Smrt z podzemí (2007) (TV film)

Zárukou kvalitní a geniální zábavy je v první řadě plejáda známých herců, namátkou Tamten, Tahle, Ten za ní, Tři vedle a Kevin Hercules, pokud ve vás už tohle samo o sobě vyvolalo euforii a uměleckou nirvánu, pak snad raději ani dál nehleďte, protože příběh o smrtícím černém spermatu je snad ještě víc sofistikovaný a kůůůl, než zmiňovaný herecký ansábl a mohl by nenapravitelně poškodit svou náročností vaší šedou můru kostkovou zlenivělou Bergmany a Tarkovským a uvést vás do věčné strnulosti s nevěřícím výrazem ve tváři. Kurva, krásný Céčko, Phobie ,tak kde jsi, má přítelkyně :)

Nesnesitelná krutost (2003)

Někdy se dost ztrácím už ve stadiu prefilmus ohledně škatulek a šuplíků, romantický Coeni, no já ti nevim, čéče. Takže jsem byl velmi opatrný, ale (až na pár parodujících romantických scén) peytlzaplať žádnej zásadní problém nenastal. Pravda, Clooney by si měl dát větší pozor na grimasy, měl jsem o něj chvílemi opravdu strach a nepolykat vše, co mu bratia Coenovci naservírují. Mohl by pak vypadat jako menší debil. Ovšem Alpha Beta Gama Jones, hmmm... tak ta byla opravdu k sežrání (svině) a má velkou zásluhu na mém lepším hodnocení, což dělám naprosto výjimečně, nějaký kozy se mnou běžně o dlažbu nemlátí a bývám dosti imunní i proti prdelokrutu, no tady jsem podlehl a bral bych jí i s tou podělanou předmanželskou smlouvou. Bobík Thorntojc má zase u mě veliký plus za kopanec do Anorektického Anusu Andželíny, AAA.kopačky.com a jako volejář byl fakt nebezpečně přesvědčivej. A proč tady mlátím hubou jen o hercích? Scénář, v první třetině naprosto typickej, úžasnej, neskutečně našláplej, humor kterej miluju a tlemím se jak retard, pak ÚÚUUúúuu, jak když došla ropa, baterky, chlast, něco, nevim...spousty nedomyšlených, či jen málo vysvětlených zápletek a jemných (moc jemných pro můj chorý mozek) narážek, že jsem se ztrácel. Ovšem pořád má krevní skupina a moje lajna koksu. Neobjektivně lupu čtyři fleky, protože by bez bratrosester nevznikl můj nejmilejší ČLOVĚK, Dude.

Quantum of Solace (2008)

Když je v akčním spektáklu akce víc, než na čtyři předimenzovaný tripy, přichází reakce a to ve formě totální psychické likvidace organismu a tudíž je absolutně kontraproduktivní kumulovat tolik překombinovaných ač precizních přesto extrémních a frenetických situací do sto šesti minut. Cožpak si 007 myslíš, že mám oči i na prdeli??? Kurva, a na čem bych pak asi tak seděl, voe.

Vesmírní kovbojové (2000)

Kéž bych nikdy neprozřel a zůstalo by u (do včerejšího večera) pár sekvencí viděných jednou čivou vždy při mém supersonickém průletu kolem kouzelné bedny... ale protože se dvanácté narozeniny nemohou odkládat donekonečna, tak tady máš Clinte od Peytlíka tři hvězdy a od POMA dort. Zkrátka a nedobře, díky nepochopitelně splasklému bankovnímu účtu, které se automaticky rovnalo mé absenci v oblíbené putyce, jal jsem se obětovat část svého života tomu, abych galaktické kraví chlapce viděl v plné délce 130 minutové stopáže a raketově se pobavil a zasmál se z plného vyprahlého hrdla. Chyba lávky, smích mě přešel, když jsem zjistil, že se nejedná o komedii (což jsem si celou dobu myslel), ale že se naopak film bere naprosto vážně (včetně toho sídliště, co dokázali v padesátých letech dostat s Lajkou na orbit Ivani) a zase nás zachrání uslintaní senioři. Už zase!!! No, trochu bych křivdil mým oblíbencům, kteří si natáčení evidentně užívali a byla s nimi celkem prdel, než ovšem (opět) došlo na patetické slinty, ale to je Amerika a jiná nebude, než-li mé tělo platnosti pozbude...pardón, stesk po půllitru. Na druhou stranu je to příjemná oddychovka, která se dá sledovat i s mírnými abstinenčními příznaky. 3+

