Malé ženy (2019)

Musím konštatovať, že mne sa film z roku 1994 páčil omnoho viac. Toto spracovanie bolo veľmi chaotické, preskakovanie z jednotlivých období bolo neprehľadné a celkovo film nevyznel bohvieako dobre. Za zmienku stoje len herecké výkony nastupujúcej generácie - Saoirse Ronan a Timothee Chalameta. Takže ak túto tému, tak určite film z roku 1994.

Třetí princ (1982)

Jedna z nepodarených rozprávok, ktorá sa ani náznakom nepriblížila kvalite rozprávkových československých skvostov.

Vlastníci (2019)

Ako divadelná hra to môže byť určite fajn, aj keď niektoré časti sú dosť nadnesené. Na film je to ale dosť málo a vyznieva to miestami trápne. Tešil som sa na film až som sa dotešil.......a v polovici ma to už prestalo baviť.....

Krajina střelců (2003)

Dobrý western už akoby nepatril do nového storočia a tento film to potvrdzuje. Vyumelkovaný scenár so stupidnými dialógmi prislúchajúcimi dávnym dobám rozmachu filmu, keď v nich vládol western. Celý film je možno holdom výborným westernom z polovice minulého storočia, ale veľmi, veľmi zlým. A nezachraňuje to ani hviezdne obsadenie.

22. července (2018)

Silný film, silný príbeh a pritom tak civilný. Úžasné majstrovstvo režiséra priblížiť zverstvá ľudskej obludy akým je Breivik, takým normálnym citlivým spôsobom. Film je aj silným posolstvom v boji proti pravicovýmu extrémizmu a fašizmu, ktorý sa šíri Európou. Dúfam, že ako vždy, zvíťazí zdravý rozum. Len ľutujem, že v niektorých prípadoch bol z hľadiska humanizmu zrušený trest smrti. Breivik by si ho určite zaslúžil.........

Znovu a jinak (2011)

Charlize Theron hrá nešťastnú samoľúbu mrchu, a to jej ide. Ale to je tak všetko. Príbeh i film vcelku o ničom. Taký americký vyumelkovaný prekombinovaný scenár, až príliš neuveriteľný. Takže večer som ho pozrel a ráno už som ani nevedel o čom vlastne bol.

Uzly a pomeranče (2019)

Veľmi pekný poetický film z česko-nemeckého pohraničia. Svieže osvieženie s výbornou kamerou, exteriérmi a excelentným hereckým výkonom nádejného Tomáša Daleckého.....Mne sa to páčilo a určite filmík patrí k tomu málo dobrému, čo český film vyprodukoval v roku 2019. Fakt prekvapenie.

Gándhí (1982)

Nejako všetky filmy o štátnikoch sú veľkou nudou, začínajúc Gándhím, pokračujúc Lincolnom, Masarykom, Teacherovou a končiac Churchilom. Velkolepo natočené ale nudné, zaspal som asi trikrát.

Kopyto (1981)

Herectvo Pierra Richarda založené na trapnostiach je len pre určitý okruh divákov. Filmu to nestačí. Slabučké ako káva, keď som zabudol vsypať do kávovara novú kávu a stará už došla. Podobný typ herca je neskôr v americkej podobe Jim Carrey, ktorého z duše neznášam. Takže toto nie......a nezachráni to ani ešte mladý a dobrý Depardieu (za neho jedna hviezda).

Fenomén (1996)

Film, ktorý neurazil ale ani nejak nenadchol. Miestami fajn, miestami nuda, takže taká jednohubka na jedno pozretie. Travolta bol v tomto filme pozerateľný......vadila mi ale Sedgwick, nejak sa mi tam nehodila......Taký lepší priemer 51%.