• Pohádka

Vládci vesmíru (1987)

Je to tak hrozne beckove, az to trha srdce. Velemagorina pre nostalgicke chvilky. A pre mna moj cukricek Courteney Cox z ery reklamy na Tampax a klipov Bruca Springsteena.

Setkání v červenci (1978)

Tomas Holy na jednicku, Daniela milucka na 50% a Kaiser tak na 25%. Dalo sa to pozerat, ale tu otravnu hudbu tam musel dat nejaky sadista. - a tie decibely !!!

Dcera šéfkuchaře (2007) (TV film)

Pre mna 4 1/2 hviezdicky. Dej je prijemnou rozpravkou, ktora pobavi, aj ked budete vopred vediet, ze Popoluska sa dostane svojho princa a Bosorka skonci v peci. Zaklad su extremne sympaticki herci ktorym drzite palce od zaciatku do konca.

Policejní dohled (1987)

Uz som tu na CSFD pisal v inej recenzii, ze ucitelka na ZS nam v dejepise rozpravala, ze v starom grecku aj zenske ulohy hrali muzi (dufam, ze si to dobre pamatam). Ale co si pamatam na 100% je, ze tam mali vlastne jednu standardnu komediu a jednu standardnu tragediu, ktore sa rokmi len minimalne oprasovali. Divaci chodili na divadlo nie kvoli deju, ale aby si pozreli, ako herci ulohy zahraju. No a tento film je pre mna prave tato kategoria. Ziadne prekvapka, ale sympaticky zahrane party a predvitatelne situacie. Ked mam blbu naladu, tak mi tento film pomoze. Dreyfussa som vlastne predtym ani moc nemusel, ale tymto filmom si u mna splhol.

Mí drazí Američané (1996)

Uz len zato, ze tam nebol americky patetizmus a teatralne vlastenectvo davam 3 hviezdy. A stvrtu za celkom slusnu komediu. Raz za rok si to pozriem celkom rad.

Milostná aféra (1994)

Anette Benning je typ zien, ktorym by som odpustil i vrazdu (pokial by som sam nebol cielovy objekt :) Tato uloha jej sadla a mna napada porovnanie s Audrey Hepburn (dalsia z mojich srdcoviek) vo filme "Odpolední láska / Ariane". Aj vekovy rozdiel protagonistov je velmi priblizne porovnatelny. Milucke!

Jana Eyrová (1972) (seriál)

Tak na uvod - Marta Vancurova mohla kludne konkurovat krasou, nehou a sarmom svetovemu vyberu hereciek. Toto nebola stratena investicia. Co tiez trochu vycitam, ze chybali epizody z detstva Jany, pretoze pri skoro 4 hodinach stopaze sa jeden diel mohol tomuto v klude venovat. V CSSR by bol mozny konkurz na detske herecky, ktore mohli smelo konkurovat hollywoodskym. Bol by prospel aj vacsi svih a menej molodramaticnosti. Vcelku velmi podarena inscenacia tak na tri hviezdicky a za Marticku davam minimalne jednu k tomu. Pre mna na urovni US produkcie s Wellsom a Fontainovou. (Mam to na jednej DVD ako digitalnu nahravku z televizie a minimalne raz rocne si to premietam)

Sára (1997)

Jednicka medzi filmami.  Ironia, komedia, nadsadzka, eksn a erotika a aj trochu porevolucnej realie v Polsku. Toto nie je kopia Leona, neviem koho to napadlo a este vacsi magori na to skocili a vazne to komentuju !? (A pro pos - najlepsie westerny a nielen eksn maju na vychode tvrdu konkurenciu - vid Sergio Leone s Morriconeho muzikou!) Mimochodom, pozrite si 13 Postrunek - hlavne 2 konkretne diely. V jednom pride na stanicu manik v ciernom plasti, s ciernymi okuliarmi a s kvetinou v crepniku. Na otazku, kto je, odpovie, ze cistic - upratuje spinu kazdeho druhu. Pri odchode ma na chrbte napis "Leon, cleaner"). V tom druhom dieli hraje B.Linda herca, co ma hrat tvrdaka vo filme. Prisiel k policii, aby sa priucil. Na konci vyhlasi, ze tej ulohy vzdava, pretoze takeho super tvrdaka, ako su ti magori na stanici, nedokaze nikdy zahrat. Pritom herci narazali aj na jeho repliky z filmu Sara. (Totozny reziser ;)

13 posterunek (1997) (seriál)

Je to tak trafene, az je to uzasne. Raz za rok si to musim pustit, aby som v dobe dnesneho natlaku a cenzury totalne nezblbol.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Rock - zvlada viac mimiky, nez Scharzenegger a sedi do tejto ulohy. A.S.Robb je mila a sympaticka. (To je bodka) Od filmu na pobavenie, viac teenagerovskeho, nez kandidata na Oscara som nechcel viac. Pr mna ok.