Fontána pro Zuzanu (1985)

Asi takto - film hrozný (zasa pán Rapoš ani žiaden dobrý film nemá), ale za kultové hity dávam hviezdičku. Takže spojenie videoklipov nejakým hrozným dejom s hroznými hereckými výkonmi sa veľmi nepodarilo.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jediný film od p. Vávru, ktorý zaraďujem do zlatého fondu československej kinematografie. Neviem, kde v plejáde jeho priemerných až podpriemerných filmov našiel umenie vytvoriť toto skvostné dielo. Výborné herecké výkony Vladimíra Šmerala, Ivana Romančíka i Soni Valentovej o temných časoch inkvizície sa dajú parafrázovať kľudne aj na dobu komunizmu, keby šlo o iného režiséra. Vďaka pán Vavra za tento Váš "jediný" film.

Král Šumavy (1959)

Výborný dobrodružný film aj keď trochu poplatný dobe, ale mne to až tak na tomto filme nevadí. Citáciu "Galapetr ukáž ty housle" používame v našej rozvetvenej rodine dodnes. Dokonca ani komunistická žena za pultom mi tuto svojim herectvom až tak nevadila.

Vyšší princip (1960)

Výborný film z obdobia heydrichiády s oscarovým výkonom pána Smolíka, ktorému sekundujú Ivan Mistrík a Marie Vášová. Samozrejme aj ostatní herci sú výborní. Určite patrí k vrcholným dielam československej kinematografie.

Medená veža (1970)

Westernový príbeh troch kamarátov, do života ktorých zasiahne femme fatale, zasadený do tatranskej scenérie. Vynikajúce dielo patrí k vrcholom československej i slovenskej kinematografie. Výkony Kvietika, Rajniaka, Mistríka i E.Vašáryovej by na Západe vyústili v kult hviezd. Jasná 5, dá sa pozrieť hocikedy.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Spolu s Perinbabou najlepšia československá rozprávka. Pánovi Vorlíčkovi vo svojich silných sedemdesiatych rokoch (Dívka na košteti, Jak utopit dr. Mráčka, Což takhle dát si špenát, Arabela) podarilo vytvoriť legendárne dielo, patriace ku klasike štedrého večera. Herecké obsadenie výborné - u dvojici Šafránková - Trávniček funguje i chémia, ktorá je kameňom úrazu nejednej rozprávky, len alkoholu holdujúci Menšík mi tam trochu miestami vadil. Iné ako 5 sa nedá.

Peřinbaba (1985)

Tak pre mňa spoločne s Tromi orieškami pro Popelku najlepšia československá rozprávka všetkých čias. Má svoje čaro, pôvab a všetko v príbehu do seba zapadá. Jeden z mála filmov, ktorý môžem pozerať hocikedy. Vrchol tvorby pána Jakubiska (spolu s Tisícročnou včelou a Sedím na konári). Herecké výkony všetky fajn. Jasná 5.

Nedotknutelní (2011)

Presýtený americkými filmami som naďabil na tento skvost z európskej kinematografie. Krásny láskavý film, s krásnym inteligentným humorom. Určite jeden z najlepších filmov poslednej doby. Aj keď spojenie černošského outsidera a bohatého paraplegika ma ani veľmi nelákalo, ospravedlňujem sa sám sebe. Ešte raz výborné, skvelé a samozrejme 5.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ja neviem, ale ja tento humor pani Poledňákovej môžem. Bavil som sa celý film a so mnou aj celé kino. Vtipne pojatý normálny život aj keď miestami prekombinovaný, výsledok bol fajn a sedelo mi aj herecké obsadenie.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Tak Ježiško, ak máš prísť s takýmto filmom, tak naozaj radšej nechoď. Nuda .......Tá jedna hviezda ani neviem začo.