrát." Přesto Honzík pečlivě opakuje stejné slaboduché vtípky a obrazovou fantasmagorii (pokroucený svět). Samozřejmě ve filmu nechybí ani (Tománkova) chlupatá prdel alias maskot firmy. Další přísloví zní "Oklameš-li mě poprvé, hanba tobě. Oklameš-li mě podruhé, hanba mě." Jsem opravdu nasrán, že jsem při koukání doufal, že už Tománek překonal své neumětelství a naservíroval nám konečně místo slepence starých pověstí rozumnou pohádku. Bohužel, atmosféru pohádky, ani cokoliv dalšího s tímto žánrem spojené, zde nečekejte. Scénář je vylouhovaný čas, který někdo psal ve stylu: "Tak teď se přesuneme z bodu A do bodu B. Jak dál? Třeba támhle za kopcem vybouchne atomovka, tak tam naše postavy půjdou a někdo jim poradí. Jak se dostat do hradu? Mám to! Mrskneme tam jako vodníka. Sice je tam úplně zbytečně, ale někdo jim ten tajnej průchod ukázat musí, ne?" Takhle je to se vším. Tománek při psaní scénáře vůbec nemyslí dopředu a lepí scény podle toho, co mu zrovna probleskne hlavou. Další záhadou je postava Lucifera, komořího, či co to mělo být. Vypadá jako Batman, chová se jak Lucifer, ale na konci nám je řečeno, že to vlastně žádný Lucifer není. Tak proč uměl kouzlit? Proč uměl měnit podobu? Aha, ono vlastně v Tománkově světě funguje všechno tak, jak to někdo naškrábe do scénáře. Proč by neuměl někdo měnit podobu? Proč by neuměl král létat? Proč by neuměl bystrozraký střílet laserové paprsky jak ve Star Wars. Vždyť je to Tománkův svět, tak si snad může vymyslet co chce, ne? Na závěr mám ještě dvě technické. Zaprvé jsem se pobavil nad Tománkovým product placementem, kdy do filmu úplně bezdůvodně vrazil trailer na Pověsti staré Prahy, samozřejmě za doprovodu kozy, která vypráví dětem, co všechno hezkého v té Praze dělali (že tam jen š*kali, chlastali a obírali mrtvoly jaksi taktně zamlčí). A na závěr nešvar novodobých pohádek - modernita. Když pominu supermoderní mluvu, tak některé vynálezy a závěrečný koncert do pohádky nepatří. V porovnání s prvním dílem je toto úplně stejné zlo. Sice se zde neš*ká, ale zase je to vyváženo nulovým dějem (ten nebyl ani v jedničce, ale tenhle film si na příběh hraje) a infantilností.

Psohlavci (1954)

Zatímco Revolučnímu roku 1848 jsem spíše strhával hvězdičky za komunistický nános, neboť po řemeslné stránce šlo o skvělý snímek, zde tři hvězdičky odpovídají řemeslné kvalitě. Pan Frič mě celkem zklamal. Od režiséra jeho formátu bych čekal více emocí, ale hlavně jsem byl na rozpacích z toho nesystematického střídání scén. Takovýhle zmatek bych spíš čekal od pana Vlčka (Rudá záře nad Kladnem) a nikoliv od jednoho z nejlepších režisérů. Škoda.

Revoluční rok 1848 (1949)

Ale fuj! Revoluční lůza, které se nechce pracovat, u mě žádné sympatie rozhodně nevyvolá. Mnohem raději bych viděl práci našich velikánů - třeba něco ve stylu Evropa tančila valčík, doplněné o scény z barikád, ale takhle ne! Naši velikáni jsou zde dokonce líčeni jako zrádci!!! Postavy jsou už od začátku rozděleny na dobré a zlé. Ti dobří kolem sebe neustále kopou, dělaj kravál a když někdo z nich umře, tak se z toho můžou všichni pos*at. Zatímco když zastřelí paní W., tak má divák div chuť nezatleskat. Jelikož toto není první revoluční film, který jsem viděl (kvalitou patří k tomu lepšímu někam mezi husitskou trilogii a prasárny typu Rudá záře nad Kladnem), bylo mi jasné, že revolucionáři jsou géniové, které zastaví jen jedna věc a to je zrada! A prásk, pochopitelně je tam. :D Normálně bych dal čtyři hvězdičky, protože film řemeslné kvality má, ale za to špinění Palackého, Šafaříka a spol. si to víc než tři nezaslouží.

Night of the Demons (2009)

Sice je to filmařské dno, ale kombinace hezkých hereček....no....hezkých holek (herectví moc nepředvedly) a vraždících zvráceností alespoň pobaví, když už nic jiného. Navíc tenhle film stejně sám sebe nebere vážně.

Hrdinové pod maskou (2012) (TV film)

Zase ty zpomalovačky zk*rvený! Opravdu nejde udělat sestřih v plynulém tempu a bez všelijakých kýčovitých doprovodů, rádoby dojemných momentů atd.? Já chci při sledování vidět autentický záznam a slyšet komentátora! A abych nezapomněl...Hadamczik ven!