• Krátkometrážní

India Song (1975)

Velká škoda, že tu ještě není kolonka hodnocení "viděno, ale nepochopeno".

Tři veteráni (1983)

Z téhle pohádky se mi vždycky zvedal žaludek.

Utržený ze řetězu (2005)

Netradiční film s Jetem Li a minimalistickou bojovou scénou na záchodku + výborný soundtrack od Massive Attack.

Nebezpečné známosti (1959)

Musím se přiznat, že jsem se rozhodla jít na tenhle film podívat (když byla ta možnost...ano, plátno) jedině z důvodu, že tam hrál Boris Vian. Řekla jsem si, že další adaptaci Nebezpečných známostí nějak přežiju. Co se nestalo, film mě naprosto pohltit. To bych od Vadima nečekala...na druhou stranu od Moreau a Philipea ano.

Nebe (2002)

Nebe jako (poslední) útočiště při útěku před zemskou tíží. Křehký snímek vyprávěný ve volném až meditativním tempu, ze kterého je cítit typické lyrično (autora scénáře) Krzysztofa Kieślowského. Duchovní spřízněnost (i vizuální podobnost) a jakási čistota hlavních protagonistů, kterou si udrží až do konce, přímo čiší z filmu a působí naprosto magicky.

Vesnice (2004)

Ono člověka po čase přestane bavit říkat na konci jeho filmu "No to si ten Shyamalan snad dělá srandu, ne".

Špatná výchova (2004)

Špatná výchova opouští typický Almodóvarův svět ženských hrdinek (který si zcela vynahradí v následujícím filmu Volver) a představuje komplikovaný příběh režiséra Enriqua a jeho kamaráda a lásky z dětství Ignacia. Almodóvar rozehrál výbornou partii filmu ve filmu, s autobiografickým pozadím a vrstvami filmové iluze.

Život pod vodou (2004)

Od první scény filmu se mi na tváři objevil široký úsměv, který z ní nezmizel ani ve chvíli, kdy mě Andersonův film ve finále dojímal k slzám.

Crash (2004)

Strhující drama o rasismu, předsudcích a lidské důstojnosti se nekoná. Prvoplánovost z tohohle filmu přímo křičí.