Láska nebeská (2003)

Když romantickou komedii, tak jedině tuhle. Neuvěřitelná podobenství lásky, ať už ve formě čisté lásky, přátelství či lásky k bližnímu a k rodině jsou neustále mezi námi a je jedině dobře, že si to někdo dokáže uvědomit a natočit tak nádherný film. Neuvěřitelný herecký ansámbl propojený skvěle napsaným scénářem (od všeho trochu) a láskyplnou režií vytváří dokonale sladký film, u kterého se budou bavit snad všichni, kterých se to nějakým způsobem týká, tedy všech. Do filmu navíc úžasně zasahuje Bill Nighy se svými úžasně trefnými hláškami, u kterých jsem se doslova válel smíchy. Zkrátka "All we need is LOVE".

Ropáci (1988) (studentský film)

Skvěle neotřelé a vesměs zábavné, takoví jsou ti ropy-chtiví ropáci. Úžasný nápad spojený s kritikou stavu věci je víc než vtipně pojat s výrazným přispěním pánů neherců a především roztomilého dědy, pro kterého jsou ropáci zřejmě celý život a který o nich vypráví úžasné historky. Pan Svěrák rozhodně ukázal, co v něm dříme.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Už na samém začátku vás film vtáhne do děje skvěle nadupanou atmosférou první hororové scény, aby vás následně uklidnil pohodovým seznámením s hlavními hrdinkami, které jsou opravdu neskutečně sladce francouzské a poté rozdupal opravdu děsivě krvavým a brutálním slasherem toho nejtvrdšího kalibru. S úžasem budete sledovat první vražedné kousky nabroušené břitvy a po skončení příjemně vyumělkovaného konce budete rádi, že se budete moci opět v klidu nadechnout. Nádhera!

Byl jednou jeden polda (1995)

Neuvěřitelný! Vy všichni co dáváte pod *** mi chcete říct, že když jste to poprvý viděli, tak jste se nebavili nebo se nezasmáli alespoň jednomu fóru o policajtech? Ale no tak, přiznejte barvu...dyť to přeci bylo jenom o tom, aby vás to pobavilo a svůj účel to splnilo nebo jste snad rádi slovy promovaného psychologa Mgr. Kudlákové, že: "Už je ten blboun pryč?"

Mlha války (2003)

Neuvěřitelná kariéra Roberta Strange McNamary, o kterém vlastně mohli být natočeny dokumenty dva. Jednak, co se týče jeho kariéry v Pentagonu a související válečné konflikty a napodruhé o jeho postu prezidenta ve firmě Ford. Přinejmenším se z dokumentu můžeme přiučit ze zajímavých postřehů ministra obrany ohledně globální politiky a to navíc poutavou formou Errola Morrise, který zajímavě skáče z jednoho časového období do druhého, aby dokonale osvětlil veškeré důsledky McNamarova chování a jednání.

Domino (2005)

Sledovat pouze za předpokladu, že si chcete přivodit epileptický záchvat. Takové množství syrového střihu nikde jinde nenajdete, a jak jsem to v jiných filmech Tonyho Scotta miloval, tak mě to tady odpuzuje. A i když se přenesete přes toto pozlátko, opět vám zůstane chaotický děj s dalšími a dalšími prostřihy do minulosti či budoucnosti a z celého filmu stihnete pouze zaregistrovat slaďoučkou zadničku Keiry Knightley, která vám po sledování tohoto počinu asi jako jediná zůstane v paměti, i když stejně asi nebyla její...

Manchurianský kandidát (2004)

Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí...

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Opravdu skvostný pilot, který nás pěkně zhurta uvádí do prostředí války lidstva s Cylany a rozhodně vás přinutí sledovat další a další epizody novodobého příběhu Noemovy archy. Navíc se mi vždycky líbila hudba, která zazní vždy, když se na scéně objeví tajemná červená Cyloňanka. Tak tedy vzhůru za velkým vesmírným dobrodružstvím...

Kladivo na čarodějnice (1969)

Úžasně komorní drama s nádherně vykreslenou dobovou atmosférou podtrženou komentářem o čarodějnicích v podání Václava Lohniského. Nevím, jestli bych dokázal najít odpornějšího a děsivějšího záporňáka jakým byl Boblig z Edelstadtu, zkrátka odporný zloduch, kterého budete z duše nenávidět. Nejstrašnější je ale to, že si uvědomíte, že to opravdu tak bylo a ne jinak. Zkrátka jsem rád a díky bohu za to, že žiju tam, kde žiju a že jsme v současnosti asi ta nejateističtější země na světě :-). "A vaše svědomí?" - "Nejsem teolog, ale právník."

Smrt panen (1999)

Opravdu vynikající debut Sofie Coppoly, která, alespoň pro mne zaplnila mezeru námětu vlivu puritánských rodičů na své děti a ztvárnila ji opravdu skvělým způsobem. Lehký rozjezd a úvodní epizodka nám naznačí, co je v rodině Lisbonových špatně a jaké vlastně skrývají tajemství. Celý film se nese v uvolňujícím duchu, aby nás nakonec zanechal napospas tragickému osudu 5 krásných sester, se kterými budete soucítit od začátku až do samotného konce. Režisérka si pro tento film vybrala spoustu malých hvězdiček, z kterých se nakonec stanou hvězdy hollywoodského nebe a musím přiznat, že mě velice bavilo poznávat jednu mladickou hvězdičku za druhou. Ať už to byla úžasná Kirsten Dunst, které byla opravdu sexy a kameraman z ní očividně nechtěl spustit oči-objektiv-kameru či Hayden Christensen nebo Giovanni Ribisi. Sice mám podivný pocit, že závěr filmu mohl být ztvárněn o kapének lépe, ale přesto skvělý zážitek. Není láska jako láska.