Chceš pěstí? (2013)

No, na začátku jsem byl zmatený na co vlastně koukám - chlapi na motorkách a jeden policista v autě a jinak celý město prázdný, nikde nikdo.. Tak nevím, buď je to film "Pro náročné", které moc nemusím (ne, že bych je nepobral, ale nebaví mě) nebo se jim tento film vůbec nepovedl. Celkově by to mohlo být i zajímavý, ale to by to nesmělo jít tak nehorázně pomalu. Já tu zaregistroval snad jen dvě akční scény, čímž by tedy tento film neměl řazen pod akční, jasně střílí se tam, takže je to asi relevantní. Taky jsem nějak nepobral tu psychedelickou atmosféru přestřelky a celého průběhu u té jeho matky.. Hned poté jsem se však za celý film upřímě zasmál, když si dělal srandu, že necítí nohy. No nevím co k tomuto výtvoru víc dodat. Abych se neukousal nudou, musel jsem si to pustit na vyšší rychlost.. ----- Jako celkem tento film ujde, pro ty co nemusí moc akce a mají rádi filmy se spiknutím na vyšších místech. Celkově váhám mezi 2-3 hvězdami.

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme (2001) (pořad)

Tak jasný, jako malej jsem ten humor moc nevnímal, i když jsem se občas zasmál, spíš to bylo pro mě takový nic moc. Teď co jsem starší a koukám na to při opakování, není chvilky kdy bych se nezasmál a to si to musím ještě vracet, protože se směju a neslyším co mluví dál. Ano, politické dění jsem nesledoval nikdy a ani nesleduji, ale občas se ke mě nějaké informace připletou, takže zhruba vím o co jde, avšak v tomto perfektním pojetí Zuzi Bubi a Šimka je to vtipné i tak. Teď jsem narazil na díl, kde parodují (tehdy) teoretický projev prezidenta Zemana a v tom smíchu si tak říkám, jestli ty věci opravdu tušili jak teď dopadnou.. ----- Prostě co dodat, neuvěřitelný humor, který je stále vtipný a aktuální. Tehdy byla TV Nova ještě výborná stanice co nabízela kvanta výborných pořadů. Pro toho kdo se rád směje, je toto jako dělané. Škoda jen, že je to tu tak slabě hodnocené (ostatně jako většina výborných pořadů/seriálů/filmů). Nenechte se odradit a nechte se nést výbroným humorem a příjemnou, pohodovou hudbou.

Země ztracených (2009)

Podle upoutávky na Primě jsem myslel, že to bude celkem zajímavý film, i když jsem tam už trochu cítil, že to bude komedie. No nakonec jsem se na to podíval a jedním slovem humus. To co měli šanci využít, absolutně promrhali. Děj je sám o sobě dost předvídatelný a tam, kde něco nečekáte vás ta scéna akorát maximálně znechutí - nelogická blbost v podobě komára, debilní scéna s močí a jiné až stupidně dlouhé scény o ničem. Další věc, kterou si mohli odpustit byly neustálé sexuální narážky. Dál, kdyby z "Dr. Marshalla" neudělali takovýho idiota nebo ho tam vůbec nedali, byl by film ještě zajímavější. Jediní dva herci, kvůli kterým jsem se na to díval byla Anna Friel, která jediná mě připadala, že tam má nejvíc rozumu a krom začátku a několika dialogů Danny McBride, jinak to byla absolutní hovadina. Dialogy byly fakt pod úroveň zdravého rozumu. Nebýt té "opice" a těch "ještěřích lidí", bylo by to vážně lepší. O hudbě radši ani nemluvím. -- Jediné co na tomto snímku bylo pozitivní byla pěkná příroda, solidně propracovaní dinosauři, zajímavá nová myšlenka, že dinosauři jako například zde "T-Rex" byli inteligentní, pěkné krystaly, jediné asi dvě vtipné scény u kterých jsem se upřímě zasmál ~ když byli u toho velkého krystalu a šáhli na něj a pak když dostali hlad a zdánlivě velký problém pak vzešel v jídlo..to by asi tak z kladů bylo vše. ----- Takže pokud přetrpíte všechny ty zápory, tak by jste se na to mohli v klidu kouknout, nic velkého si ale od toho bohužel neslibujte..

