Hi Diddle Diddle (1943)

Potrhlá komedie, jejíž děj se točí kolem (málem) zmeškané svatby, peněz prohraných v ruletě a zmizení diamantů... Víc si k obsahu netroufám napsat, protože ve filmu bylo tolik zmatků, až mi z toho šla hlava kolem. Je to v podstatě pěkný film se sympatickými postavami a spoustou zábavných nápadů. Herečka zpívající duet sama se sebou, vtípek o obsazení přítelkyně režiséra a animované pasáže (v úvodu, závěru a na tapetě) nejspíš jen tak nezapomenu. Na druhou stranu mi to ale při všech těch bláznivinách přišlo děsně zmatené a tím pádem až trochu nudné, to ale naštěstí zachraňuje krátká stopáž. Film, který stojí za vidění, jen moje očekávání bylo trochu jinde.

Kaplanlar Ağlamaz (1978)

Pro mě tak nějak napůl. Ze všech Arkinových filmů, co jsem zatím viděl, je tenhle asi nejopravdovější (má to fungující příběh, střih, kamera, zkrátka celková technická úrověň filmu je lepší, taky herci se snaží), není to ale tak dobré, abych to vzal jako normální film. A zároveň to není ani tak zábavné jako jsem u arkinovských oddechových blbinek zvyklý, navíc ten závěr filmu se mi vůbec nelíbil. Nemůžu ale říct, že by mě to nebavilo. Zabírá exotické prostředí a plus samozřejmě určitá dávka "upatlanosti", Arkin sympaťák jako vždy.

Ölüme Son Adım (1983)

Tak po delší době jsem si zase dal jeden arkinovský kousek a můžu říct, že jsem maximálně spokojenej. Všechno je jak má být - rvačky jsou výborně svižné, střílí se o stošest, každou chvíli něco vybuchuje (odstřel skály v lomu byl parádní) a taky mě potěšilo rozmanité prostředí. Vlastně tohle asi bude nejlepší film, co jsem s Arkinem viděl, celé to tak nějak víc drží pohromadě a ani na chvíli nenudí. Taky tomu prospělo, že má Arkin celou dobu rovnocenné spoluhráče. Svého parťáka, se kterým si o všechno hází korunou a i v těch nejnevhodnějších chvílích si zapálí cigáro a ještě další kamarádku, která nosí kraťásky proklatě krátký... Výbornej film, čirá zábava.

Abandoned Mine (2013)

Ona je to v podstatě děsná kravina (o partě kamarádů, kteří se vydají o Halloweenu tábořit poblíž opuštěného dolu, kde údajně straší) se spoustou demence a nasíracích momentů, odehrávající se v jednotvárném prostředí s nesympatickými herci a ten závěrečný plot twist to taky moc nevylepšil - vlastně jsem na to koukal jenom kvůli Alexe Vega a ta se mi tady taky jediná líbila. Přes všechny zmíněné nedostatky mě to ale dokázalo docela zaujmout a vlastně i trochu vyděsit, protože já na horory běžně nekoukám.

Interzone (1989)

Jo tak tohle se povedlo, do filmu jsem šel takříkajíc naslepo a nakonec jsem se bavil nad očekávání. Parádní postapo jízda, žádného herce jsem nikde předtím neviděl stejně tak režisér je zatím pro mě neznámý, ale přesto vytvořili film, který mě chytnul. Jednoduchý, fungující příběh, svižné tempo, napětí i celkové komediální ladění bylo fajn. S angličtinou běžně nemám problém, ale tady sem musel trochu zbystřit uši, abych poněkud huhňajícím hercům rozuměl. Jen malý nedostatek, který navíc s přehledem přebije krásná Beatrice Ring.

Rukavička (1941)

Tak tohle je první a zatím jediný vážný film z první republiky (protektorátu), který se mi líbil. Přestože já drama obvykle nemusím, tohle mě bavilo. Příběh, zápletka, dialogy, vše je uvěřitelné nic není přehnané, herectví přirozené, také mě zaujalo krátké retrospektivní vyprávění. Ale hlavně se nenechte zmást těma kecama o Kristiánovi v sukních, prototože tohle fakt nemá s veselohrou nic společného. I přesto vám možná bude připadat film směšný, nebo může nudit, jestli jste na něj třeba narazili jen náhodou. Pokud ale máte filmy s této doby rádi a případně taky slabost pro Natašu Gollovou (u mě platí obojí), tak vás myslím bude bavit.