Poslední dům nalevo (2009)

Z pohledu pozorujícího emzáka Kanga musím překvapeně konstatovat, že tělesná schránka obyvatelů planety Luzná, vydrží opravdu mnoho nešetrného zacházení než zhasnou a životně důležité funkce jdou do prdele...a o prdeli dost, vzhledem k jejich nedobrovolným sexuálním kratochvílím, které díky své povaze nevedou ani k reprodukci. Byl jsem svědkem toho, kam až může vést nedodržování pracovní doby a konzumace měkkých drog s neznámými pubescenty opačného pohlaví, které navíc doprovází zbytek tlupy sociopatických degenerátů Hujerů. Takže se navzájem střídavě mlátí, kopou, střílejí, provádějí výše zmiňované kokotiny, utíkají, ječí...chování, které zkrátka neschvalujeme a ani mu dokonale nerozumíme. Zhruba po hodině se, díky přesunu tlupy sadistických hovad do domu jiných humanoidů, situace lehce obrací a Hujerovic famílie dostává kapky v různých podobách od těch dobrosrdečných lidí, kteří jim nabídli střechu nad hlavou. Prostě už víme, že na své potomky jsou Luzňáci až přehnaně hákliví, a když jim ublížíte, pak musíte počítat s nešetrnou amputací nějaké končetiny či s trepanací lebzy pomocí běžně dostupného nářadí z Hornbachu, jupijupijééééj. Ale největší pecku si rodičové schovali pro starýho Hujera do finále...kýžená informace je tedy ta, že před kolonizací Luzné musíme do krámku s tím zeleným sympaťákem nakoupit pár mikrovlnek, tak mazej Kodosi, zase je nějaká slevová akce. Připomnělo mi to jeden lidský film, Sám doma a bez hlavy. Vskutku roztomilé.

Avengers (2012)

Tak to tentokrát vezmu od superkonce, 5 hvězd? Tak to kurva ani omylem, a to i kdyby mě vzal Thor kladivem přes hrb a společně s Hulkem mě chtěli narvat do supergay oblečku archaického střihu keptna USA. Takže jsem právě zmínil dvě (tři) hlavní postavy, kvůli kterým ( když jsem se o jejich spolčení dozvěděl) mě jímala superpanická superhrůza a ze snů jsem vykřikoval neartikulované zvuky a i pár artikulovaných přesto smysl nedávajících, typu ( do psích pochev, jebat, zlo ), ta představa byla víc než zkázonosná a připravila mě o cca 5 let produktivního života a posunula mě dřív k radostně vyhlížené impotenci. Je to přece jasné, každou marvelovinu jsem viděl zvlášť před nějakým časem a Hulk byl vždy naprosto traumatizující záležitost, pantáta Emerika mě zase naopak schizofrenně trhal na kusy nudou a frenetickým smíchem, o opláštíkovaném prostitutovi Thorovi nemluvě, tam jsem chvílemi slinil. Takže to pak vychází 3 : 1, protože plájboje Železňáka beru coby záchranu. Ať počítám jak počítám, vychází mi to pak s procenty úspěšnosti celkem superbledě. Přiznám se, že dám lepší hodnocení i díky jistě rozkošnému natáčení, vidět ty excentriky jak tam před kamerami lítají s palicí, poklicí, bezva kšticí a v prdeli s brokolicí, musel být silný humorný okamžik a věřím, že pár lidí ze štábu několik čtvrtí Big Apple zechcalo smíchy jak supersněhuláci. Čekal jsem díky komentářům nálož hlášek ( bylo jich asi 8), tuny akce (byla až od půlky), takže se nemůžu připojit k davové hysterii a pálit ostrými hvězdami na max. Vdova měla sice pěkný superkozy, Legolas a jeho toulec, který byl zavěšen proklatě vysoko, to sázel jak nasmrkanej supermatrošem, ale to je pořád málo. Abych nezapomněl, záporák stál vyloženě za hovno a patetické projevy černého bratra Žižky mě taky nějak zvlášť nezaujaly. Prostě pro mě je Iron Man kápo, zbytek jsou (samostatně) smutné postavy brodící se v bahně podprůměru. Vychází mi to na hódně slaboučký 4 špičatý, nicméně byl jsem lehce zaujatý a navíc nejsem ortodoxní komixák.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Pohádka o filmu s mnoha koulemi, které ovšem onen film sám ztratil. Často se mi nestává, že bych se vracel ke svému hodnocení filmu z minula a jakkoliv ho upravoval. Ovšem tohle je ta zřídka se objevující situace, kdy hvězdy šlapu hystericky a pod tlakem do kontejneru na tříděný odpad a nemám v sobě ani náznak černého svědomí. Zřejmě jsem byl před léty tak benevolentní proto, že sci fi se točí opravdu málo a mně a mé soudnosti byl asi promítán snímek bez inkriminovaného negříka, který se nemalou měrou podílel na popravě mého milovaného žánru. Po druhém "měli bychom ho zabít" na adresu Klaatua bylo jasné, že jen rychlá dekapitace toho Hotentotameričana, následné přišití gemby zpět, oživení a znovu zkrácení o kudrnatou palici by uklidnilo můj nervový systém, který evidentně prohrával, kdykoliv se opičí synek ukázal. Ta chuť vykopat a nakopat tatíka do rekta a černého salámu za jeho hříchy mládí byla až brutální a zároveň frustrující pro její nereálnost. Misery, Neo a další, to měli prakticky prohraný v okamžiku, když se nějaký "Hey guys, máme to málo multikulti" posral a vykyd tam zmiňovanou hvězdu, kterou nějaký jiný prudký génius naučil pár vět v civilizovaném jazyce. Škoda, film to mohl být nadprůměrný, a kdyby se na konci nekonalo trapné, patetické zachránění civilizace, pak to mělo nášlápnuto ještě výš. Zase kdo by pak ty koule natočil, že?