Vrah s chromovou maskou (2011) odpad!

Většinou se komentářů k něčemu, čeho jsem viděl jen část zdržuju, ale někdy musím udělat vyjímku. Nastavuju si večer nahrávání pořadů z TV a zahlídnu tam mlhavě scénu, kde nějaká holka křičí a někdo se jí snaží zachránit před kýmsi pod maskou. Chvilku na to tam přijíždí auto, kde zahlídnu i Owaina ze seriálu Mentalista, kde hraje agenta Wayna Rigsbyho a v tu chvíli si říkám, no, jelikož je to už u konce, tak si to zkusím najít a zkouknout celý, už jen kvůli němu. Ne, o pár záběrů později se mi naskytne možnost vidět odporný zabití několika lidí, který bylo dost detailní i na zhruba 100x100pixelový náhled při nastavování nahrávání. No tak jsem si nastavoval dál a až jsem byl u konce, tak ten "maskovanej" prasák "skončil" a já se chtěl přesvědčit zda v něčem takovým opravdu hraje Owain. Tak jsem si slabě pustil zvuk a krom chvilky "napětí" a pak ječení jsem se dostal ke konci, kde i když jsem se nedozvěděl komplet zápletku koukám, že ten příběh je založen na pořádné stupiditě, kdy "něco většího" umožňuje tomuto praseti vraždit, aniž by ho zavřeli do vězení. ----- No nevím, viděl jsem jen část konce a v klidu můžu říct, že takový násilný paskvily co se točí by měly být zničeny a nikdy víc vysílany..nemluvě o přezkoumání duševního zdraví tvůrců. U takovýchto "filmů" si vždy říkám, že je tam velká škoda těch herců a uvažuju nad tím, že ty společnosti co toto povolí točit a ty televize co to vysílají musí vést nějací idioti, kterým je u (někde) co se tam děje a jestli to nekazí morálku..

Zánik (2015)

První co mě napadlo - Matthew Fox Ztracen v postapokayptické budoucnosti. Příběhově je to vážně dobře natočený film a i přes dramatičnost tam mají situace hlubší význam. ----- ----- Další věty mírně vyzrazují děj filmu, tak raději čtěte až po shlédnutí ----- -----. Jediné co mi nedává smysl je fakt, že při tolika letech vysílání se za tu dobu z toho 80km vzdáleného města nikdo neozval. Taky kde brali těch 9 let jídlo, benzín a naftu (jasně, když tam byli sami) a přitom na nikoho nenarazili.. A co ten záhadný hlas, jasný asi byl z jeho hlavy, ale i tak to mohli vysvětlit. Taky je divný, že za těch několik let se nepokusil poshánět třeba solární panely, baterie a být tak pod proudem i když to nejvíc potřeboval. Což mě přivádí k další scéně, kdy jim musí zrovna jako na potvoru dojít elektřina a jediná akční scéna z celýho filmu, která vypadá nejnadějněji má tak jen 2.5 minuty. Škoda jen, že je nenapadlo dřív pustit gramec, já si říkal už víc jak 5 minut před tím, proč to sakra nepustí aspoň na odlákání, když tam má ty tlampače.. Nemyslím tím, že film se "zombie" nebo něčím podobným musí být komplet celý akční a nechutný, ale vážně té akce mohlo být víc. Jinak co mě tam vážně naštvalo je očekávaná smrt skoro všech v autobuse, potom to jak zastřelil koně (bez těch zvuků by to bylo lepší), jak umřel ten pes a Patrick. ----- Když to tedy shrnu, film má myšlenku a na postapokalyptický film ještě navíc s evolučně zmutovanými "živími mrtvými" je to pojaté z úplně jiného úhlu - že filmařům nezáleželo na akčních a nechutných scénách, ale na pocitech a myšlenkách postav, což je v těchto filmech celkem zajímavý obrat a novinka (když vypustím seriál Živí mrtví, kde se na pocity taky zaměřili, ale ponechali tam nechutnosti). Těch pár skladeb co tam zaznělo z desek byly dobře vybrané. 1 hvězdu sundávám za všechna úmrtí i toho Psa a Patricka, což mě naštvalo. Rozhodně tedy doporučuji film shlédnout. -- Jo a ti co čekali nějakou "hororovou akčňárnu" mají holt smůlu, tento film není jedním z těch tisíců nechutných a násilných blitků, kterých je plno, tak si ty své komentáře o pomalosti a 90minutách nudy odpusťte!

