Zeitgeist: The Movie (2007)

Pokud o tom všem začnete minimálně přemýšlet, tak autoři splnili svůj úkol.

Iron Man (2008)

Včera jsem se vrátil z kina do kterého si zaskočil batman temný rytíř takže jsem byl zvědavý jak si povede latex guma proti kovo železu,no a musím říct batman vítězí na celé čáře. Pitvat se v tom nebudu, ale ten domovní počítač bych chtěl doma také mít, dokonce byl obdařen i schopností být ironický, to je prostě super :) Jinak bych chtěl upozornit že po zkončení titulků uplně na konci film dále pokračuje takže předčasně nevypínat !

Adamova jablka (2005)

Tak tohle je skutečně Dánská perla, která řadí ty ostatní na obyčejné kuličky z bižuterie.. žánr komedie, drama a hlavně .. mysteriozní, je skutečně na místě :) pocity smutku a lítosti se střídaly s výbuchy smíchu, a do toho každou chvíli nějaký zázrak, kdy si řeknete, no to snad nemohli myslet vážně :) vážně silně doporučuju, to se prostě musí vidět ! Hele, to byl skvělý muž, co? To je tvůj tatínek? / To je Hitler. / Ne, Hitler měl plnovous..ne, máš pravdu, to byl ten rus, koho jsem měl na mysli. :D :D

Les Anges exterminateurs (2006)

Režisér hledá do svého nového filmu, respektive do své studie, mladé herečky které jsou ochotny dělat sexuální hrátky, nejlépe na veřejnosti, ve více lidech, a u toho být natáčeny. Jejich pocit slasti a rozkože je pak podrobně rozebírán a zkoumán v rámci tohoto "experimentu", který se snaží odhalit jak divák reaguje na tyto pobuřující záběry. Teď to vypadá na nějaké porno, a ono to vlastně ve skutečnosti je takové soft porno. Viděno s anglickými titulky, takže pár věcí mi zřejmě ušlo a některé drobnosti jsem nepostřehl ale hlavní dějovou linii jsem snad pochopil :) jediné kde mám v hlavě otazník je smysl a symbolika dvou imaginárních žen, které jakoby řídí sled událostí a hlavně režisérův osud. S českými titulky by to bylo zřejmě snažší.

Ils (2006)

Ano, takže tady máme horor typu - osoba x přeskočí plot běží 10 minut lesem dojde k autu, osoba y přeskočí plot udělá deset kroků protože nemůže chodit kvůli noze a je u auta. Takže, scénáristicky díravé, což vám možná nebude vadit pokud nad tím nebudete celých 77 minut přemýšlet jako já. Nevím proč se tento neduh objevuje nejčastěji u hororu, ale budiž. Máme několik druhů hororu, mám rád duchařiny - duch pod stolem, duch ve skříni, duch za námi, objevuje se kdekoliv, kdykoliv, nevíme o něm, najednou kamera střihne na ducha, a my se poserem, ano, tohle funguje, protože je to duchařina, je to uvěřitelné, zde to uvěřitelné není. Další typ, nějaká extra silná potvora, co dlouho vydrží, s extra schopnostmi, která když spadne z balkona, tak prostě neumře, to se dá pochopit, bohužel v Ils ne. Ono by to možná bylo celé fajn, kdyby se z toho nedělalo nějaké ultra velké tajemno mrazivo záhadno, když podstata je naprosto jednoduchá, a to zjistíte na konci, kdy si pak řeknete - a to jako celou dobu byli ONI ? A já si ještě k tomu říkám, tady někdo viděl hostel, a hodněkrát. Dig. kamera je někdy fajn, ale někdy se z hovna bič neuplete, zvuk je hodně dobrý, takže pokud z toho chcete mít bobky tak zesílit a nepouštět přes den ale v noci, pak to na vás možná bude mít nějaký ten škubací efekt. Oko forever

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Scéna jak se vědec plazí oslepený k panelu aby na něj přidělal palec mě svou stupiditou vážně doháněla k šílenství. Průměrné zpracování, herci, efekty.. ideální k promítání na TV Nova / Prima .. Líbila se mi ale zajímavá pointa, i když konec byl už značně přehnaný a natahovaný, a fakt, že jsem se u 3 hodinového filmu nenudil, se nakonec postaral o 4 hvězdičku.

Prosíme přetočte (2008)

Trochu připomínající Clerks, trošku více podobné jako Trhák pana Bowfingera, ale ani zdaleka tak vtipné jako předchozí dva snímky. Nápad je podle mě velmi dobrý, to zpracování je ovšem už horší a tak poselství nikdy se nevzdávat a jít si za svým snem vyznívá jaksi naprázdno.

Speed Racer (2008)

Spousty efektů a barviček většinou na dobrý film nestačí.

Soudný den (2008)

Další díl Mad Maxe tentokráte s virem za prdelí a Rhonou místo Mela..