• Krátkometrážní

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Skvost! Temná, cynická, šibeničným humorom presiaknutá balada... Vynikajúci casting (všetci herci sú bezchybní), skvelé piesne ("Epiphany" a "My Friends" forever!), ktoré sú bravúrne podané (všetci herci to IMHO odspievali uchádzajúco) a k tomu dychvyrážajúca temná štylizácia. Burton opäť nesklamal! 100%

Zkažená mládež (2007)

"Čo je to česť? Myslím, že hovoríme o niečom inom. Vravíme "chováš sa ako úbožiak" alebo "si sráč." Nehovoríme o cti." Mrazivé, sugestívne, smutné... Až nepríjemne realistická, temná dráma pri ktorej máte pocit, že sledujete "normálny" život na strednej škole, ale niekto omylom nechal zapnutú kameru. Herecké výkony sú excelentné a filmu nemám príliš čo vytknúť ani po technickej stránke. Je natočený veľmi dobre, zrejme tak, aby dokázal osloviť aj mladých divákov. Film je však poriadna päsťovka tým, čo tvrdia tie bláboly "o kráse života" a rozplývajú sa nad "nádhernosťou sveta" apod. Pokiaľ máte optimizmu na rozdávanie, KLASS vás veľmi rýchlo preberie. Možno vďaka nemu zistíte, aký absurdný je svet okolo nás a v akých sračkách sa nachádza. A bude to pravda. Tento film totiž neklame. A bolí... A čo napísať ku koncu? Asi len jedno: Nevyhnuteľný. Jasných 100%

Čtyři pokoje (1995)

The Missing Ingredient (*) - sračka jak cyp! Totálne debilná a nevtipná kravina. Nezachránili to ani kozy dvoch pekných báb. A Madonna by sa vážne nemala srať do herectva! The Wrong Man (**) - lepšie, ale vo výsledku stále bieda. Kŕčovitý chaos, občas zachránený nejakou vtipnou scénkou či hláškou The Misbehavers (*****) - záchrana! geniálna, vtipná, svižná parádička! Plus skvelé obsadenie a výborné hlášky. Kráľovsky som sa bavil. Perfektné! The Man From Holywood (*****) - výborná bodka. Klasické "tarantinovské" dialógy a fajn obsadenie + námet z jednej skvelej poviedky Roalda Dahla /// Takže suma sumárum: prvé dve poviedky sú utrpenie (hlavne tá prvá), ale Rodriguez a Tarantino to zachránili.

Peřinbaba (1985)

Zaujímavé... keď som túto rozprávku videl, ako malý, tak sa mi vôbec nepáčila. Dlhé roky som sa jej potom vyhýbal. No, a keď som si ju teraz konečne znova pozrel, neveril som vlastným očiam, ako sa môj názor zmenil. Z toho možno vyplýva, že táto "rozprávka" nie je ani tak veľmi pre deti. Celkom slušné... z 2* na 4* :)... a Smrtka 4ever! :)

Uragán (2001) (pořad)

Áno, zo začiatku to ušlo... lenže postupom času (prestup do Markízy) sa z toho stala nechutná kŕčovitá kaša s často sa opakujúcimi, prízemnými a trápnymi "vtipmi," ktoré dokázali rozosmiať snáď len ľudí v dôchodcovskom veku...

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Zmena režiséra len prospela. Síce to ešte nie je celkom ono, ale určite ma to bavilo viac, ako Columbusove rodinné "taškařice." Ako človek, čo nikdy od Rowlingovej nič neprečítal a celý "potterovský kult" ide mimo neho, som bol spokojný. A to je určite úspech :)

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Výraz ÚLET je pre tento film viac než vhodný. Absolútne krvavá, zábavná, absurdná bizarnosť so skvelými hercami (Vynikajúci je hlavne Christian Slater!) a sarkastickými hláškami. Výborne som sa bavil.

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Svojím spôsobom asi blbosť, ale prvý Blair Witch mám rád (plus mám rád tú mytológiu z hláv Sancheza a Myricka), takže som sa príliš nenudil aj napriek očividným nedostatkom. Musím tiež pochváliť hudbu (hlavne záverečná pieseň je výborná). Celkovo takých 60%

Zvon (2005)

Absolútne parádna absurdná úchyláreň! Výborná práca s kamerou, strihom, hudbou... Možno by sa ale hodila nejaká lepšia pointa. 85%

Hostel II (2007)

V podstate to isté, ako predchádzajúci diel. Nebál som sa, neznechutilo ma to, nebavil som sa..., ale zato som sa nudil a to tak, že poriadne. Ale Milan Kňažko rulez!