R.U.R.: Genesis (2013) (TV film)

No nevím, i kdyby to měl být předfilm k tomu co má být za rok (tj. 2016), tak je to dost slabý. Hudba na začátek je naprosto perfektní, ta co tam zazní jako druhá je pro změnu otřesná a hodně nepříjemná. Co se týká děje, tak je toto spíš tak nějak znehodnocení a mám pocit, že to krom názvu nemá s Čapkovým originálem nic společného. Pokud to fakt má patřit jako předfilm, tak těch 5minut měli využít úplně jinak - nedávat tam líbání dvou ženských a hlavně si odpustit ten předpotopní styl, prostě zaujmout a nechat otevřený konec. ----- Jako shlédnutí vám nijak neublíží, ale nečekejte od tohoto rádoby mini-filmu nějaké kouzla. Dvě hvězdy dávám jen první skladbě.

Já, Frankenstein (2014)

Vím, že sám jsem jeden z těch co to tu hodnotí, ale kdybych se měl řídit zdejším bordelem, tak bych neviděl spostu perfektních filmů ke kterým patří i tento a naopak bych viděl plno **, který bych z hlavy asi nedostal.. Hlavní popis tohoto filmu je trochu zavádějící s obsahem filmu, pokud nepatří jen k jeho ± polovině.. Film je perfektně zpracovaný a začátkem a koncem vás provede jeho vyprávění. Akce začne ihned na začátku. V prvních 4 minutách jsem se bál, že to bude blbost, ale jak se dostáváte dál, tak vás to hned chytne. Tento film má dost zajímavý příběh a jeho podstatu neuvidí každý, takže pak hodnocení vypadá jak vypadá (v součastnosti pouhých 46%, což je škoda). Ano jistě, je tam plno digitálních počítačových postav, bez kterých by však tento film asi těžko vznikl (leda by je opravdu někde našli - to píšu jen pro ty, kteří si stěžují na počítačové efekty). Co se týká spojení tohoto filmu a Van Helsinga, taky mě to zprvu napadlo, ale toto mi připadne lepší, věrohodnější a bez tolika klišé. Taky je zde dobře zkloubená atmosféra minulosti (ve smyslu, Adama a dobrých a zlých bytostí) a moderního světa s technikou. Muzika se perfektně hodí do tohoto filmu, včetně kousku hudby (zřejmě vytvořené pro film), ve chvíli kdy Adam vešel do toho baru či co to je. Co se herců týče, tak je vybírali dobře, Aaron Eckhart se tam fakt hodí, stejně jako záporný Bill Nighy, který mě kdysi vadil i v Underworldu (přičemž Underworld mě dost zklamal a naštval - to 5hvězdičkové hodnocení spíš patří hudbě než filmu - viz můj koment k 1.). Kdyby tento film měl pokračování, tak bych se na to opravdu těšil. EDIT: Jak uvedl uživatel "Dracconnis" na konci, tak je to pravda, bylo zmíněné, že jsou takové labiny po celém světě a ten živý vědec utekl se vším co potřeboval ke zprovoznění, takže doufám, že dvojka bude. ----- Zkráceně je to perfektní film, který bych doporučil každému, kdo má rád akci, boj dobra se zlem a zajímavou, dobře laděnou atmosféru. A taky je důležité při sledování vnímat i to, co je mezi řádky.

