Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Tento film som videl v dobe jeho vzniku nespočetne mnohokrát a dialógy som vedel naspamäť. Tak nejak zanikol v dobe revolučných dní, a tak nebol celkom docenený. Asi najlepší film pána Jakubiska, (spolu s Tisícročnou včelou a Perinbabou). Úžasne vykreslená doba povojnových a päťdesiatych rokov u nás, výborné herecké výkony (Polívka, Pavelka, Horváthová, Kvietik, Furková, Polónyi). U mňa jeden z najlepších československých filmov ..........

Hořící keř (2013) (TV film)

Výborné dielo.......po jeho vzhliadnutí som smutný a melancholický, pýtam sa prečo sa toto všetko v našej histórii dialo. Keď si pomyslím, keď nikto teraz povie "Ako bolo vtedy fajn".....mal by si pozrieť tento fim. Presný popis udalostí, aj keď trochu filmovo prikrášlene, určite by som tom premietal aj žiakom na dejepise. Jasná 5 a k tomu uznanie za výkon Dagmar Burešovej v dejinách a Tani Pauhofovej za jej stvárnenie. A samozrejme Palachovi za síce nezmyselnú ale významnú obetu, pri ktorej si uvedomíme, že náš osud by nám nemal byť ľahostajný.

Fair Play (2014)

Pre mňa najlepší československý film roku 2014. Vyšiel som z kina a bolo mi strašne smutno v akej dobe sme žili. A pretože tu bol zobrazený príbeh vrcholového športovca, bolo mi to o to bližšie. Žili sme v dobe, keď sme boli hrdí na anabolické víťazstvá našich atlétov.....kto chcel byť v systéme, musel brať. Aj keď sa celý národ radoval z víťazstiev, boli to smutné víťazstvá. A deň, keď naši predstavitelia na príkaz Kremla oznámili neúčasť na OH 1984 v Los Angeles, mám v ušiach stále. Tragické chvíle pre športovcov. Ináč Judit Bárdoš skvelá a mne sa páčila aj Aňa Geislerová.

Vzpomínka na Titány (2000)

Športové filmy môžem stále. V tomto filme krásna práca trénera, ktorí dal dokopy družstvo z rozdielnych ľudí, ktorých spája šport a nevadí, že dopredu viem, že vyhrajú. Dostalo ma to pri každom vzhliadnutí. Teším sa z výhier i celkového víťazstva a teším sa z partie. Tí, čo aktívne športovali vedia o čom vravím. Jasná 5

Coach Carter (2005)

Šport a basketbal.....to môžem vždy. Filmy ako Hráči z Indiany, Lanári, Glory Road, Láska a basketbal, Kokosy v pralese) ma vždy dostanú. Vždy im držím prsty a prežívam emotívne ich víťazstvá. Túžba po víťazstvách i emócie z nich pochopia asi iba tí, čo sa venujú športu. Takže pre mňa jasných 5. Pán tréner, poklona.

Lanaři (1994)

Filmy o športe a basketbale sú mojou srdcovkou (Hráči z Indiany, Glory Road, Kouč Carter, Láska a basketbal). V tomto filme vidno na začiatku v šatni aj jediného Slováka v NBA - Richarda Petrušku. A o hviezdach ako Shaquille a Penny ani nehovorím. Fajn.

Cesta za vítězstvím (2006)

Podobne ako filmy Hráči z Indiany, Kouč Carter, Lanári alebo Láska a basketbal, patrí k mojim favoritom, pretože zobrazuje športové majstrovstvo i basketbalový život, ktorý mi je blízky. Nevadí mi, že je trochu naivný a že nakoniec zvíťazíme, lebo to tak má byť. Emócie z víťazstva mi to aj tak nezoberie. Fajn fajn fajn.

Hráči z Indiany (1986)

Športové filmy a ešte o basketbale môžem vždy (Glory Road, Kouč Carter, Lanári, Láska a basketbal). Hráči z Indiany patria k mojej retro klasike. Aj keď je trochu naivný a asi na začiatku už vieme, kto zvíťazí, vždy ma dostane. Keďže trénujem basketbal tak problematika filmu mi je veľmi blízka a každé víťazstvo si vždy emotívne užívam. Gene Hackman je tu skvelý.

Král sokolů (2000)

Tak pán Vorlíček mal už asi vrchol za sebou v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, kedy vytvoril svoje najlepšie diela (Tři oříšky, Dívka na košteti, Což takhle dát si špenát, Jak utopit dr.Mráčka, Arabela), ale rozprávka to nakoniec nebola zlá. Herecké výkony ušli a hrad Krásna hôrka bol ešte celý a nevypálený. Priemer.

Co jsme komu udělali? (2014)

Opäť som raz z kina vychádzal s dobrou náladou a chuťou do života. Film ľahko pohladí dušu podobne ako predtým film "Nedotknuteľní" z francúzskej produkcie. Inteligentný humor, na ktorom som sa smial celý film, aktuálna téma premiešavania rás a ich začlenenia do normálneho života vo vyspelom svete. Fajn, fajn, fajn, vrelo odporúčam.