Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Po 20 minutách jsem si začal přát, aby celá posádka vplula do zeleného kouře a film skončil. Bohužel se tak nestalo, ale jedno pozitivum se alespoň našlo. Nejotravnější postava v dějinách kinematografie, bratranec Eustac, se proměnil v draka a jeho dementní ksicht tak na hodinu zmizel z obrazovky. Celému filmu chybí nějaký výraznější kladný hrdina, který by celý děj utáhl a komu bychom fandili. Děcka včetně Kaspiana žádné charisma nemají. Kapitolou sama pro sebe je pan režisér. Tak příšerné šermířské souboje jsem snad v žádném áčkovém filmu neviděl. Vůbec první polovina vyznívá neskutečně levně, že si připadáte, jak když koukáte na Nekonečný příběh 3. Druhá polovina už je lepší a zaslouží si alespoň 3 hvězdičky. Ještě k panu režisérovi - ty záběry ruční kamerou byly odporné a laciné.

Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012) (2011) (TV film)

Pátou hvězdičku nemohu dát, protože mi dokument nepřijde objektivní. Proč jsou stále dotazováni pracující romové? Proč režisér například nevyzpovídá tu moc příjemnou cikánku na konci?

Total Recall (2012)

Zbytečné, zbytečné a ještě jednou zbytečné. Opravdu nevím, co režisér očekává od filmu, který první hodinu recykluje původní film do té míry, že z toho jeho fanoušek usne, aby následně udělal alespoň lehounkou změnu v podobě výtahu skrz planetu. Aspoň to byla sympatická věc, v ČR bych jí hned použil pro odeslání jedné nejmenované menšiny někam hodně daleko. Ale zpátky k filmu. Wiseman dokázal, že umí vytvořit působivé obrázky, ale překvapit diváka, pohrát si s ním jako v původním filmu, to je pro něj oříšek. Zatímco v původním Recallu jste každou minutu dumali nad tím, jestli se jedná o sen, či realitu, tady si divák ihned po napíchnutí rozhodne, k jaké verzi se přikloní a možná na konci svůj názor změní, ale nějaké váhání, přemýšlení nad detaily se tady nedostaví, to se ostatně současnému americkému publiku nehodí do krámu - přemýšlet nad filmem. Roli Farrella bych klidně zmáknul i já a výsledek byl stejný. Ne, že by neuměl hrát, ale ta postava je tak nezajímavě napsaná, že jsem při každé scéně měl chuť skandovat: "Schwarzenegger olé!". Kate Beckinsale byl asi jediný důvod, proč jsem během filmu neusnul, hraje dobře, ale ta role jí totálně nesedí a každý asi ví, že je tam jen kvůli svému manželovi. Ještě bych se zastavil u akce, která je děsně monotóní. A co sakra bylo to neustálé likvidování elitních komand??? V původním filmu Schwarzík rozsekal pár špehů v civilu, pár vědátorům ustřelil hlavu, napodnul je na tyč a hlavnímu sráčovi utrh ruce. Tady? Ratatatatatata. A to je všechno. Navíc tam jich třeba hned v té první scéně bylo asi 5 a měli lehké zbraně. Tady jich tam napochoduje snad 20 se supermoderní výzbrojí a Farrell je postřílí jakoby nic. Závěrem dodám, že remaky tohoto typu (notabene na úspěšné a nestárnoucí filmy) jsou hloupé a zbytečné.

Lištičky (2009) odpad!

"...ten černoch si na ní lehne a udělá: Erghhh!!!.........to je všechno." :-DDD

Ku-ku (2004) (pořad)

Reality show založená na plánovaných nachytávkách nic netušících lidí. Pořad v televizi propadl a běžel asi 4 měsíce. Nicméně mě se to líbilo a humor dua GS mám rád.

Amazing Spider-Man (2012)

Oproti původnímu Spideymu tenhle film působí jako celek nekonzistentně a jakoby počítá s tím, že divákovi už nemá co nového nabídnout a tak se snaží parodovat sama sebe. Bohužel přitom však někdy sklouzne k trapnosti. Ničení předmětů při Parkerově poznávání svých schopností na začátku filmu působilo vtipně, ale když jsem to uprostřed viděl už asi počtvrté, málem jsem nudou usnul. Jinak 90% filmu na mě působilo tak, že jsem to už někde viděl. Nebezpečný plyn? Nebylo tohle už v Zrození Planety opic? Dorůstání končetin? Poselství mrtvého otce? Všechno už tu bylo! Bojové scény nepřináší vůbec nic nového, na souboje s doktorem Octopusem zapomeňte. PS: Hlavním sponzorem filmu byly asi stavební společnosti. Co jako znamenaly ty jeřáby? Takže když příště Spider-man zachrání romského spoluobčana, vzbouří se celé ghetto?

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Doba ledová narozdíl od jiných animáků nikdy neomrzí. Tento díl bych řadil na třetí místo po jedničce a trojce, které byly lepší. Jen bych chtěl tvůrce upzornit na neuvěřitelný počet hlavních postav, který se navíc každým dílem stupňuje o takových 5 - 6 dalších hrdinů. Jenom v tomhle dílech bych ústředních (kladných) postav napočítal tak 20, což je neskutečné číslo. Další díl bude nejspíš po vzoru socialistických filmů s kolektivním hrdinou.

Richard Müller: 44 Koncert (2007) (koncert)

Tak tohle ne! Co to proboha Muller provedl se svými vlastními písničkami? Třeba Tlaková níž nebyla špatná, ale remixovat či modernizovat svoje vlastní písničky se mi vůbec nelíbí. Nejvíce mě ale šokovalo předvedení písničky Po schodoch, kterou prakticky vůbec nezaspíval. A proč se při tom vystoupení tváří sakra tak znuděně? Proč vůbec nedotahuje rýmy? Tři hvězdičky dávám opravdu jen za jeho tvorbu. Tohle vystoupení bylo fiasko.

Děti Anakondy (2008) (TV film) odpad!

Zdálo se mi to, nebo v jednu chvíli ten 2D animovaný had při natočení kamery zmizel?

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film) odpad!

Myslím, že tenhle film v mém případě svou roli splnil. Pustit si ho v noci jako pozadí k pokeru rozhodně není špatný nápad, aspoň se u toho nasmějete. Tedy myslím pasáže s hadem, zbytek jsem ignoroval. Kdo viděl Děti anakondy nemůže být tímhle totálně brakovým filmem, kde had předjíždí auta, která bourají, když vjedou na krtinu, příliš šokován. Je to úplně to samé. První dva filmy považuji za čistě zábavné počiny a lidé, kteří jim dali odpad, by se měli kouknout i na tohle a pak až hodnotit.