Hrůzná minulost (2012)

Protože se mají slipy měnit nejen o Vánocích, ale průběžně a celoročně, pak i já, karakter od pánaboha, musím plkout něco o Pactu, abych učinil povinnosti zadost. Takže má milá Lil, v mém případě jsem trenky měnit nemusel, neb scény k posrání byly asi dvě a má vrozená extrémně hrdinná povaha mi nedovolila vykonat něco tak ponižujícího, při pohledu na sympatického vrahouna (chvíli jsem myslel, že čumím do zrcadla, opravdu fešák) a bezva pihatou kočku, která si dokonce uměla správně namontovat !!! i demontovat !!! ochranu lebky před smrtícím asfaltem, to je naprostý filmový unikát. Celkem ucházející dílko v rámci žánru, který není u mě v preferencích na špičce, nicméně občas rád potrénuji svěrače.Takže u mě dobrý...zatím. Dal bych skoro čtyři, protože pihatka mě fakt dostala, ale protože nejsem žádná slečinka ni Mylady, prásknu tři a nechám si nespravedlivě nadávat. Jo, konečnou pointu prosím do pošty :).

Živí mrtví (2010) (seriál)

Pomineme-li ten fakt, že v době natáčení většina z hlavních postav ještě lezla po čtyřech a zvracela špatně natrávený chlast z oslavy svých čerstvých kristovek ( a bůhví jestli), zdáli se mi totiž podstatně více jetí životem, byl výběr herců celkem v pořádku a dobře simuloval případný vzorek přeživších při podobné situaci...v Americe pochopitelně. U nás by v partě morgoš přežil asi tak pět minut. . Nicméně, (zpět k věku) třeba je naklonovali jako čerstvé adolescenty, kdo ví. V tomto kontextu se již nezdá tak zavádějící název českých distributorů o živých a mrtvých. Šlo jistě jen o to, abychom, jako národ debilů, třeba omylem nefandili špatné straně, když někdy vypadal mrtvák lépe než frišná třicítka. První série o šesti dílech byla tak akorát, zbytečné natahování druhé série ve mně akorát vyvolalo všeobecnou nenávist k celkem šukézním blonckám s koltem, pokud nějakou takovou v nejbližších měsících potkám, pak jí kopnu rovnou do koulí...vím, že tam budou. Co mě ale neskutečně sralo, byla ta zvuková kulisa, kterou nedokážu reprodukovat pomocí bukev, ale to cvrčkování, ševelení, hodiny a hodiny, nahoru a dolu (kdo zná, pochopí) z toho budu mít trauma větší, než z bezva mrtvolek k nakousnutí. Jinak slušnej seriálek a chodících nenažrancích, utíkajících jitrnicích a ujíždějících guláškách v plechovkách.

Continuum (2012) (seriál)

Tak to potěš koště, Amíci se nějakým záhadným způsobem dostali do krytu a posléze do šuplat mého oblíbence a neuvěřitelné se stalo skutkem. To po čem jsem volal jak Liber8 se pomalu naplňuje, jest tak mistře Kulhánku a konečné vítězství je naše. Bojové kombinézy a implantáty, cesty časem, mé nitro se tetelí jak duše čerstvě deflorované patnáctky. Jedním slovem, krása!!!! Pravda je, že po desetidílném maratonu se u mě projevila averze na slovo "technologie" a "korporace", i teď při psaní těchto ďábelských výrazů si slintám po klávesnici a tiká mi budík, nicméně ok. Hrdinové, i ti méně hrdinní, jsou sympaťáci a jak by řekla běžná česká modelína či serebrita s IQ tříletého verbitche , těsně před skokem do postele s kopačkou, hokejkou či prdelatým tlustokontařem, mají velké čarisma. Vzývám patrona všech bytařů, aby stál dál při scénáristech a oni mohli dál potají vysávat Kulhoše, neb mám strach , aby celkem slušně našláplej seroš neskončil domrven jejich invencí jak Lost. Všem postiženým sájfájákům doporučuju JÁ, kterému říkali Krvavý Patejl v době, která teprve nastane a kdy smrt byla mladá a hladová.

Miraculum (2012) (amatérský film) odpad!

