500 dní se Summer (2009)

Název filmu evokující díla jako 40 let panic, plakát jako z dalšího dílu prciček, a přesto 82 % ? I přes jistou dávku nedůvěry jsem se do toho pustil a určitě jsem neprohloupil. Film je natočen velice reálně, má přirozený děj a žádné citové vydírání. Oproti naprosté většině romantických komedií příjemně netradiční, najde se tu i několik životních mouder a poučení, poutavý příběh vyprávění, všechno na sebe pasuje jako zadek na hrnec a nepůsobí lacině. Pokud máte osobní zkušenosti, podobné tomuto příběhu, film pro vás dostane nový rozměr a nenuceně vás rozdrtí. V tom pozitivním slova smyslu. A co víc, po zkončení posledních titulků nemáte potřebu jít si podřezat žíly, ale můžete v klidu usínat s vědomím, že po každém létě přijde barevný podzim. Je zajímavé, že můžete být nepochopen svým okolím, svými nejbližšími, a všechno to, pro co by jste marně hledali slova, dokáže říct nějaký Marc Webb v jednom filmu. Trefa do černého.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Láska mezi Jirkou a Martou, podaná trochu netradičně. Lidé se musí bavit, jenom je ta zábava někdy trochu zvrhlejší. Dostal jsem chuť zkusit něco podobného, chce si někdo zahrát?

Naqoyqatsi (2002)

Upoutat moji pozornost je složité, a bohužel mihotající se obrázky na obrazovce to mají ještě složitější. Některé animace jsou vážně povedené, ale ta stopáž ... na to nemám sílu.. nejvíce nadějí vkládám do prvního dílu, na více "reálné" obrazy, bez nějakých větších digitálních úprav. Zde jsem opravdu měl pocit, že sleduju plugin od winampu. Hudba je ale výborná, která mne u televize připoutala přecejenom na delší dobu, než by se to kdy povedlo tomuto .. dílu.

Candy (2006)

Sme feťáci, já jsem šlapka, on je k ničemu :)

Kotel (1998) (pořad)

Faktem je, že jsem se u tohoto pořadu někdy i bavil :)

Motorkáři (2003)

Rychle a zběsile na dvouch kolech. Potěšil mě Morfeus, v něčem takovém jsem ho tedy nečekal :) jinak, být černý a mít motorku tak to asi bude můj oblíbený film, takhle je to pouze upoutávka na černochy, co si daly pauzu od rapu a osedlali mašinu.

Konkurs (1999)

Kdybych já hloupý si nečetl komenty... sice jsem se včas zarazil ale i tak jsem věděl že přijde něco naprosto brutálního a tak se celý film změnil v jedno velké očekávání poslední půlhodinky, která byla teda..ehm, dosti brutální, a která by nejspíše přidala filmu čtvrtou hvězdu, ale bohužel překvapení se nekoná a můžu si za to sám :/

96 hodin (2008)

Tak trochu mi to připomnělo hitmana, aneb žádné živé za sebou nenechám. Trochu mě vytáčela dcera, která za svojí láskou k otcovi spíše maskovala svoji vyčůranost, a dále až úsměvně prosté a jednoduché řešení problémů a situací, např. detailní prohlídka fotky z karty v pouliční boudě. Souboje jsou celkem povedené, o to víc zamrzí že se vlastně nedozvíme něco bližšího o jeho práci pro vládu a o jeho minulosti. I tak je to jízda, nicméně ne tak moc nadupaná jak jsem čekal.

Náš vůdce (2008)

Jediná škoda je, že dopředu víme nebo minimálně tušíme jakým směrem se to všechno bude ubírat, takže na konci se neděje žádné překvapení, a ta německá mládež.. no jestli to tam opravdu takhle vypadá, tak to potěš koště.

VALL-I (2008)

eeeevaa ... wall-eeeee :)