Vraždící gauč (2019)

A já se tak těšil, na jakej parádní trash jsem to zase narazil a ono nic, plakát klame. Ale nakonec docela fajn překvápko, nenapadlo by mně, že někdo udělá film o vraždícím gauči na vážno. Teda relativně - komický momenty to má. Plusem jsou neokoukané tváře, ale ten děj byl na mně moc překombinovaný, až jsem se v tom čarodějnicko démonickém mixu trochu ztrácel. Každopádně natočený je to tak zručně, že jsem při sledování radši nenápadně, po očku kontrolovat ten můj nábytek, jestli taky nezačíná blbnout, ale zatím dobrý no.

Botostroj (1954)

Fascinující i odporný film zárověň. Vrchol pro mně byl, kdy postavy nadšeného Bessera a Řehoře s jelimánkovským výrazem na schůzi opěvují Sovětský svaz a zdůrazní, že hlad a bída tam není. Tohle říct vzhledem k dobovým souvislostem je prostě hnus. Ale na rozdíl od podobných propagandistických kusů je tenhle filmařsky a především herecky velmi přesvědčivý (bohužel). Jako kus historie a studijní materiál je to úžasná podívaná, proto tak vysoké hodnocení.

Úhoři mají nabito (2019)

Vzhledem k negativním ohlasům jsem byl zvědavej, jak moc špatný to bude, ale nemyslím si že by to byla úplná hrůza. Ať si filmoví kritici brečí nad nelogičností a dírami ve scénáři, vidím to tam taky, místy je to fakt debilní - tak moc, že bych to od filmaře Michálkových zkušeností nečekal. Takže jsem se tak z půlky bavil na účet tvůrců a teprve z té druhé doopravdy (hlavně zásluhou hereckého obsazení - chlapi tam typově dost sedli a hrajou dobře). Navíc sem rád za jakýkoliv pokus o českou žánrovku a nakonec i ta celková divnost se k filmu hodí. Jak normální může být příběh o trotlovský militantní skupince?

Bohemian Rhapsody (2018)

Když si vezmu, kolik emocí, zážitků a radosti mi hudba Queen dává, tak ve srovnání s tím je tohle úplná sračka. Všecho tu působí tak směšně a pozérsky. Vůbec v tom sletu představených epizod nevidím ten bombastickej epochální příběh, který jsem zrovna u Queenů čekal. Jak mohli z tak silnýho námětu natočit takovýho chcípáčka? Proč se to tolik líbí? A jakej obrázek si o skupině odnese někdo kdo je před filmem vůbec neznal? Podivná chronologie tomu taky moc nepřidá, protože ve výsledku ten film prostě místy lže. A je to škoda, zrovna Freddie měl dost zajímavý život aby si filmaři vystačili "jenom" se skutečností. Ale zase když si uvědomím s jakými těžkostmi film vznikal, múžeme být rádi, že to dopadlo aspoň tak. A nakonec se mi z toho všeho nejvíc líbil výkon Ramiho Maleka, kterýho jsem se paradoxně ze začátku dost obával.

Commando Ninja (2018)

Takže, milé děti, tohle je absolutní špica. To je jak kdybych koukal na starou akční pecku, na kterou se zapomnělo, potom jí našli zaprášenou někde na půdě a až teď vydali. Ten styl, nadšení tvůrců je cítit a mně se celou dobu vybavovalo Jacksonovo Bad Taste, i když teď asi srovnávám nesrovnatelné. Každopádně je to megazábavná, krvavá řežba nabitá akcí a taky naprosto parádní pocta klasikám 80. a 90. let. Je tady asi tak milion inspirací a narážek, takže to můžete pojmout jako poznávačku všech citovaných bijáků (Komando, Highlander atd. uvidíte sami). Zároveň je to sám o sobě fungující film, rozhodně to nejde odbýt jen jako obyčejnou parodii. Mám prostě radost a další film od téhle bandy chci co nejdřív.

