The Refrigerator (1991)

Hrozná blbost a navíc nudná k posrání. Soráč, ale tohle se fakt nedalo a to sem se původně docela těšil. Film o ledničce posedlé ďáblem - to mohla přeci být skvělá ptákovina, jenže tohle je prostě promarněná příležitost. Za zmínku stojí snad jen ta chvilka, kdy lednice žere jednoho z instalatérů a potom ten závěr, kdy zdivočí veškeré vybavení domáctnosti a likvidují vše, co jim stojí v cestě. Už vám někdy odpadkový koš ukousnul nohu? No ale ten zbytek... škoda slov, ztáta času. Nedoporučuju.

Akrep Yuvası (1977)

Překvapivě dobrá kriminálka. Možná taky proto, že na režijním postu tentokrát chybí Arkinův častý spolupachatel Inanc. A na rozdíl od jiných Arkinových filmů tady nic nepůsobí směšně. Celý film má dobrou, napínavou atmosféru, nechybí samozřejmě rvačky, souboje, je tu pár kaskadérských kousků. Když přimhouřím obě oči, tak ten na střeše náklaďáku mi připomněl jednu pasáž z Belmondova Strachu nad městem. Nakonec to dopadlo nad očekávání, ve filmu se pořád něco děje, teprve až v posledním okamžiku komisař Kemal oddělá posledního parchanta a na radnici už na něj čeká nevěsta. Mám rád takovýhle šťastný konce.

Mercenaries: Speciální komando (2014)

No teda tohle je paráda - já myslel, že Asylum dělá samý srágory a teď koukám na takovou pecku. Radši sem od toho nečekal vůbec nic, ale nakonec to dopadlo výborně. Výborně! Obsazení na jedničku (Briggite poměrně odpudivá, ale do téhle role se to samozřejmě hodilo), střílení nesmí chybět, svižný rvačky (holky jsou šikovný - baštil jsem každej jejich úder), krve tak akorát, výbuchy... takhle má vypadat správný akční výplach. Je to prostě neuvěřitelně zábavná, neodolatelná ptákovina, navíc ten závěrečný boj v nákladovém prostoru letadla mi připomněl Dech života, mojí oblíbenou bondovku. Doufám, že bude druhý díl!

İntikam Benim (1983)

Typický turkish-trash. Už vím s čím můžu počítat, není tu nic překvapujícího, film je místy dost zdlouhavý. Hlavně scéna s motorovými čluny, schválně jestli si taky všimnete schovaného kameramana v jednom z nich. Jinak výraz "film" si představte v obřích uvozovkách a připravte si velkou dávku nadhledu, snad až potom se budete bavit. Zpočátku sem byl trochu zklamaný, možná sem byl až moc natěšený podle výborného plakátu, ale druhá část mě zase bavila - prostě klasický Arkin... Jeho filmy jsou někdy řazeny do žánru WTF, to přesně sedí. Další info případně najdete tady: farreachingfilms.blogspot.cz/search/label/Turkey

Kohout na víně 2 (2013)

Proč jen museli z pěknýho filmu udělat ve druhém díle takovou přeplácanou kravinu? Postavy se chovají jak pitomci, takže veškeré sympatie k nim jsou pryč. S německou trapností se samozřejmě musí počítat, ale tady jsem se až chvílemi styděl, že se na to vůbec koukám. Navíc to celé trvá dvě hodiny a děj mi přišel tak zvláštně roztříštěný, že mě to skoro ani nebavilo sledovat. Zato mě bavil Schweighöfer, který si s chutí zahrál vyšinutou primadonu. Naštěstí ty děti film taky trochu oživí a to je z mého pohledu tak všechno. Pořád to má určitou úrověň, ale nenadchlo mě to.

Raze (2013)

Brutální, nekompromisní, krvavý nářez, kde nenajdete ani trochu odlehčení. Vlastně mě docela překvapilo, že je to natočený tak na vážno. Na jednu stranu zajímavý (řekl bych, že v rámci žánru velmi povedený) film, který jsem ale celou dobu sledoval tak nějak nezúčastněně, a ať se holky snažili, jak chtěli, nefandil jsem ani jedné. Nejvíc se mi potom líbila závěrečná pasáž Sabrina vs Everybody.

Puma člověk (1980)

Co Pumaman dokáže - tak to máme teleportaci, noční vidění a létání (pumy přeci létají úplně běžně, že jo?) Nepovedený, směšný film, ale ne tak, aby to bylo zábavný. Alespoň ne pro mě. A připadalo mi, že tu hlavní herec paradoxně hraje trochu druhé housle, víc mě bavil jeho indiánský pomocník. Nepotěšily mě ani nemotorné scény létaní. Jestli chcete neprofláknutý superhrdinský film, tak zkuste kouknout na "Supersonic Man" (1979), ten se mi líbil daleko víc.

Demir pençe (korsan adam) (1969)

No je to hrozná konina, co vám mám vykládat. Superhrdina Železný dráp se svojí kamarádkou bojují proti padouchovy, takové turecké verzi Fantomase. Je tam hodně střílení a smyslné tanečnice. Technická i vizuální úrověň jsou k pousmání a na to jaká to byla blbina, tak to klidně mohlo být kratší, těch 85 minut se zkrátka trochu vleče. Uspokojivá výplň líného nedělního odpoledne, nedělejte si velké naděje a třeba budete příjemně překvapení.

İdamlık (1983)

Turecká krimoška o boji s drogovým podsvětím, která se mi moc nelíbila. Tak nějak pořád nevím, jestli si duo Inanc/Arkin prostě jen tak hraje a dělá ze všech diváků srandu, anebo jestli chtěli udělat opravdový, kvalitní film, ale prostě to neuměli. Jen co mě to začalo docela zajímat a vtahovat do děje, tak najednou střih a vrazili tam nějakou příšernou demenťárnu. A takhle se to opakovalo celou dobu. Hodně mě dostala scéna při deštivém pohřbu, snad to mělo být náramně dojemné, ale já se chechtal jak blázen. Jo a taky sem po shlédnutí filmu přeobsadil první místo v mém pomyslném žebříčku akčních absurdit. Schválně si zkuste skočit salto z pátého patra, na zem dopadnout rovnýma nohama a dál zdrhat jakoby nic...

La visita del vicio (1978)

Upoutalo mě tady to slabé hodnocení. Jiný Larrazův film, "Vampyres", se mi totiž dost líbil a byl jsem zvědavý, jestli je tohle opravdu tak špatné (19. 5. 2014 - 20%). No a za sebe můžu říct, že taková katastrofa to zdaleka není. Zdánlivě by se dalo říct, že se tam nic moc neděje, ale na druhou stranu ta zvláštní, zasněná, znepokojující atmosféra na mě působila. Je to prostě slušný thriller/drama s výborným hudebním doprovodem a pořádnou dávkou erotiky. Obě herečky byly ve společných scénách fascinující. Nejsem si tak docela jistý, jestli jsem úplně pochopil motivace všech postav, hlavně teda ten konec...