• Pohádka

Útok na Bílý dům (2013)

Dobre efekty, prva polovica mala dokonca j vtip, druha nekonecne bojove sceny a vlastenecky patos. Menej by bolo viac. Viac vtipnych dialogov, mozno trochu romantiky (nezadanych chlapov a kociek tam bolo dost), Ale Emmerich mal rad bombasicke finale, ktore zacinalo uz od polovice filmu. Nemal priestor na dej a romantiku. ... Scifi vzdialene realite - az na tu drobnost, ze si priznal zamyslany zasah na Iran pre vymyslene atomove zbrane. No - v Iraku im vyslo, tak co? Skusenost by tu bola. A co nie je, moze byt!?

Neřízená střela (2010)

Emily Blunt nie je moj typ. A jej uloha je otravna. Len za Nighyho davam 4 hviezdy, bez neho by to bolo tak na dve! Emily posuva hranicu z inteligentnej komedie na prastenu crazy komediu a slapstik. Inac Nighy je super - "a kde je macka?"

Castle na zabití - Série 8 (2015) (série)

Zaver serialu nie je dostojnym koncom celeho "diela". Hlavny zloduch, ktory v poslednej serii sporadicky masakroval kdekoho a ovladal snad celu FBI a policiu, tak ten chudak na zaver musi sam vsetko vyzrat a vybavit si vsetko na vlastnu past. Este aj v zaverenej prestrelke, celu eksn odbavil ten ulisny krpaty smrad a vystrely neviditelnych protivnikov spoza rohu. Taku minimalisticky uspornu scenu (tocenu asi v opustenej operacnej sale a kotolni beckoveho spitalu) som nevidel ani v priemernej C-S krimi. Zaverecna scena u kastlovcov bola teda akcne este useknutejsia - na 60 sekund tam zhustili zaver hodny minimalne na este jeden diel. A ten happy end? Mne to pripada ako halucinacia kastlovcov skor, nez na smrt dostrielani vydychli napodledy !?

Případy detektiva Murdocha - Svrchované Mimico (2021) (epizoda)

Vacsina dielov Pripady detektiva Murdocha su fajn, niektore su vyborne. Vzdy cakam na uvedenie novych dielov, som rad, ze serial je jeden z najdlhsich v historii. Takyto paskvil, resp. frasku si tento serial nezasluzil! Neviem, ci kanadski producenti sa nakazili vsadepritomnym idiotizmom spoza ich juznej hranice, alebo mali iny, pre mna nepochopitelny dovod obdarit ma tristvrte hodinou nudy a blbosti. Blbost prepacim - nudu nie. Ten tipek, co hra debilneho Newsoma, mi vadil vzdy. To, ze ho reinkarnovali po jeho vrazde v jednom dieli ako jeho brata (ci bratanca), bolo velkou skodou tohto serialu. Debilne hlasky a mimika, by sa hodila to paskvilov tocenych standardne v USA a nie v Kanade. Cierna skvrna serialu. (Myslim naozaj ciernu a nie afroamericku - na to si clovek dneska musi dat bacha! :) Ale divakom zvyknutym na US sracky sa mozno bude aj pacit. Proti gustu ziaden disputat!

Abigél (1978) (seriál)

Spicovy miniserial so Szerencsi Evou, jednou z najsympatickejsich a najmilsich hereciek ( v celosvetovom meradle, vraveli jej madarska Audrey Hepburn, ja by som ju porovnal aj s Libuskou Safrankovou). Hrecke obsadenie a herecke vykony su absolutna jednicka. Kde sa na to hrabe Amerika! (Mam na DVD v originali, no prosto balada!)

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Predovsetkym, zato, ze na CSFD v zozname ucinkujucich autori vynechali jednu z najmilsich top-hviezdiciek predovsetkym francuzsko-talianskych filmov Dominique Sandovu, by mali ist klacat do kuta! ... Za klaunske cisla a nezazivne dlhe sceny vo fabrike by mali ist spolu s nimi klacat do kuta aj autori tohto filmu. Film som videl rok po premiere v CS televizii (mal som asi 18 rokov) a odvtedy znovu asi 5-6 krat a nazor som si opakovane potvrdil! 30% filmu je zbytocne roztiahnuta stopaz. S trojkou Funes/Coluche/Sandova to malo na ovela viac -aj komiky aj romantiky. PS: Za spravne pisanie Funesovho mena sa nemienim ospravedlnit - nebudem to hladat na mojej nemeckej klavesnici! Mozem pisat len ü,ö,ä,ß, atp. Pisem len tak ako mi "klavesnica narastla"!

The Three Lives of Thomasina (1964)

Klasicky disneyovka pre deti a vsetkych, co maju naladu na romanticku rozpravku. To by bolo na 3-4 hviezdicky. Za obsadenie Susan Hampshireovej davam dalsiu. Pre tu babu mam slabost od cias Fosythovcov.

Loganův útěk (1976)

* ... Jedna hviezdicka dole - dlhe nezazivne sceny  * ... Dalsia hviezdicka dole - aj na tu dobu dost primitivne sceny a pokulhavajuca akcnost  *** ... Tri hviezdicky za sympaticky namet, sympatickych hercov a minisaticky Jenny Agutter  * ... a jedna navrch za nostalgiu  **** - vysledok za 4 hviezdicky

Turecký gambit (2005)

Dobre, velmi dobre, najsympatickejsi hlavni predstavitelia za poslednych 20 rokov vo filme (pre mna osobne urcite!) ... ,ale 2 vyhrady ... 1.) Trochu slabe finalne prekvapenie. 2.) Happy end nebol !!! Kurna, to som na to cumel tolko casu, aby ten magor nechal svoju srdcovu damu "odjechat" do prdele? A uprimne povedane, naco Olge vrazili tu hrdzavu parochnu na hlavu? Nechapem!

Kurýr expres (2010)

Eksn je ok, ale sorry - nie som gay a pri takycht babach, ako v tomto filme, by som nim radsej bol. Paneboze, to uz vsetky pekne baby vo filmoch vymreli?