Point of Terror (1971)

Tak sem zase jednou narazil na jeden méně známý, zato dost povedený snímek. Za čistokrevný horor bych ho neoznačil, pár mordů tam je, ale taky se dost zpívá... Spíše thriller/drama, příběh pojednává o milostném mnohoúhelníku, vše se točí okolo Tonyho Trelose, zpěváka v nočním klubu. Tony si začne s vdanou paničkou, která je jednak lehce labilní a taky má žárlivého manžela, no a problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Vydařený, napínavý thriller s nečekaným koncem.

Jeníček a Mařenka: Soumrak čarodějnic (2013) odpad!

Ať vás ani nenepadne na tu hrůzu koukat. No vážně, to už můžete rovnou skočit šipku do žumpy, vyjde to úplně nastejno. Občas rád koukám na špatné filmy, ale tohle je prostě... nijaký, prázdný, sterilní vzhled, jak ta nejposlednější televizní inscenace a Eric Roberts pořád někde číhá jak úchyl. Nepochopím,. že se tohle vyplatí někomu vyrábět, táková břečka přeci - doufám - nemúže nic vydělat, takže pro prachy těžko. A pro zábavu snad už vůbec ne, podívejte se na ty prázdný výrazy "herců" - nadšení žádný. Nenajdu jedinou maličkost, která by tu za něco stála. Posledních pár minut "filmu" jsem se už smál, ale jenom proto, abych nemusel vzteky vyhodit televizi oknem. Zatím bezkonkurenčně nejhorší sranec, co jsem viděl.

Adalet (1977)

Pořád se mi to nějak nezdálo. Připadalo mi to až moc normální (hodně řečí, snaha o příběh, vražda, politika), jenže tohle já u Arkinových filmů nehledám, takže mně to z počátku docela nudilo. Ale nakonec jsou tu všechny nezbytnosti jako rvačky, super přestřelka v nemocnici a nějaké ty kaskadérské kousky. Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi, že se tady borci hodně inspirovali Belmondem, fakt to bylo jak přes kopírák a vlastně i ta hudba byla vykradená ze Strachu nad městem. Takže nakonec docela fajn. Strach nad Istanbulem. A do popisu žánru by neškodilo přidat "akční, krimi".

Smrtící stisk (1994)

Chtěl jsem vidět tupý akční béčko a přesně to jsem dostal, takže si vlastně nemám na co stěžovat, ale tohle mi přišlo jako dost rutinní záležitost. Od režiséra Santiaga už jsem prostě viděl podařenější kousky, jednak v zajímavějším prostředí (filipínské exteriéry) a tady je to jen bitka v továrně a na lodi... no a taky mi tu chyběla výraznější ženská postava. Ale co, akce je dostatek, Jerry Trimble jako agent je hodně v pohodě a i díky krátké stopáži film nestihne nudit.

The Burning Dead (2015)

Tak hlavně Danny Trejo tady v podstatě nehraje, ale jen plní úlohu maskota, to mi vadilo asi úplně nejvíc. Já se tak těšil, jak se Danny nasere a půjde kosit zombíky a ono nic. Kdyby radši měl roli šerifa on a tu vsuvku s vypravěčem mohli úplně vynechat. Za druhé, celý příběh je podaný tak neosobně, až je mi úplně jedno, jak dopadnou postavy. No a když už dojde na zombíky, tak se scény soustředí hlavně na střeva a další vnitřnosti, zkrátka ňamka. Chybí tomu ten správnej borec, kterej vezme situaci pevně do rukou, popadne sekeru nebo mačetu a vydá se na nemrtvé parchanty. Zombie apokalypsa musí bejt pořádná řežba a ne takovej slabej čajíček. Očekával jsem něco trochu jinýho, ale to je můj problém, není to úplně špatný film.

The Redeemer: Son of Satan (1978)

Hodně zajímavý, trochu zvláštní film. Setkání spolužáků po deseti letech se znenadání mění v boj o život, když se na scéně objeví maskovaný zabiják... Tempo příběhu je dost pomalé, hlavně ze začátku, ale když jsem si na tohle zvykl, začalo mě to bavit. Na to jaký je to zapadlý kousek (jediný film režiséra Constantina S. Gochise a rozpočet určitě taky nebyl nijak závratný), tak mi to příde hodně vydařený. Hudební doprovod hezky ladí s atmosférou, vrahoun je nápaditý, herci v pohodě... Raný slasher, který stojí za vidění.

Vražedný boj (1995)

Je to docela dobrej film, kterej dělá čest pojmu béčko. Má zajímavej námět, sci-fi zápletku, která ale spíš slouží jen jako pozadí pro souboje a mlátičky, to je tady to hlavní. Bojovníci z virtuální hry se dostali do normálního světa a dělají neplechy... Naštěstí je tu neohrožený polda, který dá všechno do pořádku. Don Wilson se rozhodně umí prát (aby ne - mistr kickboxu) a do žádnýho velkýho herectví se tady nikdo nepouští a to je dobře. Jak říkám pohodovej film, pro fandy akčňáků můžu doporučit.

Captive Women 3 (1973)

Tak jsem si zase trochu rozšířil obzory a můj první WIP film mě docela bavil. Hlavně díky hlavní herečce - představitelky Sugar, která je krásná, sympatická a dokáže vést smysluplnou konverzaci i s naštvanou pumou. Tohle byl pro mě nejzábavnější moment z celého filmu. Bachaři se chovali většinou jak troubové, ale vyváží to zlotřilý doktor, jehož chování mi bylo v některých chvílích trochu záhadou. Měl rozdvojenou osobnost, byl po vlivem hypnózy, nebo měli jen čurbes ve scénáři?

Hvězdná odysea (1979)

Tohle sci-fíčko se ve svý době nejspíš svezlo na populární vlně Star Wars, no a dnes se mu můžem alespoň smát. Navíc mi to dost připomíná dort pejska a kočičky - hodně snahy , ale výsledek za moc nestojí... Ve filmu je hodně dialogů v interiérech, intergalaktický padouch, roboti, mimozemšťané = parta plavovlasých hošanů v lesklých kombinézách, dokonce i světelné meče. Zapamatuju si scénu z ringu (robot vs. člověk) a taky dvojici androidů, která mě ale docela vytáčela. Uvítal bych větší spád a tempo příběhu a hlavně v tom množství postav aspoň jednu výraznější, mě to tak přišlo, že ten film nemá hlavniího hrdinu.

Kanunsuz kahraman - Ringo Kid (1967)

Tak schválně, kolik tureckých westernů jste viděli - žádný? Tak vítejte v Silver City, kde banda desperátů zavraždí rodinu místního šerifa a ten se vydává na cestu krvavé pomsty... jak jinak. Westerny jsou většinou trošku hloupoučký, ale tady o tom to platí dvojnásob, a kdo má z Arkinových filmů trochu nakoukáno asi ví o čem mluvím. Není to nic světobornýho, ani v rámci žánru, ale mně film docela potěšil - šerifovy nechybí charizma, potom mě bavili úžasně dementní indiáni a hlavně se mi líbil ten sépiovej filtr kamery.