Nedá se nic dělat, tato neskutečnost si opravdu nezaslouží být v červených číslech a jsem rád (bez škodolibosti), že právě tímto mým hodnocením aspoň již do světa nekřičí náš všeobecný místní nevkus a že spadla do modrých. V podstatě reaguji na Segrestora a musím mu dát, želbohu, za pravdu. Snad poprvé v životě mě nenapadlo cokoliv obhajitelného a alespoň částečně sarkastického. Nebýt to kraťas, možná bych přišel o smysl pro humor na trvalo a chodil bych vás, milí tvůrci, strašit....

Havran (2012)

Atmosféra, kterou by zbožňoval i londýnský Jack Rozprcávač, afektovaný a hystericky uřvaný John Kusák alias Poe, kam flusneš cylindr a vymazlený mordíčky skoro ve stylu Saw, tak proč jsem se chvílemi tak nudil, že jsem začal počítat pecky v milovaném melounu... Možná jsem čekal více pekelného ptactva, ale to jsem si měl napřed přečíst obsah a tím se vyvarovat zklamání z absence hřbitovní ornitologie, a nebo zhlédnout Hitchcocka. Nicméně nemám na jazyku okřídlenou větu " Nikdy víc" a jsem zvědavý, kdo bude v české verzi Kusáka nařvávat. Skoro čtyřstárová záležitost, ale ráno já nasrán vstávajíc a havran mně do xichtu se vrhajíc, běžíc v kolbenku a zoufajíc, říkám si já...to bych musel mít na hlavě jitrnici, takže velmi dobrá trojice. P.S. Já vím, přechodníky na hovno, ale mně se tam takhle hodily.

Takešiho hrad (2002) (pořad)

Už vím, proč mají asijští ostrovní degeneráti v repertoáru seppuku, harakiri, yakuzu, Yošíka a penisy velikosti křemíkového čipu, ale proč to tedy, kurvadrát, častěji nepoužívají??? A já se ptám, je to od nich nějaká Východní škodolibost, při které se jim povinně křiví očka za hrdelního smíchropotu? Nebýt mé milované Yamahy, ani bych nezaregistroval, pokud by je smetla nukleární tsunami. Tuhle se mi na ulici vzdával jeden týpek v uniformě z druhý války, fakt divní brouci :)

Vyjednavač (1998)

Snad mě moji oblíbení (vzhledem k jejich sborovému nadšení a hodnocení v oblacích) nesejmou a křivě neobviní , ale Vyjebávač, je snůškou neskutečných, nelogických a neuvěřitelně blbých praklišáren, že to snad nikdo nemohl myslet vážně ani vzdáleně. Nic na tom nezmění ani můj úplně nejvíc největší kámoš z černé čtvrti SLJ a chválení, jindy bezchybného Spaceyho, mně přijde poněkud tristní a spíše jako síla setrvačnosti. Jeho vševědoucího Sabiana mám chuť usmrtit již při pátém zazvonění telefonu a "psychologická hra" dvou profesionálních, vyjebávacích guru a jejich geniálních mozků ( škleb a vyprsknutí), je opravdu moc i na blba mých rozměrů. Pánbůhzaplať, že to ti kluci tak nějak zmáknou, k neuvěření.

Tajemné okno (2004)

Nevím, zda mě handicapuje to, že jsem Kingův věrný čtenář a že povídková kniha " Čtyři po půlnoci " (ze které je vyrvána povídka-Skryté okno do skryté zahrady ) je mou velmi oblíbenou (respektive byla, vrať jí, mně neznámý vypůjčovateli), ale v mých očích je film, respektive scénář, jeden velkej průser, pokud scénáristům nestál za prdelí Pennywise s kudlou v pařátě a pod pohrůžkou násilí je nedonutil napsat prakticky úplně něco jiného, kdy se hlavní knižní myšlenky ztratily v Turturrovo kouzelném klobouku a Deppovo prochlastané palici, pak neexistuje jakákoliv racionální omluva. Není to zdaleka taková zhovadilost jako britští Časožrouti (další povídka z inkriminované knihy) , ale zde byl jistě jiný rozpočet a k dispozici hvězdné herecké obsazení, které tedy sice mnoho nezachránilo, nicméně snímek vyhrává na plné čáře. Snad se nikdo nezhostí a nedokurví ještě Policajta ze školky a Slunečního psa, protože to by bylo už na dopisní bombu. Pokud by byl King evropan, tak snadno by se nadávalo na emerickou stupiditu a nepochopení myšlenkových pochodů, ale že není (a mrví ho i evropští tvůrci), pak mě napadá jediná věc... točte si dál transformátory, šoustmeny a další pitchoviny a knihy SK nechte ke čtení, protože z té hromady adaptací jsou asi tak tři výborné, pak je to už jen horor bez patřičné atmosféry.

