Nesprávná truhla (1966)

Břitký anglický humor v kombinaci s povedeným archaickým dabingem byl pro mne velmi příjemným zážitkem. I přesto, že filmy s jakýmkoliv druhem záměny moc v oblibě nemám. Každopádně mne udivuje, jak málo tu má tato příjemná komedie hodnocení.

Hračky Jamese Maye (2009) (seriál)

Každý (ze zatím pěti shlédnutých dílů), mě neuvěřitelně bavil, zajímal a těšil jsem se na něj. Vzpomínky na dětství dovedené do 'mega' až 'megalomanských' rozměrů za jistě nezanedbatelnou částku peněz, ale proč ne. Akorát dabing Primy a údajné zkracování oproti originálu, mě nijak zvlášť netěší. Ale to už bych toho po nich chtěl asi moc...

Hotel Transylvánie (2012)

Až na to OTŘESNÉ hudební číslo v samém závěru jsem byl spokojen. Příšerek víc než dost, vtípků také.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Stále dobré, ale pobavili mne spíš lingvistické vtípky. A občas unavovalo přílišné opičení se po prvním dílu.

Bizarní obyvatelé moří (2009) (TV film)

Velmi pěkný dokument, některé málo známé potvory opravdu úchvatné. Jen škoda, že tolik živočíchů vměstnali na tak krátký čaový úsek a proto zbylo minimum místa na nějaké obsáhlejší informace. Mít dokument tak dva až tři díly by myslím nebylo na škodu. I tak ale fascinující podívaná!

Panika v městečku (2009)

Jako pásmo skečů by to mohla být větší legrace, takhle to byl spíše větší zmatek. Původní seriál Panique au village jsem ovšem neviděl, pokud se k němu někdy dostanu, budu moci porovnat jestli na mě krátké scénky budou působit lépe. I tak jsem se několikrát dobře pobavil, třeba u dopisu švagra Jean-Clauda a dalších drobnostech. 50%

Rande není romantika (2010) (seriál)

Takhle si komediální seriál vskutku nepředstavuji. Ba ani podprůměrný sitcom, i když tento výtvor dává slovu podprůměrný nový rozměr. Počet natočených epizod mluví za vše, já viděl naštěstí jedinou.

Zvonilka (2008)

Příjemné i když opravdu příliš pohádkové. Ale Štědrý den si žádal shldédnout alespoň jednu pohádku a tohle rozhodně nebyla nejhorší volba.

Havran (2012)

Navzdory nevysokému hodnocení jsem byl s filmem spokojen. Přesto (nebo právě proto), že mi místy připomínal oblíbený seriál Castle či miniserii BBC skládající hold Sherlocku Holmesovi. Děj odsýpal solidně, některé scény zaváněly maličko gore a jistou nedotaženost jsem se díky prostředí rozhodl snímku odpustit. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že se k sobě všichni chovali tak nějak přespříliš slušně až ohleduplně; pod vlivem událostí a ještě k tomu v oné době bych čekal rozhodně více záporných emocí. Ovšem takhle to zase byla spíš příjemná detektivka než srdcervoucí a závity namáhající drámo a na škodu věci to u mě v žádném případě nebylo. 4*

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Hodnotit si netroufám, neviděl jsem to už...dlouho...možná dobře 15 let, ale to jen tak odhaduji. A teď bych se asi nepodíval, ale tenkrát...tenkrát snad nebylo možné vynechat jediný díl. Asi to byla pitomost už tenkrát, ale doba a nízký věk nahrával tomu, abych hltal vše, co se tam událo.