Aeon Flux (2005)

Na tento film jsem narazil úplnou náhodou při prohlížení starého časopisu. Podle upoutávky vypadal docela zajímavě, ale samotný film je mnohem lepší než jsem čekal. Kdybych měl porovnat jiné postapokalyptické filmy jako třeba "Ultraviolet, Soudný den" a mnoho dalších, je v tomto něco jiného. Celý film je propletený vzpomínkami na minulost, která se ke konci vysvětlí, je tam láska, boj o lepší život a nová myšlenka nesmrtelnosti. Dá se říct, že je tato celková myšlenka už ohraná, ale v tomto podání je to výborné a z nového úhlu pohledu. Poutavým dějem provází perfektní hudba a zajímavé zvukové efekty. Dost mě zaujala i jedna část, kdy se chce Katrin dostat z cely pomocí kuliček, které po cestě odhazovala. Jasně, je tam pár chvilek, které bych udělal jinak, ale jinak je to perfektní film, který by mohl být i delší. ----- Pro každého, kdo má rád postapokalyptické sci-fi filmy, které skončí dobře, tento film jen doporučuji. Je opravdu povedený a je škoda, že se mu nedostalo větší popularity.

Underworld (2003)

Je to sice už dlouho, co jsem tento díl viděl, ale ohodnotit to ještě zvládnu. Původně jsem na to koukal, protože se zajímám o vlkodlaky, ale moc mě tento film neuspokojil, spíš jsem koukal na tento a další díly jen jako na akční horor. Dost mě tam však znervózňovalo to chování těch obou stran nemluvě o vzhledu těch vlkodlaků, který je dost naprd jako ve všech filmech.. Děj mě připadl trochu zmatený a nevěděl jsem, která ze dvou stran by mohla být brána jako ta kladná, nakonec se mi to myslim zdálo tak, že ani jedna není ideální a jen pár jedinců by mohlo být jako kladných..ale netuším. Poslední díl jsem viděl v roce 2012, kdy vlastně vyšel i ten zatím poslední čtvrtý a od té doby po tom moc netoužím, protože mě jako milovníka vlkodlaků mírně nasíral.. Jediné u čeho jsem zůstal v rámci těchto filmů jsou jejich Soundtracky, v každém je minimálně 75% skladeb, které jsou perfektní, za což můžou i remixované verze od Renholdëra. Taky si vzpomínám, že konkrétně u toho 4. jsem poslouchal prve OST a těšil jsem se na jednu skladbu, kde bude použitá a nakonec byla jako první skladba v titulkách, čímž mě tato filmová série odradila ještě víc.. ----- Jednoduše, jako akční horor je to ideální podívaná s perfektní hudbou, ale pro ty, co se na to chtějí kouknout, protože se zajímají o jednu či druhou "stranu", bych to nedoporučoval.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Co víc dodat, Simpsonovi z pohledu nejmenšího potomka s perfekntím příběhem a hudbou. Je až s podivem, co se dá do 5 minut nacpat. A je velká škoda, že tvůrci Simpsonů takových kraťasů nenatočí víc. Žádná slova (jsou někdy lepší pro hlubší děj), krutá realita (v podobě hlášky na plakátu "Ty nemáš žádnou budoucnost"), dramatický příběh záchrany motýla ze spárů Geralda s komickým průběhem (například scéna u telefonu) a krásným závěrem. Taková díla jako toto jsou mnohem krásnější a hodnotnější než nějaké "barbie, lego" a jiné nesmyslné seriály, které akorát vymyjí mozek, zde je alespoň důležitá myšlenka "chraň vše živé". ----- I kdyby jste Simpsony nemuseli, tak těcho 5 pěkných minut vám neublíží, spíš potěší. Rozhodně doporučuji shlédnout.