Šaráda (1963)

V tom filme je všetko, čo má vo filme byť - vtip, napätie, zápletka, romantika .... a Audrey Hepburn. Tentoraz jej úspešné konkuruje postarší Cary Grant.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Filmy Alfréda Hitchcocka od jeho amerického pôsobenia sú pre mňa väčšinou dokonalosťou. Pocitovo majú jeho filmy všetko, čo majú mať. 50-te a 60-te roky sú v jeho tvorbe proste úžasné. Čo film to perla. Na sever severozápadnou linkou prestavuje úžasné scenáristické nápady prameniace zo zámeny špióna. Vtipné, dobrodružné, napínavé.....

Psycho (1960)

Filmy Alfréda Hitchcocka od jeho amerického pôsobenia sú pre mňa väčšinou dokonalosťou. Pocitovo majú jeho filmy všetko, čo majú mať. 50-te a 60-te roky sú v jeho tvorbe proste úžasné. Čo film to perla. Psycho s vynikajúcim Anthony Hopkinsom a s legendárnou scénou zo sprchy patria ku klasike svetovej i mojej.

Ptáci (1963)

Filmy Alfréda Hitchcocka od jeho amerického pôsobenia sú pre mňa väčšinou dokonalosťou. Pocitovo majú jeho filmy všetko, čo majú mať. 50-te a 60-te roky sú v jeho tvorbe proste úžasné. Čo film to perla. Vtáci podľa mňa patria k jeho vrcholným filmom. Horor, ktorý je pozerateľný kedykoľvek.

Okno do dvora (1954)

Filmy Alfréda Hitchcocka od jeho amerického pôsobenia sú pre mňa väčšinou dokonalosťou. Pocitovo majú jeho filmy všetko, čo majú mať. 50-te a 60-te roky sú v jeho tvorbe proste úžasné. Čo film to perla. V Okne do dvora vyníkajúco hrajú jeho dvorný herec James Stewart a budúca monacká kňažná Grace Kelly.

Jak ukrást Venuši (1966)

Audrey Hepburn vo veselohre je úžasná.......a táto zlodejská komédia jej sedí veľmi dobre. Spolu s O´Toolom im to funguje a celý film veľmi pobaví. Pre mňa 5.

My Fair Lady (1964)

Shawow Pygmalion, krásna Audrey Hepburn a muzikál.......diabolská kombinácia. Veľmi vydarený film, ktorý by však asi bez Hepburnovej nebolo to pravé orechové. Ale keďže Audrey je tam, ja to za 5.

Rozbité zrcadlo (1980)

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je síce Poirot, ale môže byť aj teta Jane. Opäť celá plejáda svetových hviezd a k tomu dôvtip starej dámy v podaní Angely Lansbury. Pastvou pre oči je herectvo hollywoodskych stars staršieho dáta narodenia - Elizabeth Taylor, Tony Curtis, Rock Hudson a Kim Novak.

Zlo pod sluncem (1982)

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je Poirot. Aj v tejto detektívke vystupuje plejáda hviezd v prostredí malebného ostrova. Vďaka bohu, že sa tam rekreuje aj Hercule Poirot. Za 4.

Vražda na Nilu (1978)

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je Poirot. Zasa plejáda hviezd ako v predchádzajúcom Orient expresse a krásne scenérie Egypta k tomu. Je to za 5.