Zrození (2004)

Velmi poklidný, ale zároveň zneklidňující film, téměř bez hudby plný pocitů a rozporů a hlavně konec vás donutí ještě dlouho přemýšlet, co se vlastně stalo.

Pod kůží (2013)

Velmi poklidně plynoucí a znepokoující film s nečekaně nechutnými scénami. Výborný minimalistický hudební doprovod. A působivé závěrečné vyvrcholení. Je to spíš pocitový film. Nečekat tu žádné akce apod.

Les Revenants (2004)

Kdo je fanouškem klasických zombie filmů, tak toto není film pro něj. Film se, podle mě, snaží najít podstatu oné zombie-zamyšlenosti, pomalé chůze, zasněnosti. A jde po mezilidských vztazích a sociálních dopadech, velmi lehce politicky. Každopádně atmosféra je mrazivá, děsivá. Je tam spousta nevyřčených náznaků a asi by mi druhé zkouknutí dalo víc z celkového pochopení.

Znovuzrozeni (2012) (seriál)

Musím se přiznat, že tohle mě hodně vtáhlo. Řekla bych, že hlavně díky sugestivním hereckým výkonům a ksichtíkům herců. Velmi přirozeně natočené. Hudba minimalistická. A děj často hodně nečekaný. Ale podobnost s Twin Peaks v tom teda příliš nevidím... Celou dobu jsem to viděla na ****, pátý díl mě přesvědčil o *****. Těší mě, že se to nezvrhlo do plytkosti a brutalita zůstala až do konce. Výborně neuzavřený konec, pesimistický.

Funny Games USA (2007)

Neuvěřitelná práce s atmosférou. Člověk má úplně pocit, jako by byl v tom filmu (např. scéna v kuchyni, když si ten první přijde pro vajíčka). Opravdu jen koukám s otevřenou pusou a čekám co bude (píšu komentáře už v průběhu divání na film). Oceňuji opravdu originální práci s kamerou (vrah mluvící na diváka, vracení reality zpět jako na videu). Film patří do realistických děl už tím, že vás neotravuje hudba, která vám napovídá, co máte právě cítit. Absurdita celého filmu je prostě tak silná, že člověk nad tím nemůže dlouho přemýšlet, jinak by se zbláznil. ... Poznámka po čase: nemohla jsem spát a přemýšlela jsem nad tím a nezbláznila jsem se :) A přišla jsem na to, že o tom násilí je - je nesmyslné, hloupé a vychází z nejtrapnějších lidských pohnutek a egoistického smýšlení. Haneke neuvěřitelně vystihl podstatu násilí jako takového. Válečné konflikty jsou postaveny na principech tohoto filmu. Např. Putinova činnost...

Na jezeře (2013) (seriál)

Štve mě, že někdy je to příliš přepálené a detektiv-ka až příliš odvážná až lehkovážná, bych řekla. A chlapi jsou až vyhroceně zlí a sexističtí apod., - teda doufám, že nemám růžové brýle a že to tak fakt není :-D A chování některých (např. Robinin boyfriend) je nereálné a taky přepálené, jinak by se tam nic nedělo... Ale dobrá kamera a Björk v 7. dílu sedla. A taky je zajímavý, že herečky jsou v posledním dílu hezčí než v prvním :)

Mimo zákon (1986)

Symfonie výborného hereckého obsazení, vybraného humoru, kamery, hudby, no prostě nemám co vytknout...

Podivnější než ráj (1984)

Tento film je jako sen, co se mi nikdy nezdál... Nebo zdál? Teď? Je to asi film o hrdosti zamilovaných. Do soundtrack-songu (I put a spell on you) jsem se zamilovala (doporučuju dubstepové a jiné remixy). Ještě budu asi dlouho přemýšlet nad tím, proč se mi ten film tolik líbil. Skvělá atmoška a výběr herců.

Pramen panny (1960)

Film, který se mi velmi těžko hodnotil, protože je jak z jiného světa. Je tam lehká kritika náboženství a vcelku jednoduchá zápletka. Ale má to velmi zvláštní atmosféru.

Frankenstein (1994)

Začátek filmu mě příliš nezaujal, ale asi od půlky to nabralo jaksi i jinou atmosféru a teprve zcela vynikly herecké výkony. Výborné drastické záběry, Elisabeth to fakt posmrtně seklo a moc pěkná doprovodná melodie. A celkový dojem velmi silný.