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Vzhledem k tomu, že jsem svou oblíbenou, maximálně excentrickou a žrací pohádku mohl vidět po letech v repríze a díky souhře náhod v těsném sledu po neméně originálním Pohlreichovu pořadu, tudíž mohu objektivně posoudit profesionalitu učinkujících v obou kulinářských perlách, je proto jasným a nepochybným vítězem majitelka restaurantu V Zátiší - baba Mági a její provozák Hrušínský coby dědek Bujón. Jejich kuchařská ekvilibristika jasně převyšovala předimenzovaného, řetězy ověšeného prasopsa z Blue Note a jejich éňoňéňo kuchyň vyzdobenou sračkami z Třicetileté války. Na račí, želví i lysohlávkovou polífku vždy jen k zmiňované babě, za ochutnání stojí i místní specialita a to "zabijačková", kterou si (pokud nechybí klika) můžete vylemtat za libých zvuků originálního jukeboxu. Přehledný jídelní lístek, vynikající kuchařka i servis, stylovost, veškeré jídlo z domácích surovin a geniálně rustikální, lepím na vchod 5 michelinů a příště si včas vyřídím rezervaci, abych nemusel sedět prdelí ve dveřích.

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál) odpad!

Kurva, že se mi to zdálo...tohle se dá komentovat pouze pěstním klínem, takže bohužel.....

Bitevní loď (2012)

Pochopitelně jsem čekal zábavnou blbost, tak nějak standardně 50% zábavy a 50% kreténismu, jak je u těchto filmů zvykem. Chyba lávky, už po deseti minutách byla hloupost na celý film (131 minut) vyplýtvána a nastal nášup brutální demence, která by tloukla do očí i debílka s inteligenčním kvocientem do 40 bodů. Podtrženo sečteno, 90/10 ve prospěch mentální retardace. Ok, co tam máme dál Bergu, ó, ano, ty jeden lumpe, škoda že jsi nemohl poradit Rusákům ve Velký vlastenecký, protože jistě nebylo nic snazšího, než zlikvidovat Nemčourům jejich Tigery pomocí brambor narvaných do výfuků, vrhaných z rychle tlačených trakařů s plochou dráhou letu. Mohlo vše skončit do 42 roku a já dodnes nechápu, proč armády vyřadily z výzbroje tak sofistikované zařízení jako byl oštěp a prak. Nezoufejme, díky krizi se můžeme dočkat všeho a tento snímek se bude jednou povinně sledovat ve West Pointu jakožto průkopnický. Dvě hvězdy dávám plukovniku Bergovi za to, že mě zbavil močových kamenů, protože při scéně, kdy vyskočila :) před kameru parta senilů ( při vší úctě ke stáří) jsem už chcal smíchy tlakem šesti set barů jak výkonná wapka. Vsadil bych se, že to nebylo myšleno vážně, to bez ironie, ale ani tato vložka film nezachrání, byť byl silně tlačen do žánru parodie/komedie, jedním slovem HLOUPOST.