Most (2011) (seriál)

Celkem depresivní detektivka s výborně vykreslenými hlavními postavami, bořící spoustu genderových a jiných stereotypů. Postavy jsou přirozené, chybí tu hollywoodská dokonalost (pozitivní), chybí dokreslující hudba (pozitivní), chybí emočně vypjaté rozhovory (pozitivní). Až do 9. dílu 2. série jsem zůstávala u ****, 10. díl mě tak uhranul, že jsem změnila na *****. Autoři se opravdu nebáli jít až do nejtemnějších zákoutí představitelného děje a nechají diváky vyžrat si depku až na dno. Jdu na třetí sérii... Jáj, Kim Bodnia se trhnul... Mezi druhou a třetí sérií jsem si potřebovala dát pauzu, ale třetí série je výbornáá.

Prezident (2014)

LFŠ15, uvaděč filmu uznal podobnost filmu s reálnou revolucí v Íránu. Sledujeme útěk muže a jeho asi 5-leteho vnuka před boriteli režimu. Divák je často v dilematicke situaci, co si o padlem prezidentovi myslet. Propojuje se tu osobnost vraha a citlivého dědečka. Nastoluji se otázky vypořádání s vrahy a jak nadále žít v porevoluční zemi. Zvláštní uznání patří hereckému výkonu malého vnuka, který vše vidí z čistě dětského pohledu a vážnost situace mu plně dochází až když téměř přichází o život. Slovo "komedie" bych z popisku filmu odstranila.

Falešné doznání (2005)

Mladý muž hledá ocenění ve světě okolních dospělých, avšak nezapadá do ideálu. Hudba: Chicks on speed. LFŠ15, s následnou diskusí s režisérem

Temný dům (2009)

Časové linie se protínají filmem a není radno žádnou z nich podceňovat, na konci se spojí v tragikomickou scénu z ptačího pohledu. Realistická kamera, téměř jako točené na domácí kameře, bez tresouci se ruky. Nečekané záblesky humoru. LFŠ15

Majster kat (1966)

Lehký ironický humor, dynamický děj a nezáviděníhodné lidské osudy. Je to o lidské zášti, která zničí vše, i jejího nositele.

Divočina (2014)

Pocity z filmu se mi zvláštně střídaly. Chvíli byla atmosféra kýčovitá a za chvíli zase hluboká a plná pocitů. Ale konečný výsledek velmi pozitivní. Ale škoda, šlo to udělat ještě o něco líp.

Krokodýl (1996)

Ze začátku jsem se do filmu nějak nemohla dostat, ale postupně se mi hrdinové dostali nenápadně po kůži a závěrečná scéna je opravdu uhrančivá...

Ona (2013)

Asi nejzajímavější romantický film, jaký jsem kdy viděla...

Učitelka (2007)

Sešla se tu sbírka dánských herců, která udělala z průměrného filmu celkem kvalitní ale odpočinkovou podívanou.

Lovu zdar! (2014) (studentský film)

Kritický pohled na svět myslivosti zobrazující absurditu zabíjení a kontrasty mezi slovy a činy osob vystupujících ve filmu. Jednostranný pohled, obajoba myslivosti je chabá.