Danielův svět (2014)

Velmi otevřená zpověď 25-letého Daniela, který v průběhu dospívání zjistil, že není homosexuál, ale pedofil. Svěřuje se, jak se pokouší vyrovnat se svou orientací, jak žít normální život a hledat si místo v něm. Se svou zapeklitou situací bojuje satirickým humorem. Pedofilové se v roce 2013 poprvé účastnili Prague Pride - jejich účast byla i pro homosexuály překvapivá. Daniel bojuje za práva pedofilů ve společnosti a aby se snížily předsudky.

Putinovy hry (2013)

Shlednuto v rámci GO Kamery a Jednoho sveta v Brně. Za 50 miliard dolaru či víc ty hry fakt staly (ironie)

Taxidermia (2006)

Není rodina jako rodina a tato si opravdu zaslouží pozornost. Jedna nečekaná úchylárna za druhou, která se přesto v rámci kontextu filmu vyjeví jako něco zcela běžného. Film si zahrává s definicí normality a co je před čárou a za čárou.

Delta (2008)

Minimalistický film o lásce a stavení dřevěných domů na vodě.

Ráj: Víra (2012)

Výborná kritika křesťanského fanatismu, a ukázka, jak mezináboženský dialog v praxi moc nefunguje :) Přirozená kamera, žádná hudba, absurdní scény s totálně ujetýma lidma. Výborná bizarní podívaná, občas až komediální.

Velký sešit (2013)

Film o tom, co s lidmi dokáže udělat válka. Dějí se hrozné věci, lidé dělají hrozné věci, ale podle určité upravené morálky, kterou jim nikdo nemůže vyčítat. Nic co kluci udělali, nebylo špatné, a přesto... Hodně těžký film od začátku do konce, ale krásný kinematograficky. Doplnění komentáře po letech: tento film je na motivy knihy, avšak Velký sešit je jen třetina celého příběhu. Vše je tedy úplně jinak. Je potřeba přečíst si knihu. Je opravdu velkolepá a plná překvapení.

Zmizelá (2014)

Předloha zajímavá, ale zpracování nic moc. Taková válka Roseových. Kameře chybí přirozenost, kterou se snažili nahradit přívalem lidové sprosté "kámošské" mluvy. Herci jako by nehráli a jen chodili po scéně a tvářili se neutrálně. Nechápu ty média - tak to fakt v USA chodí? 1 ženská zmizí a může se z toho zbláznit celá kultura? První hodinu filmu jsem se musela přemlouvat, abych to nevypnula, potom to aspoň dostalo nějaký děj. Nechápu délku filmu - proč??? Asi aby v kině mohli dát přestávku, a lidi nakoupili víc popcornu. Dobrý komentář: vikino1, kenkaku a jiní...

Ten, koho se bojíš (2008)

Poslední půl hodinu jsem nemohla ani dýchat. Atmosféra nedobarvovaná hudbou, založená jen na hereckých schopnostech, kameře. Postupně se objevují nečekané zvraty a do poslední chvíle člověk netuší, jak to dopadne. Víc říkat nebudu, to se musí vidět.

Submarino (2010)

Velmi upřímný a dojemný film, inteligentně natočený. Prolíná se tu více příběhů, které spojuje společná linka - kriminalita - avšak vždy plynoucí z dané situace a jednání postav je ospravedlněno individuální realitou. Jakob Cedergren - velký sympaťák:) Ale teda závěr filmu mě dostal!

České století (2013) (seriál)

Měla jsem možnost 17. listopadu v Brně vidět předpremiéru filmu o roku 1989 v kině Scala, i s živým úvodem od P. Kosatíka a dávám všech 5. Herecký výkon Marka Daniela mě dostal. A ostatních herců také. A hodnotím, že se nebáli i ožehavých témat jako Havlova spolupráce s komunisty.