Přízraky mezi námi (2000) (seriál)

Ne, nesmějte se mi, nejsem až tak infantilní, že se zaobírám tvorbou, pro kterou nejsem na první i třetí pohled cílovou skupinou. Nicméně takhle jednou přežrán po obědě, zatím co normální lidé klepou nejty v kolbence, mi rentiéři odpočíváme a stalo se , seděl jsem, viděl jsem, nedýchal jsem....áááách. Jde o klasický hororový projekt České televize, ve kterém (z nějakého záhadného důvodu) figurují celkem zvučná herecká jména. Nevím, zda za tyto donekonečna opakované pokusy o ztrapnění se dostávají dostatečnou gáži, ale vyšlo by nastejno, pokud by si na hlavu položili lejno od dobře rostlého nejlepšího přítele člověka a postavili se na deset minut v řadě pod koně na Venclplacu a zapěli krásnou píseň, Rusko,Rusko, veliká jsi země, ty víš hovno, co se děje ve mně. Už název díla pregnantně vystihuje jeho hlubokomyslný a těžko uchopitelný obsah a myšlenkový přesah. Pominu-li herecké výrony omladiny, čert je vem, pak zmiňovaní staří vlkodlaci a čarodějnice přehrávají jak ochotníci z Horní Dolní. Vypíchl bych zejména básníka, vodníka a kudrnáče, Pavla Kříže, který ač nechutný od Macechy Přírody, zde překonal sám sebe a díky jeho brilantnímu a bravurnímu hereckému excelování , si tak u mě vysloužil Řád zasloužilého Kokota, který si zatím želbohu nevyzvedl a to i přesto, že jeho nedílnou součástí je ampule arsénu s přesným návodem, kamsi ho má držitel ŘzK vrazit. Tak bych mohl zkratkovitě pokračovat asi ve dvaadvaceti smutných případech. Varování ministerstva svatého Peytla, při sledování tohoto materiálu hrozí,díky studu za tvůrce a aktéry, nenapravitelná a zdrcující impotence a to i (věřte nevěřte) u žen. Inu mezi nebem a zemí je spousta nepoznaného a zahrávat si s tím není vždy pro blaho lidstva.

Hněv Titánů (2012)

Po Souboji Pimpánů (zde jsem s dovolením použil originální výraz tříletého hocha pro mužský genitál ) a Válce Bohů (Thory i jiné fantaskní představy o evropských božstvech očima amerikánce a vraha z Uólstrýtu do tohoto subžánru tahat nebudu) přišel třetí pokus , ve kterém se už Pimpáni na-dobro vysrali-nasrali (nehodící se škrtněte) doslova a není divu. Bohové totiž vypadají jak bezdomáči ze Šervůdu po večerech okupující parkplatz u Kaufu a ač mám Neesona rád, při spatření jeho originálního profilu jsem vždy již dopředu varován zkušeností, že tady chce někdo zachránit srajdu džedájem. Nicméně přechodem vizáže bohů od homoklád k nemytým mužikům film kupodivu lehce získal, džedájem ne. Je tedy rozhodně ve všech směrech lepší, než zmiňovaní předchůdci. Chiméra byla fakt svině zlá, jooo, takhle je to pro Peytliče hustý, Vobři byli vobrovský, triky řádně ztrikovaný, to jen tak namátkou, skoro se to drápalo (díky mému chlapskému primitivismu) po čtyřech plackách, ale další obsazený, ano, ten hygienou nepolíbený CD-Rom předstírající, že je Poseidonův syn, kterému někdo vkládal do jeho mordy nehumorné polovtipy ( fakt boží, doprskl jsem až na Olymp) a antikoncepční Andromeda, tomu dali v mých očích na prdel. O hlavním polobohovi Perseovi nemluvě, je v tom nevinně, to Avatááár. Tak jakýpak další kecy, co? Obsah filmu je ostatně dostatečně popsán od páně distributora (doporučuji přidávat špeka na každé sudé sedadlo) Takže co si zaslouží polobůh, polovtip a nepoložitelná položena?? Žerouc při filmu polomáčené, dávám inspirován žrádlem 50%, zde tedy tři mišelíny.