Land Shark (2017)

Čelisti jsou sesazeny z trůnu, teď vládne Lendšááárk! Fakt nádhera tohle veledílo, takhle kouzelnej film jsem už dlouho neviděl. Zmutovanej žralok který vrčí, funí, bez problémů se pohybuje po souši a masakruje všechny, co mu stojí v cestě - to prostě musíte vidět. Jasně, celé je to naúrovni nadšeného amatérismu, ale když výsledek působí tak sympaticky proč ne. Když začali důležitě pracovat se žraločím lokátorem, což byl jen ovladač od rc auta a ani se to nesnažili nijak zamaskovat, to už jsem fakt odpadával smíchy... A celkově tu cesta, kterou se tvůrci vydali já cením, protože v dnešní době, kdy hnusné digitální efekty dělá kdejakej moula, tak tady použili úžasnou maketu žraloka a poctivou umělou krev. Prostě paráda.

Quantum of Solace (2008)

Už jsem to viděl potřetí v rozmezí pár let a zdá se mi to čím dál víc horší a teď aktuálně je můj nejsilnější dojem z filmu čirá nuda. Nevim no, já měl s Craigem, jako Bondem vždycky problém a potom, co převzal štafetu, nestojí to za nic. Chlápka s vizáží ruskýho bitkaře jako 007 já prostě neberu, to mi nikdo nevymluví. A taky mi vadí, jak je to vlastně stejná blbina, jako starší bondovky, jenže na rozdíl od nich je to podané smrtelně vážně. Takže to pak ve výsledku působí stokrát hůř. Bez nadhledu, bez humoru, bez ikonického přebírání výzbroje od Q, bez ... ach jo. Chápu, že se chtěli posunout směrem k větší reálnosti ala Bourne, ale nefunguje to ani se mi to nelíbí. Prosím, klidně si točte vážnější špionážní filmy, já na ně taky rád kouknu, ale neříkejte tomu bondovka.

Yarasa adam - Betmen (1973)

Čekal jsem všechno možné, jen ne, že se budu nudit. Oproti ostatním tureckým šílenostem, co jsem viděl, tahle totiž nenabízí nic převratného, zábavného nebo nového. Snad jen to, že tureckej batman není žádnej extra bojovník, ale pěknej prasák. Ale aby to udělali pořádně a natočili porno verzi to ne, lajdáci... A jak jinde fungují směšně přehnané rvačky, nebo vykradený soundtrack, tak tady ani náhodou. Štěstí, že je to tak krátké.

Taxi 5 (2018)

Zatímco v původním Taxi byl světáckým borcem rekrut z lidu a polda za nešikovného troubu, tady je to přesně naopak. A protože mně tohle prohození rolí zajímalo, dal jsem filmu šanci, i přesto, že předchozí režisérův počin ve mně vyvolával dávivý reflex. Tohle je možná o kousek lepší, možná. Ale já si prostě nemyslim, že je dobrej nápad dosadit do oblíbené série (pravda dávno za zenitem) panoptikum šílenců a čekat úspěch. Daniel s Emilienem byli sympaťáci, jenže tady jsou postavy, včetně hlavní dvojice, jen takové trapné karikatury. A pokud to chtěli natočit jako parodii, tak to šlo udělat mnohem líp. Škoda, Besson by měl pečlivěji vybírat, komu svěřuje svoje značky.

Alien Zone (1978)

Potíž s povídkovými filmy tohoto druhu, bývá často jejich nevyváženost a nevyhnul se tomu ani tento. První dva příběhy mně vůbec nebavily. U prvního s protivnou učitelkou jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem to viděl někde jinde daleko lépe zpracované a druhá část s úchylným fotografem, to byla hlavně trapnost a nevyužitý potenciál. Jenže jak se film přehoupne přes polovičku, nabídne netradiční příběh o detektivech, zpočátku tak přátelsky naladěných... a v poslední části má jeden chlápek prostě den blbec. Celé je to nenuceně pospojované linkou vyprávějícího hrobníka, který teprve nabídne závěrečné finále... Rozjezd byl tedy hodně rozpačitý, ale nakonec se to povedlo.