Mlha (2007)

Já se naopak filmů podle předlohy od mého oblíbeného autora dost bojím, jen namátkou,Tajemné okno, Časožrouti, Pokoj 1408 a další... vždy zklamání, větší či menší. Mlha je jiná, nemyslím zrovna ty opěvované prokreslené charaktery postav, to je u mě naopak těžkej průšvih, topornost a nepřirozenost. Co tenhle film zachránilo alespoň v mých očích, to byla určitá těžká a depresivní atmosféra korunovaná brutálním koncem. Rozumim, že ne na každýho to musí působit stejně. Přesto přiznávám, že 4 slabé hvězdy má film především díky zmiňovanému oblíbenému Kingovi a Darabontovi, který to s Kingem dost umí. No, není to úplně objektivní, ale tak to v životě chodí.

Green Lantern (2011)

Nemá cenu se rozepisovat, pro mě jednoznačně dementní, slaboduchá pitomost. Nevim proč se mi v hlavě pořád zjevoval Radiáček ze Simpsonových. Je teda pravda, že jsem neměl odvahu a sílu tento blábol dokoukat do trpkého, zeleného konce, pokud tedy v posledních 30 minutách Campbell vymyslel něco geniálního, pak jsem byl o tento nemožný zázrak ochuzen a hluboce se omlouvám. V opačném případě, pro mě zbytečnost a příště snad zdlábnu radši zelenej gothaj. Se zvoláním "Šuší, já jsem ti to říkal!!!" jdu toto potupné DVD zakopat tři metry pod zem.

Česká spojka (2002)

Sám sir Hopkins tento film v některém z rozhovorů úplně zazdil a nebyl na něj hrdý. Naprosto chápu... nebýt natáčecí lokality a séra Antonína, dávám snad ještě méně.

Zrození Planety opic (2011)

Bezvadný film, přinutil jsem na něj dívat i přítelkyni, která normálně sleduje úplně jinou ligu a které jsou (byly) veškeré opičí planety úplně buřt. Když jsem viděl její reakce na příběh, bylo mi hned jasné, že tohle si tvůrci přáli. Ovšem i já, cynik, jsem byl zcela pohlcen a dojatý a nepřestával jsem opicím fandit. Caesar na hrad!!! Mám prostě s opucemi dobré vztahy, žijeme prakticky v symbiose. Jen po slívě mám lemura.

Věc: Počátek (2011)

Asi nemá cenu dál porovnávat Carpenterovo dílo s touto novinkou donekonečna, to bychom chtěli asi moc, a upřímně, kdo věřil, že bude Počátek srovnatelný s filmem z roku 1982, byl by (eufeministicky) nazván naivkou. Dobrá, tak tedy JÁ-naivka, jsem prostě čekal o kousek víc. Jsou větší průšvihy, to ano, ale (pokud dámy prominou) neměnil bych typ hlavního hrdiny za slečinku, které jsem nevěřil půl slova a abych si to napravil u lepší poloviny lidstva, tak i drsňácké role severských hysterek mi moc pod vousy nešly. Chybělo mi tam napětí, děs neviděného, zkrátka atmosféra starého kusu. Poslední monstrum mě skoro rozesmálo. Ovšem mohlo být ještě hůř... průměr

X-Men: První třída (2011)

Přestože nejsem skalním příznivcem komiksových adaptací (až na pár výjimek) jsem X-meny viděl všechny. Možná právě proto jsem k filmu přistupoval spíš opatrně, nicméně jsem byl velice mile překvapen. Ano, někdy je film zbytečně rychlý a nelogický, ale vše odpuštěno díky skvělému charismatickému Fassbenderovi a že je McAvoy geniální jsem mu uvěřil po 5 minutách. Navíc výborná hudba a pro scénu, kdy visí ponorka ve vzduchu vedle toho úžasnýho letadla, bych klidně zmutoval. Jako bonus maximální soundtrack !!!