Nejvyšší nabídka (2013)

V dobe, keď som presýtený americkou tvorbou objavujem európsku kinematografiu. A aj hľa naďabil som na toto dielo. Veľa som od toho neočakával. O to viac bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol výborný film, v ktorom dýcha svieži vzduch a skvelý vtip. Pán Tornatore len tak ďalej, pán Morricona skvelý ako vždy a Geoffrey Rush je pán herec. A Sturgessa môžem tiež.

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Tvorbu pána Trošku a jeho primitívnych komédií ja veľmi nemusím. To je všetko.

Slunce, seno a pár facek (1989) odpad!

Tvorbu pána Trošku a jeho primitívnych komédií ja veľmi nemusím. To je všetko.

Slunce, seno, jahody (1983) odpad!

Tvorbu pána Trošku a jeho primitívnych komédií ja veľmi nemusím. To je všetko.

Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Tvorbu pána Trošku a jeho primitívnych komédií ja veľmi nemusím. To je všetko.

Návrat blbýho a blbějšího (2014) odpad!

Preboha len toto nie........Za účasť na natočení dvojky by som všetkých zainteresovaných odsúdil na doživotný zákaz nakrúcania. Len sa zopakujem z jednotky - debilizmus, primitívny humor a k tomu retard Carrey ....zle zle zle.....

Blbý a blbější (1994) odpad!

Niet čo hodnotiť. Debilizmus s primitívnym humorom a ešte blbejším Carreyom , ktorého vôbec nemusím. Strašná kombinácia.

Hitchcock (2012)

Som stúpencom tvorby Alfréda Hitchcocka a preto som sa tešil aj na jeho životopisný film. Škoda, že zachytáva len určité obdobie, ale aj tak som nebol sklamaný. K Hitchovej dokonalosti mi niečo chýbalo na tom filme, ale ja mu dávam zaslúženú 4. A Anthony Hopkins majstra napätia celkom zvládol.

Zmizení (2013)

V poslednej dobe najlepší kriminálny thriller. Má všetko, čo mám mať - napätie, záplatku, psychologický aspekt, gradovanie i prekvapivý záver a k tomu výborné herecké výkony. Nemôžem ohodnotiť ináč ako 5. Čím viac takýchto filmov a nie tých nákladných sci-fi sračiek z poslednej doby.

Rebelové (2001)

U mňa jasne najlepší Renčov film. Muzikálovo spracované roky - 68-69 mali niečo do seba. Úplne ma dostala scéna keď Tomáš Hanák naladil na rádiu zvučku hlasu Ameriky, čo mi pripomenulo detstvo. Dobové hity veľmi fajn, choreografia super. Raz večer som si spravil na chate letné večerné premietanie tohto filmu a bolo to strašne fajn pre všetky generácie našej rodiny. U mňa jasná 5.