Legend of the Red Reaper (2013)

Asi jeden z nejzmatenějších filmů, co jsem kdy viděl. Je škoda, že to neudělali víc přímočaré, jednodušší, protože tady sem fakt měl problém vůbec pobrat všechno co se na mě valí. Klan válečníků, lidé a démoni - mezi těmihle skupinami probíhá řežba, do toho spoustu zpomalených, opakovaných záběrů, pohledů do minulosti, něco možná byli jen halucinace a rozlišit, kdy spolu postavy mluví v myšlenkách a kdy se kamera a dialogy prostě jen nekamarádí byl taky trochu oříšek. Potěšila mě samozřejmě krásná Tara Cardinal, taky souboje s dostatkem krve. Ale nečekejte u nich žádnou vymakanou choreografii, v podstatě celý vzhled filmu a výkony herců jsou slabší, ale i přesto můžu říct, že jsem se docela bavil. Nejlépe to asi celé shrne jméno jednoho z výkonných producentů filmu: Uwe Boll.

Machete zabíjí (2013)

Nádhera, fakt naprostá paráda, o dost lepší než jednička a pro mě nejzábavnější Rodriguezův film, který sem viděl. Hned od prvních záběrů sem se začal chechtat a celej ten film je čirá zábava - úsměv od ucha k uchu a pár záchvatů smíchu navrch. Hlavně u všech scén s Melem (vývrtka mě dostala nejvíc), Sheen jako prezident taky výbornej, super chlápek s rozdvojenou osobností, Danny Trejo samozřejmě kraluje - "Mačeta netweetuje" - prostě sympaťák. Vůbec všechny herce je radost sledovat (vlastně jediná mi trochu nesedla Sofía Vergara), je vidět, že si to pěkně užívají. A taky když se ve filmu sejde tolik známých tváří, ne vždycky se mi to líbí, protože to pak leckdy připomíná frašku, ale tady všechno jede jak má, žádná křeč ani zádrhel. Působilo to na mě jako že tu všichni herci mají hlavní/rovnocennou roli, čas na vyblbnutí a to je fajn (podobně jako u Tarantina). Super, krásně barevná, zábavná smršť, se spoustou akce. V podstatě taková mexikánská bondovka zárověň říznutá hravou ztřeštěností Spy Kids.

Black Shampoo (1976)

Jonathan, majitel kadeřnictví na Sunset Stripu je u žen velice žádaný, jako kadeřník i milenec. Recepční Brenda z jeho podniku má problémy se svým bývalým zaměstnavatelem a dokonce je unesena, Jonathan se vydává do akce... Blaxploitation žánr zatím moc neznám, tohle je vlastně první kousek co jsem viděl a byl jsem až trochu překvapený, jak dobrý (kamera, herci) ten film vlastně je - prostě jsem čekal, že to bude víc "upatlaný". Je tu dost erotiky, nahoty, nějaké ty násilnosti, krev, oproti tomu demolice kadeřnictví jako klaunské vystoupení. Tempo postupně graduje, nakonec přijde ke slovu i motorová pila... Prostě zábava. Určitě se kouknu na další podobné filmy.

Son Savaşçı (1982)

Tohle prostě nemá chybu, když víte do čeho jdete a já už pár podobných filmů viděl, takže jsem se bavil. Zápletka je jednoduchá jak facka: komisař Murat má za úkol zlikvidovat záhadného zabijáckého ninju. Je tady dost akce, rvačky, krvavé souboje, skvěle hrozivé zvukové efekty a poměrně dost zábavných automobilových honiček a většinou jsou tu samé americké káry - Corvette, Mustang, Charger až jsem se divil kde je všechny splašili. Některé záběry tu mají parádní žluté zbarvení, sice to spíš bude vada obrazu než záměr, ale mně se to líbilo. Film je vlastně předchůdcem jiného Arkinova kousku Ölüm savasçisi (některé scény byly podobné), ale já jsem je viděl v opačném pořadí.