Otesánek (2000)

Česká verzia Lynchovej "MAZACEJ HLAVY" !!! :-)

Kvaska (2007)

4* za Landu, -2* za film

Cesta (2009)

Verný filmový prepis knihy v peknom postapokalyptickom vizuálnom stvárnení.

Plán 9 (1959)

Tak zlý film, že si jednoducho zaslúži 5*. Odporúčam aj Barbarellu!

Čch' pi (2008)

Čakal som veľkolepý a nádherne vizuálny čínsky film. Videl som však iba priemerný hollywoodsky akčný historický film s čínskymi hercami a neskutočne nepríjemným strihom (najmä pri bojových scénach). Možno poteší milovníkov amerických historických filmov, ale určite nečakajte typickú čínsku kinematografiu.

Oscar (1991)

Ako decko som tento film videl snáď tisíckrát - dookola som si ho púšťal z VHSky. A na výkon Petera Riegerta čoby poslíčka sa zabudnúť nedá. Dnes by sa mi ten film už možno nepáčil, ale dávam mu 4* za očarenie v detstve a za scenár, ktorý mi vtedy prišiel geniálny. A doteraz som ani nevedel, že šlo remake Funesa (ktorý som zatiaľ nevidel).

Sicilián (1987)

Nevyužitý potenciál predlohy. Lambert bol hrozný a zo všetkých hercov právo on nemal "výzor Sicílčana". Scenár vynechal mnoho podstatných a zaujímavých epických scén (testament, okolo ktorého sa celá kniha točila, nebol ani len spomenutý), namiesto nich tam boli napchaté slaboduché a patetické dialógy. Niektoré dôležité charaktery tu nemali priestor na svoje vykreslenie. Kniha perfektná (porovnateľná s Krstným otcom), film neodporúčam.