3 Supermen contro il Padrino (1979)

Já už sem podobných tureckých šíleností viděl slušnou řádku, ale tahle byla zatím ze všech nejhorší. Samozřejmě ne v pravém slova smyslu, protože podle běžných měřítek byly špatné všechny. Dokázaly mě ale zaujmout a většina byla neskutečně zábavná (třeba "Ölüme son adim" nebo "Akrep Yuvasi" to jsou fakt výstavní kousky). Ale tohle mě vůbec nebavilo, hlavní tahák filmu - Cüneyt Arkın - tu má jen vedlejší roli a zbytek je jen nuda, co nestojí za řeč. Jediná fajnová věc je znělka v úvodních titulkách, ale to je na celej film zatraceně málo.

Cobra Thunderbolt (1984)

Mně to na jednu stranu připadalo jako děsně snaživej film, ale něco tomu zkrátka chybí. Cokoliv co by mě nějak víc zaujalo a udrželo mojí pozornost nebo postava, který bych mohl fandit - třeba chlápek co unikal před policií v autě a na motorce byl úžasně neschopnej. A i když jsou tu všechny akčňákový nezbytnosti (střílení, výbuchy, holka s jet packem...), tak mě to moc nebavilo. A obrněný tank se dostane do pořádný akce až ke konci filmu.

Kaplanlar (1985)

Ještě nedávno by mně ani nenapadlo, že se budu na takovýhle filmy vůbec dívat a teď se u nich dokonce bavím. K filmu sem se dostal po přečtení jednoho komentu na IMDb, abych měl trochu představu o čem to je, ale jinak děj nemá smysl nějak popisovat. Arkin prostě likviduje všechny padouchy, co mu přídou do cesty stylem "bušim do nich jak hluchej do vrat". Jsou tu úžasně směšný automobilový honičky, kohoutí zápasy, chlápek střelenej harpunou do krku, obvyklá dávka přestřelek a krve... prostě paráda a ideální výmaz. Jestli už máte dost normálních filmů, tak koukněte na tenhle skvost - za sebe doporučuju.

I cinque del Condor (1985)

Ale jo, tohle je dobrej film. Preventivně sem od toho radši moc nečekal, ale nakonec se mi to fakt líbilo. Někde v Jižní Americe se chopí moci rebelové, prezident uteče do exilu v Miami no a potom mu ještě unesou syna... a tak na rebely pošlou skupinu žoldáků, ať jim vypráší kožich. Klasická akčňáková zápletka, mnohokrát vyděná jinde, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh funguje, svižně to odsejpá a když se zdá, že už je dobojováno, tak se to ještě víc zamotá... Herci jsou taky fajn - nejvíc mě bavil lučištník, a taky scéna, kdy základnu nepřátel najdou senzibilové. Snad jen na začátku to mohlo bejt míň ukecaný, jinak super. Jinak film je známý spíš pod anglickým názvem "Thunder Squad" nebo také "Wild Team".

Andělé v ďábelském komandu (1986)

Diplomatův syn byl unesen. Kdo bude mít na starost záchranou operaci? Nebude to armáda, ani speciální komando, ani tajný agenti. Pošleme tam partu americkejch striptérek - logiku tohodle filmu fakt žeru. Je to děsně naivní a hloupoučkej film, rvačky jsou asi tak na úrovni kresleného seriálu pro děti a navíc bez krve. Alespoň holky nejsou stydlivé... Milá blbina, pro všechny kdo chtějí vidět "něco jinýho".

Muž z oceli (2013)

Nevzpomenu si, kdy naposled mně zklamal velkorozpočtový komiksový výmaz. Až teď, kdy jsem už v jednu chvíli dostával pocit typu "to je ale píčovina". Ten film byl strašně zdlouhavý, uběhla víc jak hodina a já pořád čekal, kdy už to konečně příde. Vůbec mně to nezaujalo, nebavilo, nevtáhlo do děje a jen jsem sledoval herce, kteří hrají svoje role. Hele Russell Crove předstírá, že je supermanův otec - nezájem, tentokrát to prostě nezbaštím. Navíc mi to přišlo dost zmatený, celá ta směska žánrů (fantasy, sci-fi ala star wars, katastrofický a ještě tam někdo chvíli letěl na drakovy jestli si dobře pamatuju) mi prostě moc nesedla. Na druhou stranu se mi líbila vizuální stránka filmu, od kostýmů až po estetiku akčních scén, ale na zajímavý vizuál jsem od Snydera zvyklý, takže žádné překvápko. Potom mně taky potěšila Amy Adams, které to moc sluší, i kyž má třeba zrovna na sobě neforemnou vojenskou kombinézu. No a ještě skvělý soudtrack. Úžasný demoliční derby ve fantasy kabátku, ale jako celek mi to nesedlo a spíš otravovalo.

