Star Wars: Contract of Evil (2004)

Sithové proti sithům? A proč ne? Temná strana síly takové praktiky používá od svého prvopočátku. Přesto (nebo spíše právě proto) jsem tak překvapen, že Darth Maul projevil lítost na tím, co spáchal. Velmi povedený fanfilm, kde se moc nemluví, zato hodně bojuje. Pro fandy povinnost.

Thor (2011)

Pro mě adaptace plná rozporů. Na jedné straně úžasné (pěkně drahé) efekty, milý, odzbrojující výkon hlavního hrdiny, který se svým zevnějškem více na epického skandinávského hrdinu ani hodit nemohl, občas vtipná hláška a na komixový film pěkně promyšlené charaktery. Na straně druhé zde ovšem nefiguruje žádný nový nápad, svěží vítr, který by zapšklý žánr trochu provětral, citové upnutí hlavního hrdiny k pozemšťance po dvou dnech známosti a bez předchozího sexu také moc nepochopím a z celého filmu mám pocit nedotaženosti, který bohužel nedokáži blíže specifikovat. Malé plus je, že to nekončí úplným happy endem. Pěkná pohádka, ale mohla být lepší.

Comeback (2008) (seriál)

První série je opravdu nápaditá a originální, ale když jí ignoranti z TV Nova hodí porřetí za sebou do hlavního vysílacího času, tak je něco špatně. Druhá a třetí už mnoho originality nepobraly a nesou se v duchu vděčné zábavy pro unavené diváky. Celkově nadprůměr, ale kdyby tvůrci alespoň načas skončili s u 1. série a nedávali jí pořád dokola, uvažoval bych i o 5*.

Riddick: Kronika temna (2004)

Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. Atmosféra a tvrdá akce ustoupila trikům a plastové akci. S Riddicka se nám stal citlivý hoch, kterému záleží na jeho dívce (nebo co to spolu vlastně mají) a když má možnost usmrtit tisíce lidí, které moc nenávidí, tak zcela neriddickovsky stáhne ocas. I tak je ale Kronika temna velmi důstojným "áčkovým" pokračováním "béčové" Černočerné tmy. Triky vypadají úžasně a rasa nekromantú má taky něco do sebe. Nakonec se Twohymu nedivím, že udělal z druhého dílu "áčko". Má z toho víc peněz a slávy. A kdo by nechtěl peníze a slávu, že?

Riddick: Temná hrozba (2004)

Další film o Riddickovi, další pecka. Akce, zabíjení a pak zase akce občas proložená nějakou tou hláškou, u které tvrdost stříká z pusy v podobě protoplazmy, tentokráte v slušivém animovaném kabátě. Škoda, že je to "jen" půldíl. Stačilo vymyslet nějakou jinou primitivní zápletku a mohlo se střílet dál.

Černočerná tma (2000)

Jak už jsem několikrát napsal. Zbožňuji sci-fi a béčkovou akci. A co je nejlepší? Když se tyto dva styly sejdou. VÝBORNÁ žánrovka, která vás na začátku chytne za koule a pustí vás zase až na konci. Dechberuocí akce, na nízký rozpočet relativně pěkné triky a Vin Diesel. Protože přiznejme si, kdo jiný by mohl intergalaktického drsňáckého padoucha hrát? Ridicka jsem sjížděl jako hru, fetoval jako knihu a viděl všechny filmy. A dovoluji si tvrdit, že tenhle je nejlepší.

Úžasňákovi (2004)

Film má opravdu pěknou animaci. A akční scény mají také něco do sebe. Ale dál? Čím je to tak skvělé? Vtipy jsou mdlé, nezasmál jsem se ani jednou. Moji malí sourozenci ostatně také ne. Nějakými originálními nápady Úžasňákova rodina zrovna nepřekypuje, většinou jen vykrádá ostatní díla. Poměrně mi chyběla i pohádková atmosféra, kterou lze najít např. u Shreka, nebo u Alenky v říši divů. Celkově to není špatné, ale 5*? Ani náhodou.

The Wonderful Wizard of Oz (1910)

Taneček po promazání Plecháče mě dostal. Stejně, jako zmizení čarodejnice po polití vodou. (Cena za filmový trik roku 1910?) Škoda nepořádných kostýmů a zoufalé choreografie. Ale na tehdejší dobu? Špička!! :)

Benga v záloze (2010)

První polovina filmu je fakt dobrá, styl Willa Ferrella mě opravdu bavil a Eva Mendez je NÁDHERNÁ!!!!! Bohužel s postupem času scénky ztrácí na vtipnosti a navíc se opakují. Scénář je vcelku nepřehledný a výprava pokulhává. Srovnání s bláznivou střelou opravdu není na místě. 2* a pachuť zklamání. Mohlo to být mnohem lepší.

Podfu(c)k (2000)

Ritchieho rukopis je na tom znát v každé sekundě. A tohle se mu opravdu povedlo. Příběh je komlikovaný, rozhodně nepředvidatelný a přitom nedělá problém ho pochopit. Škoda, že u nás nikdo nic podobného nenatočí už jen proto, že se tam mluví pravdivě o cikánech. I když cikán rozhodně nikdo z herců nebyl. To by viděl Guy trochu jinej tanec na place. :)