Legenda mysu pirátů (1999)

Tak na mě tady nejvíc platí ta nostalgie, protože tenhle film jsem měl nahraný ještě na videokazetě. Pamatoval jsem si to o dost akčnější, ale jako malej to holt člověk vnímá jinak. Bylo fajn si teď po čase připomenout takový jednoduchý dětský příběh s pirátskou tematikou, zvlášť v dnešní záplavě přeplácaných bijáků.

Zpětný úder (1993)

Stačí málo, aby mně akční béčko bavilo - svižné tempo příběhu, sympaťák v hlavní roli a holky ať ukážou prsa. V tomto případě si můžu odškrtnout jen druhý bod, takže celkově je to spíš zklamání. Trimble je sice celkem bourák a líbily se mi bitky, ale to na celý film nevystačí. Zbytek je nezáživná krimi, točená kdesi v prdelákově, bez nějaké větší akce (nudnou honičku na motorkách nepočítám), možná jedna dobrá hláška a dost zbytečných scén typu: "hele voda" a potom snad minutový záběr jak k tý vodě jdou... Přes všechny nedostatky mně to trochu pobavilo, ale mohlo to být o dost lepší.

They Call Me Macho Woman! (1989)

Řeknu vám, ta Susan má fakt smůlu. Jede si prohlídnout dům na venkově a v tu ránu padne do rukou gangu pašeráků drog, jelikož nic netušíc narušila jejich teritorium. Ale je to holka šikovná a podaří se jí uprchnout, znovu ji chytí a zase uprchne a pořád dokola. Což by mě normálně asi docela štvalo, ale tohle je prostě taková zábavná naháněčka od začátku až do konce. Ale ne že by jen utíkala, Susan je tu skoro takový Rambo v sukni - ozbrojená sekerami kosí šmejdy celkem zdatně. Na to, že film dělala společnost Troma je to dost dobré, navíc točené v hezké přirodě.

The Program: Pád legendy (2015)

Nevýrazný snímek bez emocí a co je horší - bez názoru a přitom v kauze Armstrong neznám nikoho neutrálního. Příběh a celé to prostředí je zpracované děsně povrchně, zkratkovitě. Ze samotných závodů toho moc neukázali a raději si pomohli archivními záběry, takže herci neměli moc příležitost předvést tu příšernou dřinu, kterou cyklistika je. Moc nechápu proč tu Landise ztvárnili jak retarda a naprosto zbytečné je obsazení Dustina Hoffmana, toho chlapa poslední dobou nějak nemusím. Myslím, že běžného diváka film neosloví a ani fanoušky, případně samotné cyklisty nemá čím zaujmout, zato ty začínající by mohl paradoxně k užívání dopingu motivovat.

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance (2015)

Jasně, že je to totální sráčovina. Jasně, že je podezřelý, když nejlepší herecký výkon předvede Lexi Belle. Ale tohle je asi jeden z těch filmů, které jsou tak strašné, že nakonec nemají chybu. První díl neznám, takže jsem nemohl náležitě ocenit ty flashbacky, ale i tak jsem se bavil výtečně. Stačí už hlavní herec, brutálně přehrávající dvojník Alice Coopera a o nic míň křečovité výkony těch ostatních. Bojové scény tak směšné až jsou skvělé. Překvapila mně celkem fajnová hudba. Nepotěšilo minimum prostoru pro Melissu Moore (má jen malý štěk v bistru) a digitální krev byla taky hrozná. Ale stejně, něco tak ulítle zábavnýho jsem už dlouho neviděl.

La polizia brancola nel buio (1975)

Subžánr giallo a oblíbený herec Arkin - to byly dva hlavní důvody ke shlédnutí tohoto kousku. No moc se to nepovedlo. Film je i přes svou krátkou délku (75 minut) dost nudný, lacinný look by mi ani nevadil, ale dost jsem tu postrádal napětí a nějakou atmosféru... Jo a taky mě nalákal slogan ULTRA RARE GIALLO - budu si to muset překontrolovat ve slovníku, ale nevzpomínám si, že by "ultra rare" znamenalo mizerná slátanina. Ale stejně jsem to zkouknul docela rád, jen tak pro zajímavost to ujde.

Starship (1984)

Ve sci-fi se vždycky těším na zajímavé kulisy, ale ty mi tady právě chyběly. Jak je napsáno v obsahu, příběh se odehrává na důlní planetě a to prostředí celkově je spíš postapokalyptické - lomy, poušť a továrny. Zápletka je dost ohraná, tempo příběhu pomalé, rozvláčné, akci tam sice nějakou najdete, jenže je to celé natočené tak mizerně a nezajímavě až to uspává. Navíc film ani nemá hlavní postavu, blonďák je na pěst a roboti akorát k smíchu. Prostě ztráta času.

V hlavě (2015)

Po včerejším zhlédnutí dojmy z filmu dozrály a nakonec je moje hodnocení jen průměrné. Nová pixarovka, to bude přeci bomba - tak tenhle pocit mi moc dlouho nevydržel. Vadilo mi to celkové příběhové klišé - rodina se přestěhuje do nového města, Riley se stýská po kamarádech, ve škole je taky nešťastná blablabla... proboha kolikrát už jsme tohle viděli jinde? Potom postava Depky, co každýho otráví a zesere na co sáhne - takoví lidi jsou na pěst. Za třetí: zjednodušování až skoro lhaní, jasně, nadsázku s barevnýma pišišvorama beru, ale ty procesy jsou tam prostě ukázaný špatně (např. mozek se opravdu ve spaní nevypíná). Co ale nejvíc škodí je kontrast mezi filmem samotným a závěrečnými titulky, které krásně naznačily, jak mohl být film parádně hravý, ale není. Na tenhle animák jsem se hodně těšil, ale nakonec mi spíš zkazil náladu. Chlapci z Pixaru se ale nemusí bát, Oscar pro nejlepší anim. film je jasný.

Sedm (1995)

Ale no tak, tohle je přeci děsně nadhodnocenej film. Horší 4*, víc ani náhodou - snad je u mě taky problém s očekáváním. Chci říct, díval bych se na to jinak jako na neznámej film, ale tohle je přece ten "slavný flák od Finchera" všude vychvalovaný až na půdu. Já v tom ale nevidím nic vyjímečnýho, samozřejmě mimo to, že je to mimořádně hnusný film. Další věc je, že hlavní dvojka nepatří mezi moje oblíbence, ani Pitt a Freeman už vůbec ne, takže ani z herecké stránky mě nemá co oslnit (odvedli tu slušný standard, nic víc). Finále je snad na Hollywoodské poměry šokující, ale mě nijak nesejmulo - do tohodle filmu se prostě hodí, to je všechno. A přišlo vám taky směšný jak skoro celej film proprší?

G.I. Executioner (1975)

Zápletka, kdy chlápek pátrá v Singapuru po vrazích svého kamaráda zní celkem slibně, jenže to je bohužel všechno. Ve skutečnosti je film plný nudné vaty a keců. Hlavní hrdina je navíc úplně neschopnej, dostane se do jediný pořádný rvačky - sice mu pomůže jeho holka a opice, ale stejně dostane nářez - prostě lama. Jediný pozitivum je, že tu jsou herečky víc nahé než oblečené. Mělo mě holt trknout, že film od Tromy nebude žádná pecka.