Jak vycvičit draka 2 (2014)

Příliš rychlé střihy, zmatenost a hlavně se ztratilo to kouzelné, co obsahovala jednička.

Kokuhaku (2010)

Tento film mě rozsekal na malé kousky a když to teď píšu, tak se ještě skládám dohromady. Perfektně promyšlená kostra příběhu, kamera, herecké obsazení, nenapadá mě co bych vytkla. Skoro celé dvě hodiny jsem koukala možná i s otevřenou pusou. Užijte si tento film!

Angst (1983)

Celkem kvalitně nechutný a naturální film s výbornou uměleckou kamerou a nečekanými záběry na věci kolem (modrobílý míček apod.). Letmý originální ironický humor. Celkem by mě zajímalo jak se hledají herci do takových filmů. Občas si říkám, jestli nejsem úchylák, že mě baví takové filmy. "Někteří lidi si prostě nemůžou pomoct."

Nebezpečná známost (2005)

V podstatě velmi jednoduchý ale svižný film, který vás nenechá ani na chvíli odpočinout. Skvělé přiřozené herecké výkony, žádná zbytečná doprovodná hudba. Takové lehké psycho, ale nic příliš tvrdého. Líbila se mi délka filmu, žádné zbytečné natahování.

Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků (1922)

Vždy mě u starých filmů překvapí kvalita emocionálního působení, což je podle mě podpořeno i tím, že se tam nemluví, a proto musí být více vyjádřeno obrazem. Snímek připomíná Kladivo na čarodějnice. A je zajímavé zakončení filmu, jakýsi filosofický přesah, který není úplně od věci. Velmi příjemně mě to překvapilo, i když mohl to být větší hardcore (to bych uvítala:).

Kalvárie (2004)

Když se zamyslíte nad tím nejhorším, co by se vám mohlo přihodit, tak to můžete vidět v tomto filmu. Režisér nejde do nechutných podrobností, ale stačí sledovat herecký výkon hlavního hrdiny, a víte že toho má fakt dost. Výborná kamera, žádná hudba, jen přirozené zvuky. Téma sice není kdovíjak originální (viz Misery apod.), ale způsob zpracování je velmi koukatelný, realistický. Líbí se mi absurdita která chvílemi vše obklopuje. A je taky celkem zajímavý vztah Bartela a vesničanů, což se však dá plně ohodnotit až po dokoukání celého filmu.

Obviněný (2005)

Během filmu mi utkvěla myšlenka: opravdu je tak špatné, když se otec vyspí se svou dcerou, zvlášť když to oba chtějí? Tematicky podobné Honu (až bych tipla jakési kopírování), ale tento film jde dál a hloubš a není tak prvoplánový. Zde se řeší něco ještě zásadnějšího a to kdo byl vlastně v tu chvíli ta oběť? Opravdu je člověk povinen být i ve chvílích vzrušení natolik uvědomělý a myslet racionálně, když to jaksi nejde? Hranice všeho určuje kulturní zvyk.

Le Dernier Chaperon rouge (1996)

Dekadentní snová pohádka, slast pro oči. Vždycky jsem si takový konec predstavovala a toto provedení je dokonalé.

Vražda po našem (1966)

Tak tomu říkám skrytý a zapomenutý skvost. Hrušínský prokázal, že i z hňupa se může stát big boss. A Květuška je tu okouzlující!