• Pohádka

Playgirls (1995)

Co povedat? Padla socialisticka reklama, zvery boli vypustene do volneho vybehu. Ale to plati aj o inych tendencnych temach, ktore mi lezu na nervy aj dneska. To je ako ten for zo starych cias: "Otvorim noviny - Breznev, otvorim televiziu - Breznev. Uz sa bojim otvorit konzervu!" A zaco som dal 1 hviezdicku - za Simonu Chytrovu. Mila baba, mam pre nu slabost. Len keby jej boli dali castejsie priestor vo filmoch vyssej kategorie.

Můj pes pitomec (2019)

Vynimocne spravny film. Nie je to komedia, to je absolutne pomylena klasifikacia. Kto tento film takto zaradil, mal by sa skvarit v pekle. Evokuje to potom totalne "ujete" komentare, ala Johnny.ARN. Su jednoducho magori, ktorym poviete komedia a ked sa na tom filme nedokazu rehlit, ako na stupiditach Leslieho Nielsena, alebo francuzskych saskarnach a'la Asterix &Co., ci Navstevnici,  tak su urazeni. Dostali nieco ine nez ocakavali a je to nad uroven ich vkusu a mozno aj inteligencie. Styl ich recenzii to nasvedcuje. Tipujem, ze film ocenia hlavne ludia, ktori vedia, co je zivot a mnohi ten film pochopia ako zrkadlo zivota. Mozu to byt aj mladi divaci, ale predpokladam, ze s vyssim vekom ludia budu obsah filmu chapat intenzivnejsie. A mimochodom - ten pes nebol Doberman, ale Mastif !!!

Sůl nad zlato (1982)

Rozpravka natocena dost depresivne a chladno. Ani Libuska to nevytrhne. A to hodnotim cesky dabing. Nedokazem pocuvat Libusku v slovenskom podani, je to este o kus horsie. Gabor Nagy dobry, ale mam ho radsej v madarskych filmoch v originali (Princ Bob)

BrainStorm (2008) (TV film)

Uz len ten napad - Liska na cajglu a bozi posol - tak to zasluzi piatu hviezdu! Super ludsky film s jemnocitom.

Peřinbaba (1985)

Jakubiskove filmy - aj rozpravky, boli pre mna take - studene. A o perinbabe mam ten isty nazor. Navrch, Petra Vancikova sa podla mojho nazoru ani nevedela tvarit milo. Mozno je to fyziognomiou, ale ja to tak citim. Slovenske rozpravky (a komedie) ak boli nejake, tak s ceskymi sa to neda porovnat.

Škola princů (2010) (TV film)

Princezna ma sarm, je mila, pekna a sedi mi na tuto poziciu ovela lepsie, nez princezne v inych postrevolucnych rozpravkach. Vsetko nahodene tak ako sa ma, len malo sa to rozohrat na vacsiu plochu, nevyuzity potencial pre celovecernu dlzku. Chcelo to viac romantiky, sceny natiahnut na vacsiu hlbku. PS.: Ze Sarah Hlavacova ma vadu reci som si fakt nevsimol. Asi som na nej hodnotil ine klady - kamarat sa ozenil s holkou, pretoze sa zamiloval aj preto, ze tak jemne rackovala. Keby sme podla toho posudzovali, tak by sme museli eliminovat skoro 50% hercov.

Manon od pramene (1986)

Beart je bozska. A scena na konci, ked sa Cezar dozvie pribeh svojej lasky - tak to je jeden z najsilnejsich okamihov vo francuzskom filme. Bez slov zahral Montand scenu svojho zivota.

Utajená láska (1985)

Prijemny film, ktory je jednoducho rozkosny. Naviac, vidiet Beartovu v tomto filme a zomriet ...

Vražda na objednávku (1954)

Tak uz len pre tento film by som bol ochotny si kupit 3D televizor, alebo projektor. Len kde kupit zodpovedajuce DVD/BluRay - ak existuje? Pretoze Hitchcock dal zmontovat dve velke studiove kamery a synchronizacnu mechaniku, aby natocil jeden (mozno prvy na svete ?) steroskopicky 3D film! Pre to monstrum museli polozit kolajnice aby sa nim dalo nejako hybat. Ten film jednoducho nesiel tocit inac, nez v interieri s velmi obmedzenym pohybom kamery. Divaci v americkych kinach, kde prehravali 3D verziu filmu boli zhrozeni pri scene, ked potencialny vrah zapasi s obetou. Uz v "plosnom prevedeni" drasajuca scena, v 3D to musi byt bomba! Jeden z najpresvedcivejsich thrillerov historie.

Když Burian prášil (1940)

"Tak pujdes do klastera a budes se reholit!" ... Tak uz len za tuto vetu by som dal 5 hviezdiciek - aj ked mam pochybnosti, ci mladsi divaci zo Slovenska "neznali mluvy ceske" porozumeju tejto perlicke! Este pripomienka k recenzii Frajer42 - kde dost nevhodne tituluje ako volov tych, ktori popisuju postavu C.Slegla, ako KochaRovskeho. Ano, v titulkoch filmu je uvedeny ako KochaNovsky, ale pokial som si prehral vsetky repliky jeho, aj ostatnych, ktori ho vo filme spominaju, tak vsade pocujem KochaRovsky. Nadavat do volov ludom za to, ze ten povodny lapsus s menom urobil v titulkoch niekto pred vyse 80-mi je mierne povedane nezdvorile.