Zombies from Outer Space (2012)

Docela správná ptákovina, ale... mohli vystřihnout klidně dvacet minut keců a ty vesmírný zombíky tam fláknout hned od začátku, protože tady strašně dlouho trvá, než se něco začne dít. Celkově mi to připadalo zbytečně dlouhé, ten začátek je fakt ucouraný a celý vzhled filmu a ty herci - zkrátka mi to připomínalo ochotnické divadlo. Ale když se dostanou do záběru mimozemšťani, tak je to super a překvapila mě míra krvavosti (žádný digitální blbosti, ale pěkně postaru pár kyblíků umělý krve... tak to má vypadat). Nachystaná je na ně armáda a vesničani si taky nenechají nic líbit. Chvílema je to zábava a nechybí tomu nadšení, ale nejlepším na tomhle filmu stejně asi zůstane ten plakát.

Robo Vampire (1988)

Takže... máme tu zločince z drogového kartelu, potom zombíky kteří místo děsivého plížení skáčou jak dementi na pérkách (vstávají sice z rakve, ale navzdory názvu filmu mi fakt připadali spíš jako zombie, navíc jeden z nich vypadá jak gorila) a ještě ducha nějaký ženský. A potom ty hodný - armáda bujující proti pašerákům drog a pomáhá jim robocop. Spíš taková slabá variace robocopa, jehož oblek/výstroj tady vypadá jako dílo party školáků a stejně tak celý film... Docela malou chvíli mě to bavilo, ale potom jsem už jenom nevěřícně zíral na všechny blbosti co se na mě valí. A buďte trpěliví, na to co je popisováno v obsahu si počkáte zhruba půl hodiny.

The Stabilizer (1986)

Výbornej film! Chystal jsem se na něj už delší dobu a když sem zjistil, že to režíroval Arizal, tak jsem neváhal ani vteřinu. Tenhle chlápek mně už totiž dřív potěšil - se svou bezmozkovou zábavou "Special Silencers". Tohle je podobné a snad i o kousek lepší. Příběh vůbec neřešte, prostě čtveřice hrdinů bojuje proti padouchovi a jeho poskokům (a stejně tak se povzneste nad herecké výkony a Rambova dvojníka) ,ale co mě bavilo to jsou rvačky, přestřelky, zkrátka celý film je jedna nekonečná akce. Co musím vyzdvyhnout, tak to je choreografie soubojů. Já teda nemám tušení co to bylo za bojový umění nebo jestli to vůbec něco bylo, ale zvládli to parádně. Nebyla to jen bezhlavá mlátička, pěkně si s tím pohráli a všechny bitky byli neskutečně zábavný. Pak do toho ještě vlítne maník na motorce, nebo někdo probourá autem celou stěnu... tu místnost/halu kde se to celý odehrává prostě rozmlátí na kusy a ještě to pojistí výbuchem. Nechybí automobilový honičky, plamenomet, padouch má okovaný boty... Na to slova nestačí, to se musí vidět. Pro všechny fandy akčních filmů, doporučuju.

El ataque de los pájaros (1987)

V tomhle filmu jsou ptáci prostě všude a útočí na cokoliv. Na farmáře, na turisty, na rogalo, na lidi ve vlaku a ušetřena nezůstane ani dětská oslava. Prolítnou skrz sklo v okně, rozdrápou dveře (v jednu chvíli to vypadalo, že si snad otevřou klikou) no a potom dojde na drápy, krev stříká... Škoda, že děj byl trochu rozplizlý, líbilo by se mi, kdyby se víc zaměřoval na dvojici kameraman a reportérka. Hlavně se to nesnažte srovnávat s majstrštykem od Hitchcocka, to prostě nejde, ale jinak je to fajn nenáročná zábava.